آموزش زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسوی، یک نیاز جدید

آموزش زبان فرانسه بسیار جذاب، پویا و کهن است و بازار کار نسبتاً خوبی هم دارد. با برگزاری کلاس‌های آنلاین در موسسه پردیسان، شما در هر شهری که باشید می‌توانید به راحتی به دوره آموزش زبان فرانسه آنلاین دسترسی پیدا کنید. در این مقاله از سایت پردیسان می‌خواهیم به توضیح برخی از این دلایل و بازار کار این زبان بپردازیم.

تاریخچه زبان فرانسوی

قبل از اینکه بخواهید در یک دوره آموزش زبان فرانسه شرکت کنید، باید اطلاعات نسبی از این زبان داشته باشید. زبان فرانسوی، زبان بین المللیِ معماری، هنرهای تجسمی، تئاتر، مُد و … است. سیصد میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند و از نظر فراگیری پنجمین زبان گفتاری در جهان است.

آموزش زبان فرانسه

در حال حاضر، تقریباً 120 میلیون نفر در حال یادگیری این زبان هستند. اگر بتوانید بر این زبان مسلط شوید، می‌توانید در آثار مفاخری مانند ژان پل سارتر، مولیر و میشل فوکو غرق شوید. زبان فرانسوی، زبان دیپلماسی و هنر و زبان رسمی چندین نهاد مختلف جهانی است؛ از سازمان ملل متحد گرفته تا اتحادیه‌ی اروپا و صلیب سرخ بین المللی. اگر به دنبال یادگیری یک زبان جدید هستید، زبان فرانسوی انتخاب خوبی است.

چرا باید زبان فرانسوی یاد بگیریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که همین الان در یک دوره آموزش زبان فرانسه شرکت کنید. در ادامه به سه مورد از اصلی‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

زبان فرانسه محدود به فرانسه نیست

به زبان فرانسوی به چشم یک زبان محدود نگاه نکنید. اگر در یک کلاس آموزش مکالمه زبان فرانسه شرکت کرده و روی آن تسلط پیدا کنید، می‌توانید به کشورهایی مانند کانادا، سوئیس، لوکزامبورگ، بلژیک، کارائیب و بعضی از کشورهای آفریقایی (مانند ماداگاسکار، مراکش، تونس و سیشل) که فرانسوی زبان رسمی آنها است، مهاجرت کنید. پس از زبان انگلیسی ، دوره آموزش زبان فرانسه ، دومین کلاس آموزش زبان پرطرفدار در سراسر دنیا است و شما می‌توانید با گذراندن یک دوره فشرده مکالمه زبان فرانسه، به بسیاری از کشورهای دنیا مهاجرت کنید.

بازار کار آن کمتر کشف شده است

یکی از مزایای آموزش زبان فرانسه از پایه، اشتغال در بازار کار نسبتاً کشف نشده‌ی آن است. برخلاف زبان انگلیسی که بازار کار آن تا حدود بسیار زیادی اشباع شده است، درخواست‌های کاری برای زبان فرانسه هنوز اشباع نشده است. شما با تسلط بر این زبان می‌توانید در شرکت‌های صادرات واردات، دارالترجمه‌های مختلف، موسسه‌های آموزشی، سایت‌های خبری و … مشغول به کار شوید. توانایی صحبت به دو زبان فرانسوی و انگلیسی یک مزیت برای یافتن شغل در بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی است که زبان فرانسه را به عنوان زبان کار خود در طیف گسترده‌ای از بخش‌ها ( از جمله خرده فروشی، خودرو، کالاهای لوکس، هوانوردی و غیره) استفاده می‌کنند.

یادگیری آن آسان است

یکی دیگر از ویژگی‌های این زبان، نزدیکی‌ آن به زبان انگلیسی است. از این رو یادگیری سریع زبان فرانسه امکانپذیر است. بسیاری از کلمات فرانسوی ریشه‌ی انگلیسی دارند و اگر کمی روی زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، به راحتی می‌توانید آن را فرا بگیرید. نکته‌ی جالب دیگر این است که بعد از شرکت در یک دوره آموزش زبان فرانسه متوجه خواهد شد که تعدادی از کلمات فرانسوی حتی به زبان فارسی هم راه پیدا کرده‌اند.
بعد از آموزش زبان فرانسه از صفر تا صد، دانشی که به دست می‌آورید، شما را با انبوهی از ابزارها روبرو می‌کند که می‌توانید از آنها برای یادگیری زبان‌های بعدی استفاده کنید، و اگر تصمیم دارید یک زبان دیگر مانند زبان پرتغالی، اسپانیایی یا ایتالیایی، بیاموزید، خواهید دید که این زبان تا چه حد شباهت‌های دستوری و لغوی با این زبا‌ن‌ها دارد.

یادگیری زبان فرانسه از صفر تا صد ،‌ پایه تا پیشرفته

بازار کار در ایران

با شرکت در یک دوره آموزش زبان فرانسه و یادگیری این زبان، شما می‌توانید در بخش‌های مختلفی مشغول به کار شوید. با این حال باید کمی در یادگیر فعال هم باشید و خود را به دروس کلاس زبان فرانسه محدود نکنید. اگر بتوانید تسلط کاملی روی این زبان بدست آورید، می‌توانید در بخش‌های مختلفی نظیر موسسات گردشگری، مجلات و مطبوعات، اخبار، شرکت‌های صادرات واردات، دارالترجمه، آموزشگاه‌های آموزش زبان، تولید محتوا و … مشغول به کار شوید. ترجمه‌ی کتاب‌های فرانسوی یکی از اصلی‌ترین بازار کارهای زبان فرانسوی در ایران است.

روش اصولی یادگیری زبان فرانسه

روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان فرانسه در کوتاهترین زمان وجود دارد که در ادامه به برخی از رایج ترین آنها اشاره می‌کنیم:

قرار گرفتن در موقعیت‌های اجباری

این دیدگاه که به رویکرد غوطه وری معروف است، شما را بر زبان و فرهنگ فرانسوی مسلط می‌کند. در این روش شما باید خودتان را در جایگاهی قرار دهید که مجبور باشید فقط به زبان فرانسوی صحبت کنید. برای این کار روش‌‌های مختلفی وجود دارد؛ از مهاجرت به یک کشور فرانسوی زبان گرفته تا شرکت در یک دوره‌ آموزش زبان فرانسه که شما را وادار می‌کنند فقط به همین زبان صحبت کنید. وقتی احساس کنید نیازهای خود را تنها مجبورید به همین زبان برطرف کنید، ناخودآگاه برای یادگیریِ آن همت بیشتری می‌کنید.

مطالعه به زبان فرانسه

خواندن کتاب‌های مورد علاقه‌تان برای بار دوم، سوم یا چهارم همیشه ایده‌ی خوبی است. چرا این بار آنها را به زبان فرانسه نخوانید؟ این کار شما را مجبور می‌کند که زبان فرانسه را به زبان مادری خود ترجمه کنید. وقتی دانش اولیه‌‌ی زبان فرانسوی را کسب کردید، مطالعه‌ی مطالب فرانسوی یک روش عالی برای گسترش واژگان است. این شیوه‌ی یادگیری زبان فرانسه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و می‌تواند برای کسانی که مایل به صرف وقت و انرژی هستند، نتیجه بدهد. یک اِشکال عمده‌ی این روش این است که مهارت‌های مکالمه‌ای تقویت نمی‌شوند و تنها مهارت قرائت بهبود می‌یابد.

یک فنجان قهوه و خواندن یک کتاب فرانسه

کتاب‌های آموزش زبان (رویکرد مبتنی بر دستور زبان)

در کتاب‌های درسی فرانسه آموزش بیشتر مبتنی بر دستور زبان است. شما بیشترِ مهارت‌های خواندن و نوشتن را از طریق این کتاب ها آموزش خواهید داد. برای زبان آموزانی که دوست دارند ساختار زبان فرانسه را کاملاً بفهمند، این یک روش عالی و مقرون به صرفه است. استفاده از این کتاب‌ها باید با یک دوره آموزش زبان فرانسه همراه باشد در غیر این صورت، فرصت‌های زیادی برای صحبت یا گوش دادن به زبان فرانسه نخواهید داشت و فقط بر قوانین گرامری مسلط می‌شوید. این کار می‌تواند بسیار ناامیدکننده و گاهی کمی خسته‌کننده باشد.

دوره آموزشی زبان فرانسه (رویکرد ارتباطی)

دوره آموزش زبان فرانسه شامل معلمی است که به گروه کوچکی از دانش آموزان درس می‌دهد. دروس این دوره‌ها معمولاً به فعالیت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه تقسیم می‌شوند. این کلاس‌ها، آموزش عمومی خوبی می‌دهند. اگر معلم فعالیت‌های کلاس را به خوبی برنامه‌ریزی کند و تدریس خوبی داشته باشد، می‌توانید چند هفته پس از این دوره‌ها تسلط بسیار خوبی بر این زبان بدست آورید. یکی دیگر از مزایای آن این است که وجود دانش آموزان دیگر، به شما انگیزه‌ی یادگیری می‌دهد.

یادگیری آنلاین فرانسوی (رویکرد مبتنی بر واژگان)

آیا به استفاده از یک برنامه یا نرم افزار برای یادگیری زبان فرانسوی فکر کرده‌اید؟ شرکت در کلاس‌های آنلاین در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین راه‌های یادگیری زبان فرانسه است. بیشتر برنامه‌های یادگیری آنلاین از رویکرد مبتنی بر واژگان استفاده می‌کنند. با این روش می‌توانید خیلی سریع دامنه‌ی واژگان خود را بهبود ببخشید زیرا کلمات را بارها و بارها تکرار می‌کنید. به دلیل شرایط پاندمی پیش آمده این گزینه به نظر موثرترین گزینه‌ی یادگیری قواعد و آموزش مکالمه زبان فرانسه در خانه است. از مزایای کلاس‌های آنلاین می‌توان به باز بودن زمان آموزش، عدم نیاز به جابه جایی و حتی صرف هزینه‌ی کمتر اشاره کرد.

آموزش آنلاین زبان فرانسه

انواع دوره های آموزشی فرانسه در پردیسان

برای آنکه دوره آموزش زبان فرانسه بتواند تاثیرگذار باشد، انتخاب موسسه‌ی آموزشیِ مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. در آموزشگاه زبان پردیسان در کلاس‌های آموزش زبان فرانسه‌ ، کتاب Mobile آموزش داده می‌شود. یکی از نکات مهم و نقاط قوت دوره آموزش زبان فرانسه در این موسسه‌، این است که نه تنها از مدرسین بسیار باتجربه برای آموزش استفاده می‌شود، بلکه برای حداکثر یادگیریِ دانش‌آموزان، نفرات در این کلاس‌ها بسیار محدود است و حتی می‌توانید دوره‌های این موسسه را، یک کلاس خصوصی زبان فرانسه دانست.
برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند فرانسه را در کمترین زمان ممکن یاد بگیرند – مانند کسانی که قصد مهاجرت دارند- دوره فشرده زبان فرانسه برگزار می‌شود. در این دوره آموزش زبان فرانسه، زبان آموز حتی می‌تواند متد آموزشی‌ را خودش انتخاب کند.

سایر مزایای یادگیری زبان فرانسوی

از دیگر مزیت‌های یادگیری زبان فرانسه در موسسه پردیسان، برگزاری دوره آموزش زبان فرانسه آنلاین است. همانطور که ذکر شد این روش، یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های آموزش زبان فرانسه است. آموزش در این روش درست مانند آموزش حضوری است؛ تنها همه چیز شکل مجازی دارد. اساتید همان اساتید کلاس‌های حضوری هستند. تخته‌ی مجازی وجود دارد و دانش آموز ‌می‌تواند سوالات خود را از طریق استفاده از آیکون دست مجازی بپرسد.

تجهیزات مورد نیاز یادگیری زبان فرانسوی بصورت آنلاین

برای استفاده از کلاس‌های آموزش آنلاین به یک کامپیوتر متصل به اینترنت، میکروفون و وبکم نیاز دارید. شما در این کلاس‌های آنلاین می‌توانید ارتباط تصویری هم برقرار کنید. استفاده از کلاس‌های آنلاین شما را از محدودیت مکانی خارج می‌کند و می‌توانید از هر جایی این دوره‌ها را دریافت کنید. بعلاوه با توجه به شرایط بهداشتی پیش آمده، وجود ترافیک و انواع آلودگی و زمان زیاد مورد نیاز برای جا به جایی، به نظر می‌رسد، این روش یکی از موثرترین روش‌های آموزش باشد.

در پردیسان، یادگیری هیچ زبانی دشوار نیست

یادگیری زبان فرانسه می‌تواند بسیار دلچسب باشد تنها کافی است روش مناسب یا موسسه‌ی آموزشی مناسب را انتخاب کنید. با شرکت در دوره آموزش زبان فرانسه شما می‌توانید در بازار کار داغ این رشته مشغول به کار شوید. و حتی با ادامه دادن روند یادگیری، نسبت به تدریس آن نیز اقدام کنید. اگر به فکر یادگیری یک زبان دوم هستید، زبان فرانسه می‌تواند یک زبان شیرین، آسان و پرکاربرد برای یادگیری باشد.

آماده یادگیری زبان فرانسه هستید؟!

موسسه زبان فرانسه
سوالات متداول

کتاب موبیل یا Mobile یکی از جدیدترین و بروز ترین کتاب‌های آموزش فرانسه می باشد که برای رده سنی بزرگسالان تندریس می‌شود.

به دلیل نزدیک بودن زبان فرانسه به انگلیسی ، یادگیری آن نسبت به سایر زبان‌ها آسان تر و سریع تر می‌باشد.

مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا، سوئیس، لوکزامبورگ که زبان رسمی آنها فرانسوی است. اشتغال در مراکز رسمی ترجمه فرانسه مانند دارالترجمه‌ها. فعالیت به عنوان مدرس زبان فرانسه در آموزشگاه های معتبر

شما فقط این دوره را به سبد خرید اضافه کرده اید: