منو

آزمون آیلتس یا IELTS یکی از بهترین معیارها جهت سنجش مهارت زبان انگلیسی افرادی است که قصد دارند در کشورهای انگلیسی زبان ادامه تحصیل بدهند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت کنند. این آزمونِ بین المللی با همکاری دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلیسی و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود.

اما نمره قبولی یا تجدیدی در این آزمون معنا ندارد و همه افرادی که در این امتحان شرکت می‌کنند، به اندازه دانشی که از زبان انگلیسی دارند، نمره می‌گیرند. کشورها و دانشگاه‌هایی که قصد پذیرش افراد را دارند، یک نمره حداقلی در این آزمون را برای افراد در نظر می‌گیرند. اکثر دانشگاه‌های معتبر کشورهای خارجی، مدرک آیلتس با نمره 6.5 به بالا را قبول دارند و آن را مورد تایید می‌دانند.

با کلاس‌های ویژه آیلتس و رعایت اصول صحیح شرکت در این آزمون، بهترین نمره آیلتس را بگیرید

آزمون آیلتس IELTS

اما برای گرفتن نمره 6.5 در آزمون آیلتس ، آیا می‌توان فقط و فقط کتاب‌های لغت خواند؟ آیا می‌توان با کتاب‌های خودآموز و بدون بهره‌گیری از اساتید باتجربه در این آزمون به موفقیت رسید؟ جواب هر دو این سوالات منفی است. برای گرفتن نمره متوسط در آزمون آیلتس، دانش زبان انگلیسی شما باید خوب باشد، برای اخذ نمره خوب در این امتحان، دانش زبان انگلیسی شما باید عالی باشد و برای نمره عالی در امتحان آیلتس، دانش زبان انگلیسی شما باید در حد یک فرد انگلیسی باشد!
پس اگر قصد دارید خیال خود را از بابت گرفتن نمره دلخواه در این آزمون آسوده کنید، باید به فکر نام نویسی در یکی از بهترین موسسات استاندارد آموزش زبان انگلیسی باشید که برای این آزمون، دوره‌های آمادگی ویژه‌ای را در نظر گرفته‌اند. در ادامه مطلب اجزای مختلف آزمون آیلتس – International English Language Testing System ( IELTS ) – را با هم مرور خواهیم کرد.

آزمون آیلتس IELTS چند بخش است؟

آزمون آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است؛ بخش شنیداری (Listening)، بخش خواندن (Reading)، بخش نوشتاری (Writing) و بخش مکالمه (Speaking). برای آن دسته از متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی را دارند، آیلتس آکادمیک و برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت دارند آیلتس جنرال (عمومی) در نظر گرفته شده است. آیلتس آکادمیک دارای سطح سختی نسبتا بالاتری نسبت به آیلتس عمومی دارد که بعدا به تفاوت این دو بیشتر خواهیم پرداخت.

نمره‌بندی آیلتس از صفر تا 9 است و نمره صفر به معنای نداشتن دانش زبان انگلیسی و نمره 9 نشان دهنده بالاترین سطحِ دانش زبان انگلیسی متقاضی است. نمره کل (Overall) آیلتس از میانگین هر 4 نمره اخذ شده در هر 4 بخش آیلتس تعیین می‌شود. این آزمون در سراسر دنیا در 270 مرکز در بیش از 110 کشور برگزار می‌شود و فراگیران به طیف وسیعی از سوالات زبان انگلیسی از بسیار ساده تا بسیار دشوار پاسخ می‌دهند.

روال آزمون آیلتس ( IELTS ) چگونه است؟

آزمون آیلتس با سوالات بخش Listening شروع می‌شود و پس از آن نوبت به سوالات Reading و سپس به سوالات Writing است. در روز امتحان، تاریخ و ساعت دقیق برگزاری بخش Speaking به شرکت کنندگان اعلام خواهد شد. بخش شنیداری آیلتس 30 دقیقه، بخش خواندن 60 دقیقه، بخش نوشتار 60 دقیقه و بخش گفتاری 11 تا 14 دقیقه زمان می‌برند.

نتیجه آزمون IELTS چه زمانی مشخص می‌شود؟

عمدتا نتایج آزمون دو هفته پس از پایان پذیرفتن بخش گفتاری اعلام می‌شود و کارنامه فقط به داوطلب ارائه می‌شود. لازم به ذکر است که اعتبار نتایج آزمون دو ساله است، به این معنا که دانشگاه‌ها کارنامه آیلتسی را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول نخواهند کرد.

روال آزمون آیلتس

تفاوت آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک چیست؟

بخش شنیداری و گفتاری هر دو نوعِ آیلتس برای داوطلبان کاملا مشابه هستند، عمده تفاوت آنها در قسمت‌های خواندن و نوشتن است. در نوع آیلتس جنرال به هر یک از داوطلبین یک دفترچه حاوی دو متن که جمعا بین 2000 تا 2700 کلمه دارد، داده می‌شود. تعداد متون برای داوطلبین آکادمیک سه عدد است. مدت زمان این بخش برای پاسخدهی به 40 سوال، 60 دقیقه در نظر گرفته شده است.

اما در بخش نوشتاری آیلتس جنرال، به هر یک از داوطلبین دو موضوع انشا داده خواهد شد؛ در تَسک اول (Task 1)، شرکت کننده باید نامه‌ای را به یک شخص فرضی در مورد مسئله‌ای بنویسد. این نامه باید بیشتر از 150 کلمه باشد و عموما 20 دقیقه زمان لازم دارد. اما در تَسک دوم، موضوی داده می شود و داوطلب باید راجع به آن موضوع چند پاراگراف با ساختاری استاندارد و مناسب بنویسد که این نوشته باید بیشتر از 250 کلمه داشته باشد. به ازای هر تعداد کلمه‌ای که از حداقل‌های تعیین شده کمتر باشد، نمره کسر خواهد شد.

اما در بخش نوشتاری آیلتس آکادمیک، حداقل باید 150 کلمه در مورد جدول یا نموداری که به شرکت کننده داده می‌شود، متن نوشته شود. تسک دوم دقیقا مشابه تسک دوم آیلتس جنرال است.

هزینه آزمون آیلتس ( IELTS ) چقدر است ؟

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در همه کشورهای جهان یکسان نیست اما به طور متوسط از ۲۱۰ دلار تا ۲۵۰ دلار متغیر است. برای ایرانیان ۲۲۰ دلار (تقریبا معادل 6.150.000 تومان) تعیین شده است و این مقدار تا زمانیکه افزایش نداشته باشد، بر حسب دلار مبلغ ثابتی است. اما با توجه به نوسانات ارز و دلار در کشور، با افزایش قیمت دلار، داوطلبان آیلتس باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

هزینه آزمون آیلتس

هزینه آزمون آیلتس که برای بسیاری از افراد شرکت کردن در آن الزامی است، شما را مجبور می‌کند که در همان اولین بار، به نمره مورد نظر خود برسید. اما برای رسیدن به نمره دلخواه که عمدتا از 6.5 به بالا در نظر گرفته می‌شود، چه راهکارهایی به غیر از مطالعه منابع آزمون آیلتس وجود دارد؟

برای موفقیت در آزمون آیلتس تنها یک راه پیش روی شماست؛ استفاده از تجربه و دانش اساتید زبان؛ اساتیدی که نه تنها خودشان بارها در این آزمون شرکت کردند، بلکه فراگیران بسیار زیادی را چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین برای شرکت در این آزمون آماده کرده‌اند.

شرکت کردن در کلاس‌های استاندارد آیلتس؛ کلید موفقیت شما

کلاس آیلتس برای افرادی که تصمیم دارند به طور جدی برای این آزمون آماده شوند، طراحی شده است. همچنین بسیاری از افرادی که خود دانش کاملی از زبان انگلیسی دارند و تنها می‌خواهند با قوانین و تکنیکهای این آزمون آشنا شوند، دوره آمادگی آزمون آیلتس بهترین گزینه خواهد بود.

فرقی نمی‌کند شما در دوره آیلتس آنلاین ثبت نام کرده باشید یا دوره آیلتس حضوری، مادامی که موسسه درستی را انتخاب کرده باشید، گرفتن نمره دلخواه در این آزمون دیگر یک آرزو نخواهد بود. هزینه دوره آیلتس با توجه به هزینه بسیار زیاد شرکت کردن دوباره و چند باره در این آزمون، بسیار ناچیز است. شرکت کردن در کلاس آیلتس غیرحضوری یا هر نوع کلاس دیگری، قطعا ارزش این را دارد که در همان بار اول به نمره دلخواهتان دست پیدا کنید.

موفقیت در آزمون آیلتس

با شرکت کردن در کلاس‌ها و دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس استاندارد، به راحتی می‌توانید هم به مشغله‌های خودتان برسید و هم دانش زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید. برای مثال موسسه پردیسان در تهران برای تمامی افراد و مشاغل، کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس را چه به صورت حضوری و چه به صورت دوره آیلتس آنلاین در نظر گرفته است.

کلاس‌های خصوصی رایتینگ آیلتس

کلاس خصوصی Writing آیلتس مخصوص آن دسته از افرادی است که قصد دارند در بخش نوشتاری، حداکثر نمره (9) را کسب کنند. در کلاس خصوصی رایتینگ آیلتس، از استاد مخصوص این بخش استفاده می‌شود. استاد و مدرسی که در این بخش از آیلتس دارای تجربه بسیار بالا است و دانش فراوان خود را به راحتی با فراگیر به اشتراک می‌گذارد، بسیار مهم است. کلاس خصوصی رایتینگ IELTS به تمامی افراد اعم از آنهایی که دانش کافی ندارند و آنهایی که سطح زبان خوبی دارند، پیشنهاد می‌شود.

کلاس‌های خصوصی اسپیکینگ آیلتس

صحبت کردن به یک زبان دیگر همواره کاری بسیار دشوار بوده است، چه برسد هنگامی که تپق زدن شما حین صحبت کردن، به منزله کسر نمره باشد! برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس کافیِ این بخش را بدست آورید، گزینه‌ای به جز شرکت کردن در کلاس خصوصی اسپیکینگ آیلتس ندارید!

در یک کلاس خصوصی Speaking آیلتس، ابتدا به شما روش صحبت کردن بی‌نقص تدریس می‌شود، سپس با پیشروی در دروس به کمک استاد خود شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی خواهید نمود و در آخر هر جلسه تمامی نکاتی که لازم باشد به شما در قالب فایل صوتی یا متنی ارائه می‌گردند. با تصحیح به موقع عادت‌های غلط در صحبت کردن به راحتی می‌توانید در این بخش نمره مورد نظرتان را بگیرید.

کلاس خصوصی اسپیکینگ IELTS نه تنها توانایی شما را در صحبت کردن به زبان انگلیسی بهبود می‌بخشد، بلکه درک بهتری از گرامر و استفاده صحیح از کلمات و جلمه‌ها پیدا خواهید کرد.

معلم و کلاس خصوصی آیلتس

در نهایت باید گفت که برای نتیجه‌گیری بهتر در این آزمون بهتر است ابتدا در کلاس خصوصی آیلتس شرکت کنید تا بدون ترس و واهمه بتوانید تمام آنچه را که نیاز دارید، یاد بگیرید. سپس برای دوره تکمیلی و استفاده بردن از نقطه نظرات دیگران در یک کلاس گروهی مخصوص آمادگی در آزمون آیلتس هم شرکت کنید.

مزایای شرکت کردن در دوره‌های خصوصی آیلتس

برای اینکه با مزایای شرکت کردن در دوره‌های مخصوص آیلتس آشنا شوید، به موارد زیر توجه کنید:

  • راندمان دوره مکالمه آیلتس به صورت خصوصی 50% افزایش می‌یابد.
  • شما در کلاس آیلتس مجازی مجبور نیستید به آموزشگاه جهت شرکت در دوره مراجعه کنید.
  • در دوره آیلتس مجازی شما استرسی بابت اشتباه کردن در تکلم یا غیره را نخواهید داشت.
  • هزینه کلاس خصوصی آیلتس فقط کمی بیشتر از هزینه کلاس‌های گروهی است، اما کیفیت آن به مراتب بالاتر است.
  • کلاس IELTS مجازی هم مانند کلاس حضوری چالش برانگیز است و فراگیران را به وسیله راه‌کارهای بسیار عالی تشویق به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خواهند کرد.
  • در کلاس خصوصی زبان انگلیسی که مخصوص هر بخش از آیلتس باشد، از اساتید مجرب همان بخش استفاده می‌شود.
  • برای تقویت مهارت‌های شنیداری فراگیران در یک کلاس خصوصی آیلتس استاندارد، از دستگاه‌های دیجیتالی پخش فایل‌های چندرسانه‌ای به همراه هدست‌های پیشرفته استفاده می‌شود.

ارتباط سطح مهارت با نمره آیلتس

مقیاس نمره آیلتس و سطح مهارت به شرح زیر می‌باشد:

نمره 9- زبان آموز خبره است و تسلط کامل به زبان دارد. استفاد مناسب و دقیق از گرامرهای زبان انگلیسی، روان بودن و درک کامل را نشان می‌دهد.

نمره 8-  زبان آموز درسطح بسیار خوبی است و تسلط کامل به زبان دارد، فقط گاهی اوقات با عدم دقت. آنها ممکن است در شرایط ناآشنا برخی موارد را اشتباه درک کنند. آنها توانایی بحث های پیچیده و تخصصی در زمینه کاری خود را دارند.

نمره 7- زبان آموز خوب تسلط عملیاتی به زبان دارد، اگرچه گاهی اوقات با بی دقتی، استفاده نامناسب و سو تفاهم در برخی شرایط مواجه است. آنها به طور کلی از زبان پیچیده به خوبی استفاده می‌کنند و استدلال دقیق را درک می‌کنند.

نمره آزمون آیلتس

نمره 6- زبان آموز علی رغم برخی نادرستی‌ها، استفاده نامناسب و اشتباهات، به زبان تسلط دارد. آنها می‌توانند از زبان بصورت مناسب استفاده کنند و آن را درک کنند، خصوصاً در شرایط آشنا.

نمره 5- زبان آموز در سطح متوسط است و تسلط نسبی به زبان دارد و در بیشتر شرایط با معنای کلی کنار می‌آید، اگرچه احتمالاً اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوند. آنها باید بتوانند ارتباطات اولیه برقرار کنند.

نمره 4- زبان آموز تا حدودی به شرایط مختلف آشنا است. آنها اغلب در درک و بیان دچارمشکل می‌شوند. آنها قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستند.

نمره 3- دانش زبان آموز بسیار محدود است داوطلب آزمون فقط معنای کلی را در شرایط بسیار آشنا متوجه می‌شود و می‌فهمد ولی در ارتباطات بیشتر دچار مشکل می‌شود.

نمره 2- زبان آموز متناوب آزمون دهنده در درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری بسیار مشکل دارد.

نمره 1- زبان‌آموز توانایی استفاده از زبان به جز چند کلمه جداگانه را ندارد. زبان آموز به سؤالات پاسخ نداده است.

دسترسی به بهترین کلاس‌های آیلتس در کوتاه‌ترین زمان

اگر ساکن تهران‌ هستید و به طور جدی قصد دارید در آزمون آیلتس به نمره خوبی دست پیدا کنید، باید بگوییم بهترین کلاس آیلتس در تهران در نزدیکی شما است! موسسه زبان پردیسان با داشتن چندین شعبه در سراسر تهران‌، توانسته است برای همه پایتخت‌نشینان امکان دسترسی عالی به بهترین دوره‌های آمادگی آیلتس را بوجود آورد.

اگر به دنبال کلاس آیلتس در غرب تهران هستید، شعبات شهرک غرب ، صادقیه و پونک پردیسان برای شما بهترین گزینه‌ها هستند، همچنین اگر دنبال بهترین کلاس آیلتس در شمال تهران هستید، باید بگوییم شعبات دولت ، ولنجک و نوبنیاد در شمال شرقی تهران در دسترس شما هستند.

همچنین موسسه زبان پردیسان با دو شعبه در تهرانپارس و نارمک – با امکانات استثنایی – بهترین کلاس آیلتس در شرق تهران به حساب می‌آید. و در نهایت باید بگوییم که موسسه پردیسان با برگزاری دوره و کلاس IELTS در میدان ولیعصر (شعبه مرکز شهر تهران)، دسترسی تمامی افراد به بهترین روش آموزش زبان انگلیسی را فراهم آورده است.