منو

آزمون YÖS مخصوص دانشجویان خارجی در دانشگاه های ترکیه است. این امتحان به دانشجویان امکان می دهد در زمینه های مختلف مانند پزشکی، حقوق ، روانشناسی، داروسازی، مهندسی مکانیک، معماری و غیره به تحصیل در ترکیه بپردازند.

لازم به ذکر است افرادی که مدرک پیش دانشگاهی دارند می توانند در این آزمون شرکت کنند. هر دانشگاه در ترکیه بصورت اختصاصی در سطوح مختلف این آزمون را برگزارمی کند. برای شرکت در این آزمون در سایت دانشگاه مورد نظر خود رفته بعد از ثبت نام، در صورت قبولی در این آزمون مجاز به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود می باشید. در اغلب موارد آزمون YÖS شامل ۸۰ سوال است که ۴۵ سوال در امتحان عبارتند از سوالات IQ (سوالات اطلاعات عمومی و سوالات هوش) و ۳۵ سوال باقی مانده از ریاضیات است. سوالات ریاضی در امتحان YÖS با سوالات ریاضیات از کلاس دهم در دبیرستان قابل قیاس است.

آزمون YÖS ترکی استانبولی

مراحل ثبت نام در آزمون YÖS

  1. رزرو نوبت
  2. ثبت نام
  3. بررسی مدارک
  4. شرکت در آزمون

مدت اعتبار آزمون YÖS

مدت اعتبار مدرک این آزمون 2 سال است. در این آزمون یادگیری پایه برای زبان آموز بین المللی مهم می باشد. این آزمون از دو بخش سوالات هوش-ریاضی و سوالات زبان ترکی تشکیل شده و سطح بندی سوالات ممکن است در هر دانشگاه متفاوت از سایرین باشد .

زمان ثبت نام

زمان ثبت نام این آزمون‌ها غالبا در فروردین ماه یا (آپریل) هر سال می باشد و زمان برگزاری بتاریخ شمسی حدودا بین اردیبهشت و تیر ماه می باشد. نتیجه امتحان غالبا بعد از دو هفته در سایت منتشر می شود.

هزینه ثبت نام آزمون YÖS

هزینه ثبت نام در این آزمون حدودا بین 300 تا 500 لیر ترکیه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمونها و دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی لطفا فرم مشاوره رایگان آموزشگاه زبان پردیسان را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.