منو

آزمون GMAT جی مت یا Graduate Management Admission Test امروزه یکی از ابزارهای مهم سنجش توانایی متقاضیان دوره های MBA ، اقتصاد ، تجارت و بازرگانی می باشد. این آزمون یکی از ابزار های مهم سنجش مهارت متقاضیان شرکت در دوره های MBA می باشد. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی داشتن این مدرک از الزامات ورودشان است و می توان گفت مدرک آزمون GMAT به اندازه مدرک آیلتس و تافل برا ی بسیاری از مراکز آموزشی حائز اهمیت است.

بررسی ساختار آزمون GMAT :آزمون جی مت GMAT

  • Analytical Writing Assessment
  • Quantitative Sections
  • Verbal

نوشتار آزمون GMAT:

در بخش نوشتار زبان آموزان باید دو متن بنویسند 1- تحلیل یک استدلال 2- بررسی یک موضوع. زمان لازم برای هر متن بیست دقیقه می باشد.(بین هر دو متن حدودا 5 تا 10 دقیقه تنفس است). هر متن توسط دو ممتحن بررسی می شود که ممتحن اول نرم افزار است و بصورت کامپیوتری تصحیح میشود، ممتحن دوم یک شخص است که مهارت زبان آموز را در نحوه ساختار بندی متن و طریقه بیان استدلال هایش بررسی می کند در صورت اختلاف نظر ممتحن سوم که شخص دیگری است بررسی می کند و نمره نهایی اعلام میشود.

بخش شفاهی یا Verbal در آزمون جی مت :

۱) Sentence Correction

۲) Critical Reasoning

۳) Reading Comprehension

در این بخش ، روان بودن و تسلط زبان آموز به گرامر و هچنین درک مطلب ارزیابی می شود. در این قسمت سئوالاتی بگونه ای مطرح میشود که زبان آموز به  تصحیح جمله و تحلیل انتقادی با توجه به استدالا های فردی خود بپردازد.

بخش Quantitative :

در بخش Quantitative 37 سئوال و ۷۵ دقیقه زمان سئوال های مربوط به Data Sufficiency و Problem Solving ارائه می شود. و در این بخش شیوه اندیشه و استدلال متقاضی ارزیابی می شود. این بخش شامل سئوالات محاسباتی و ریاضی می باشد تا دانش ریاضی زبان آموز مورد بررسی قرار بگیرد، بدلیل پیچیده بودن سئوالات زمان پاسخ دهی آنها نسبت به تعدا سئوالات بیشتر است.

آزمون GMAT

هزینه آزمون جی مت :

هزینه آزمون جی مت برابر 285 دلار آمریکا ، 250 یورو و 225 پوند انگلیسی می باشد. از طریق ویزا کارت و مستر کارت می توان هزینه آزمون را پرداخت کرد. نتیجه این آزمون را می توان به پنج دانشگاه ارسال کرد و با پرداخت 30 دلار بیشتر می توان نتیجه این آزمون را به دانشگاه های بیشتری ارسال کرد.

نمره دهی آزمون جی مت :

آزمون GMAT سه نمره تفکیکی و یک نمره نهایی دارد که حداکثر می تواند 800 باشد که بیشتر زبان آموزان آموزشگاه زبان پردیسان موفق به کسب نمراتی بین 400 تا 700بدست می آورند.