منو

در این صفحه لیستی از مهمترین آزمون های زبان انگلیسی و شرایط آن را ملاحظه می نمایید. در ادامه با آموزشگاه زبان پردیسان همراه باشید.

زبان انگلیسی به یکی از مهمترین زبان های دنیا تبدیل شده است و تمامی کسانی که می خواهند در سطح جهانی موفق باشند باید زبان انگلیسی را بیاموزند. در کنار این مسئله، باید بدانید انواع آزمون زبان انگلیسی وجود دارد که میزان تسلط شما را به زبان انگلیسی نشان می دهد. هر چقدر نمره ای که در این آزمون ها بدست می آورید بیشتر باشد، به همان اندازه می توانید در مجامع بین المللی به موفقیت بیشتری برسید.

انواع آزمون زبان انگلیسی

زبان انگلیسی آزمون های متنوعی دارد که به شما کمک می کند سطح زبان انگلیسی خود را بسنجید و این آزمون ها می تواند به عنوان مبنا برای پذیرش شما در محیط های مختلف باشد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات کامل تری را در مورد انواع آزمون زبان انگلیسی در اختیار شما قرار دهیم.

آزمون TOEFL

یکی از انواع آزمون زبان انگلیسی که بی شک نام آن را شنیده اید آزمون تافل است. این آزمون برای کسانی مناسب است که می خواهند مهاجرت تحصیلی و یا غیر تحصیلی داشته باشند. مهارت های چهار گانه شنیداری، مکالمه، درک مطلب و نوشتار در این آزمون مورد بررسی قرار می گیرند و در پایان نمره به زبان آموز اختصاص داده می شود.

آزمون PTE

کتاب های لانگمن یکی از شناخته شده ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی هستند که سالیان زیادی است در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند. انتشارات پیرسون که چاپ کتاب های لانگمن را بر عهده دارد نوعی آزمون زبان انگلیسی را برگزار می کند که به نام آزمون PTE شناخته شده است. این آزمون معمولا برای کسانی مناسب است که می خواهند مهاجرت تحصیلی داشته باشند. مهارت های چهارگانه در این آزمون سنجیده می شوند.

آزﻣﻮن FCE

یکی دیگر از انواع آزمون زبان انگلیسی آزﻣﻮن FCE است. این آزمون توسط دپارتمان آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه کمبریج برگزار می شود و تمامی کسانی که می خواهند در این آزمون نمره قابل قبولی را بدست بیاورند باید در سطح Upper Intermediate باشند. در این آزمون تمامی مهارت های اصلی مد نظر قرار می گیرند و بر اساس اصول روز دنیا سنجیده می شوند. آزﻣﻮن FCE برای کسانی مناسب است که قصد مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت برای زندگی را به کشورهای دیگر دارند.

آزﻣﻮن EPT

یکی از انواع آزمون زبان انگلیسی که در میان کسانی شناخته شده است که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند آزﻣﻮن EPT است. این آزمون برای کسانی است که می خواهند در دوره دکتری در یک دانشگاه خارجی ثبت نام کنند، اما نتوانسته اند حداقل نمره ورودی زبان انگلیسی را دریافت کنند. قبولی در این آزمون می تواند به عنوان نمره جایگزین برای پذیرش در مقطع دکتری در نظر گرفته شود. بنابراین، کسانی که قصد شرکت در این نوع آزمون زبان انگلیسی را دارند باید تصمیمشان دریافت مدرک دکتری در دانشگاه های خارجی باشد و این آزمون برای مهاجرت به کشورهای دیگر مناسب نیست.

آزﻣﻮن GRE

یکی از انواع آزمون زبان انگلیسی که برای ورود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های آمریکا مورد قبول است آزﻣﻮن GRE است. در این آزمون آزمودنی در مورد علوم مختلفی به زبان انگلیسی آموزش می دهد و این مسئله می تواند راه متقاضیان را برای ورود به دانشگاه های آمریکا باز کند.

آزمون IELTS

آزمون IELTS یک آزمون زبان انگلیسی شناخته شده است که زیر نظر شورای فرهنگی بریتانیا برگزار می گردد. این آزمون برای کسانی مناسب است که می خواهند برای زندگی و یا تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند. در آزمون IELTS همانند آزمون تافل چهار مهارت مورد بررسی و سنجش قرار می گیرند.

هزینه آزمون های زبان انگلیسی

یکی از سوالاتی که در مورد انواع زبان انگلیسی پرسیده می شود در مورد هزینه های آنهاست. بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که این آزمون ها از سوی نهادهای مختلفی در خارج از ایران برگزار می گردند هزینه آنها به صورت دلار اعلام می شود. سپس، موسسه ما این هزینه را به ریال تبدیل می کند و شما برای پرداخت هزینه می توانید هزینه را به حساب موسسه واریز کنید و پس از آن تمامی کارهای شما برای ثبت نام و حضور در آزمون پیگیری می شود. برای استعلام هزینه باید با کارشناسان ما در تماس باشید.

آزمون های زبان انگلیسی در ایران

در ایران نیز آزمون زبان انگلیسی به نام تولیمو برگزار می گردد و با توجه به این موضوع که این آزمون داخلی است هزینه آن کم است. آزمون تولیمو برای کسانی مناسب است که می خواهند مدرک زبان انگلیسی خود را به دانشگاه ها و یا موسسات داخلی کشور نشان دهند. این آزمون به صورت دوره ای و توسط سازمان سنجش برگزار می گردد و شما می توانید اطلاعات آزمون تولیمو را از سایت سازمان سنجش بدست بیاورید.

آزمون استاندارد تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر می خواهید از سطح زبان انگلیسی خود مطلع شوید، می توانید در آزمون زبان انگلیسی تعیین سطح ما شرکت کنید. این آزمون کاملا رایگان است و پس از آن می توانید بر اساس سطح خود به کلاس های مرتبط بروید.
تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد انواع آزمون زبان انگلیسی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید آزمون های متعدد بین المللی وجود دارند که هر یک هدف خاصی را پوشش می دهند. شما می توانید بر اساس هدف خود یکی از این آزمون ها را انتخاب کنید. همچنین، شما می توانید در آزمون داخلی تولیمو شرکت کنید و هزینه کمتری را در مقایسه با آزمون های بین المللی زبان انگلیسی پرداخت نمایید.