منو

در این صفحه لیستی از مهمترین آزمون های زبان آلمانی و شرایط آن را ملاحظه می نمایید. در ادامه با آموزشگاه زبان پردیسان هم مسیر شوید.

زبان آلمانی یکی از زبان هایی است که این روزها طرفداران زیادی دارد. با توجه به این موضوع که کشور آلمان مهاجران بالایی را برای پر کردن خلاهای خود جذب می کند، بسیاری از کسانی که به دنبال زندگی راحت تر هستند به این کشور سفر می کنند. بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید در کشورهای آلمانی زبان به موفقیت برسید، باید زبان آلمانی را به خوبی بدانید. به همین دلیل شرکت در آزمون زبان آلمانی و نتیجه گرفتن از آن یکی از اموری است که باید مد نظر قرار دهید.

انواع آزمون زبان آلمانی

امروزه، انواع آزمون زبان آلمانی برگزار می شوند و هر یک از آنها به شما نشان می دهند در چه سطحی قرار گرفتید و برای اینکه بتوانید وارد محیط آکادمیک و یا زندگی شوید چقدر باید تلاش کنید. نتایج این آزمون ها از سوی تمامی موسسات خارجی و بین المللی مورد قبول است. همچنین، شما می توانید در زمان دریافت ویزا نتایج آزمون زبان آلمانی خود را ارائه دهید و بی شک این آزمون در پروسه دریافت ویزای شما اثر می گذارد. در ادامه به معرفی انواع آزمون زبان آلمانی می پردازیم.

آزمون A1 آلمانی

یکی از ابتدایی ترین آزمون هایی که به عنوان آزمون زبان آلمانی شناخته شده است و نشان می دهد که شما دانش ابتدایی از زبان آلمانی را دارا هستید، آزمون A1 آلمانی است. در این آزمون چهار مهارت sprechen , schreiben, lesen, و Hören مورد سنجش قرار می گیرند و در پایان نمره به زبان آموز اختصاص داده می شود. نمره این آزمون از 25 حساب می گردد و هر چقدر نمره شما به 25 نزدیک تر باشد، به همان اندازه دانش ابتدایی شما از زبان آلمانی کامل تر است.

آزمون A2 آلمانی

یکی دیگر از انواع آزمون زبان آلمانی آزمون A2 آلمانی است. این آزمون برای نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است و افرادی که توانسته اند دانش پایه ای زبان آلمانی را بدست بیاورند می توانند در این آزمون شرکت کنند. نمره آزمون A2 آلمانی همانند آزمون A1 آلمانی از 25 محاسبه می گردد. نمره بالا در این آزمون نشان میدهد که شما توانسته اید مفاهیم پایه زبان آلمانی را بیاموزید و این مسئله برای کسانی که قصد مهاجرت دارند بسیار ارزشمند است.

آزمون B1 آلمانی

یکی دیگر از انواع آزمون زبان آلمانی آزمون B1 آلمانی است. بهتر است بدانید بسیاری از دانشگاه های آلمانی زبان در کشور آلمان و اتریش شرط ورود خود را به مقاطع تحصیلی شان دریافت مدرک آزمون B1 آلمانی می دانند. این آزمون 4 مهارت زبانی زبان آموز را مورد بررسی و سنجش قرار می دهد و کسانی که بتوانند نمره قابل قبول این آزمون را دریافت کنند به زبان آلمانی مسلط شده اند.

آزمون B2 آلمانی

آزمون B2 آلمانی یکی از انواع آزمون زبان آلمانی است که دانش گسترده زبان آموز در زبان آلمانی را نشان می دهد. مدرک این آزمون برای کسانی که قصد زندگی و یا تحصیل در کشورهای آلمانی زبان را دارند بسیار ارزشمند است و به آنها کمک می کند به راحتی با جامعه آلمانی زبان ارتباط برقرار کنند.

آزمون زبان آلمانی در ایران

بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که امروزه متقاضیان یادگیری زبان آلمانی در ایران بسیار زیاد است و تقریبا تمامی افراد قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری را دارند، موسسات برتر از جمله موسسه پردیسان اقدام به برگزاری آزمون های این زبان می کند و شما می توانید هزینه آزمون ها را پرداخت نمایید. سپس، کارشناسان تمامی کارهای شما را پیگیری می کنند و در پایان در روز و تاریخ اعلام شده می توانید در آزمون ها شرکت نمایید.

زمان آزمون زبان آلمانی در ایران

یکی از سوالاتی که در مورد آزمون های زبان آلمانی به وفور پرسیده می شود در این باره است که زمان برگزاری این آزمون ها چه موقع است. بهتر است بدانید لیست برگزاری آزمون ها از سوی موسساتی که برگزار کننده آنها هستند اعلام می شود. سپس، این تاریخ ها در اختیار زبان آموزان قرار می گیرند و آنها می توانند برای هر آزمونی که آمادگی دارند ثبت نام نمایند. برای اطلاع از تاریخ برگزاری این آزمون ها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و اطلاعات تخصصی را از آنها دریافت کنید.
تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات تخصصی را در مورد انواع آزمون هایی که به زبان آلمانی برگزار می شوند در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید آزمون های این زبان در چهار سطح A1, A2, B1, B2 برگزار می شوند و هر یک از آنها نشان می دهند که شما در چه سطحی از زبان آلمانی قرار گرفته اید. همچنین، باید بدانید آزمون TestDaF یکی از آزمون های بسیار معتبری است که برای پذیرش در دانشگاه های آلمان مورد توجه قرار دارد و به شما کمک می کند به سرعت در این دانشگاه ها پذیرش شوید و به جایگاه مورد نظر خود برسید.