منو

آزمون EPT ( ای‌پی‌تی ) چیست؟ EPT مخفف عبارت English Proficiency Test به معنی آزمون مهارت انگلیسی ، یک صلاحیت مهارت انگلیسی در سطح متوسط ​​است.

این آزمون برای مطابقت با استانداردهای بین المللی طراحی شده و با چارچوب مرجع مشترک اروپا ( CEFR ) مطابقت دارد. آزمون EPT منعکس کننده شرایط تحصیلی و مسافرتی است که داوطلبان در جامعه جهانی به آن نیاز دارند. این آزمون توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1386 برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می‌گردد.

شرکت در آزمون تافل مناسب چه افرادی است؟

آن دسته از افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی دارند، در صورت دارا نبودن مدرک بين المللی زبان انگليسی با نمره تعيين شده توسط دانشگاه ، موظف به شرکت در آزمون EPT و کسب حداقل نمره قبولی در آن هستند. این آزمون توسط دانشگاه آزاد طراحی و برگزار می شود

آزمون EPT

نمره قبولی در آزمون EPT

نمره آزمون EPT از صد محاسبه می شود، که این نمره در سه مهارت واژگان (Vocabulary) ، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است. این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است:

[ultimate_info_table design_style=”design05″ color_scheme=”gray” package_heading=”Reading (درک مطلب)”]این بخش از آزمون EPT شامل 20 تست چهار گزینه ای می باشد. در این بخش چهار متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می‌شود. هر متن شامل 5 سئوال می باشد.

[/ultimate_info_table]

این آزمون نمره منفی ندارد و نمره حد نصاب قبولی در آن، ۵۰ است.

[ultimate_info_table design_style=”design05″ color_scheme=”gray” package_heading=”Vocabulary (واژگان)”]این بخش شامل 25 تست چهار گزینه ای می باشد.[/ultimate_info_table][ultimate_info_table design_style=”design05″ color_scheme=”gray” package_heading=”Grammar (گرامر)”]این بخش شامل 40 تست چهار گزینه ای می باشد.[/ultimate_info_table]

برگزاری آزمون EPT آزمایشی در آموزشگاه زبان پردیسان

از آنجایکه سطح فنی و ساختار این آزمون همانند آزمون تافل می باشد، آموزشگاه زبان پردیسان با همکاری اساتید مجرب در تدریس تافل و کاملا آشنا با قسمتهای مختلف EPT به عزیزانی که متقاضی شرکت در این آزمون می باشند کمک می کند تا به نتیجه مطلوب دست یابند. شایان ذکر است در تمام شعب آموزشگاه زبان پردیسان آزمون فوق به صورت آزمایشی برگزار می گردد. لذا می توانید جهت شرکت در آزمون با یکی از شعب پردیسان در تماس باشید.

[ultimate_info_table design_style=”design05″ color_scheme=”gray” package_heading=”منابع آزمون EPT” icon_type=”selector” icon=”Defaults-book”]

  • Understanding and Using English Grammar – By: Betty Azar
  • Mosaic 1 and 2
  • Select Readings – pre intermediate – Intermediate and Upper intermediate
  • ۵۰۴ و 1100   Absolutely Essential Words for TOEFL – Fifth Edition
  • The Official Guide to the TOEFL Test کتاب راهنمای تافل

[/ultimate_info_table]