آموزش زبان آلمانی

ضرورت شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی

زبان آلمانی، زبان رسمی کشور‌های آلمان و اتریش و همچنین بخشی از سوئیس، ایتالیا، بلژیک و لیختن اشتاین است. بیش از 95 میلیون نفر در کشورهای اروپایی به این زبان صحبت می‌کنند. با توجه به گسترش مهاجرت به کشورهای اروپایی آلمانی زبان که به دلایل مختلفی انجام می‌شود، شرکت در دوره‌ آموزش زبان آلمانی ضروری به نظر می‌رسد.

کشورهای آلمان، نروژ و اتریش امروزه از بهترین کشورهای اروپایی در زمینه صنعت و اقتصاد به شمار می‌رود که همه ساله میزبان بزرگترین نمایشگاه‌های صنعتی و جلسات تجاری جهان هستند. این کشورها از تعداد زیادی دانشگاه در سطح اول اروپا نیز برخوردار هستند که صدها رشته کاربردی دانشگاهی را برای تحصیل ارائه می‌دهند. از این رو این کشورها مقصد افراد زیادی برای سفرهای کاری، ادامه تحصیل، اشتغال و اقامت است و یادگیری زبان آلمانی از ضروریات آن محسوب می‌شود.

آموزش زبان آلمانی-دروازه براندنبورگ

آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد

دلایل بسیاری برای آموختن زبان آلمانی وجود دارد اما افراد بسیاری با تصور سخت بودن این زبان، از آن چشم‌پوشی می‌کنند. باید بدانید که از نظر سختی زبان و یادگیری آن، آلمانی در سطح متوسطی قرار دارد. و یادگیری آن برخلاف تصور اصلا سخت نیست و تا حد زیادی به خود زبان آموز بستگی دارد. شرکت در دوره زبان آلمانی در یک آموزشگاه معتبر زبان می‌تواند صفر تا صد این پروسه را برای شما آسان و شیرین کند. آموزشگاه زبان پردیسان از یادگیری در سطح های پایه و مقدماتی تا موفقیت در آزمون‌های زبان آلمانی، گام به گام در کنار شما خواهد بود.  در ادامه این مطلب به برخی نکات مهم در یادگیری سریع زبان آلمانی می‌پردازیم.

هدف از یادگیری

اولین گام برای شرکت در دوره زبان آلمانی تعیین هدف برای خودتان است. عدم موفقیت در هر کاری بدون هدف‌گذاری ممکن است. بنابراین برای موفقیت در یادگیری، پیش از شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی باید برای خود هدف‌گذاری کنید و بدانید دقیقا از خودتان چه توقعی دارید و تا رسیدن به آن با تمام وجود تلاش کنید. انگیزه افراد مختلف از یادگیری زبان آلمانی می‌تواند موارد زیر باشد:

  • ادامه تحصیل در کشورهای آلمانی زبان
  • کار کردن در شرکت‌های آلمانی
  • سفر توریستی به آلمان
  • مطالعه ادبیات یا فلسفه آلمانی
  • آشنایی با فرهنگ آلمانی
  • تعامل با آلمانی زبانان سراسر دنیا
آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد

سبک یادگیری

اگر به دنبال یادگیری زبان آلمانی هستید، یک نکته مهم این است که سبک یادگیری خودتان را بشناسید تا بتوانید با تمرکز بر آن، کیفیت و سرعت یادگیری خود را افزایش دهید؛ خوشبختانه امروزه روش‌های مختلفی از جمله دوره آموزش زبان آلمانی به شیوه حضوری و آموزش مجازی ، انواع خودآموزها و یا پادکست‌ها وجود دارند که افراد می‌توانند با توجه به مهارت‌های خود بهترین سبک را انتخاب کنند.

سبک بصری

برخی افراد به شیوه بصری بهتر می‌توانند مطالب را بیاموزند؛ تصاویر و به طور کلی گرافیک تاثیر زیادی در یادگیری این افراد دارد.

سبک شنیداری

افرادی که به شیوه شنیداری نتیجه بهتری دریافت می‌کنند، به کمک فایل‌های صوتی و پادکست‌ها می‌توانند زبان آلمانی را بیاموزند.

سبک جنبشی

در این روش افراد از طریق تعامل با دیگران آموزش باکیفیت‌تری را تجربه می‌کنند. شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی و حضور در کلاس بهترین روش برای چنین افرادی است.

روش اصولی یادگیری زبان آلمانی

روش اصولی یادگیری زبان آلمانی حضور در محیطی است که بتوانید با افراد به این زبان تعامل برقرار کنید. حضور در محیط در روند یادگیری بسیار تاثیرگذار است اما شاید همه افراد نتوانند در کشورهای آلمانی زبان حضور پیدا کنند؛ بنابراین بهترین راهکار برای افراد شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی است. در این کلاس‌ها تلاش می‌شود محیطی ایده‌آل برای یادگیری فراهم شود تا زبان آموزان بتوانند با یادگیری اصولی مهارت‌های زبان آلمانی، با یکدیگر تعامل داشته باشند.

در زبان آلمانی غرق شوید

پس از آنکه شروع به یادگیری زبان آلمانی کردید، باید کم کم یادگیری را به عادت تبدیل کنید و از شیوه‌های مختلف، با این زبان ارتباط بگیرید تا بتوانید با ساختار و ادبیات این زبان آشنا شوید. بنابراین توصیه می‌شود در کنار شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی از منابع دیگر نیز مهارت‌های خود را تقویت کنید. خواندن کتاب یا متون مورد علاقه خود به زبان آلمانی، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و دامنه لغات شما را افزایش دهد. برای افراد با سبک شنیداری، موسیقی آلمانی یا دیدن فیلم و حتی شنیدن اخبار و پادکست‌ها بسیار تاثیرگذار است.

امروزه افراد بیش از هر زمان دیگری از تلفن همراه خود استفاده می‎‌کنند. یک روش کاربردی آن است که منوی گوشی خود را به آلمانی تغییر دهید و از آن به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. همچنین از فرصت فضای مجازی می‌توانید برای ارتباط با افراد آلمانی زبان در سراسر دنیا استفاده کنید و با آن‌ها ارتباط بگیرید.

خلاقیت به خرج دهید

یکی از دلایلی که افراد پس از گذشت مدتی از یادگیری جدی زبان فاصله می‌گیرند، روال تکراری آموزش است. در دوره‌ آموزش زبان آلمانی در آموزشگاه پردیسان تلاش شده است که فضایی با نشاط برای زبان‌ آموزان فراهم شود. همچنین از شیوه‌های نوین آموزشی برای آموزش استفاده شده است. زبان‌ آموزان نیز می‌توانند برای یادگیری بیشتر، در سبک‌های مطالعه خلاقیت به خرج دهند تا  یادگیری به امری روزمره و کسل کننده تبدیل نشود.

دوره های آموزش زبان آلمانی در آموزشگاه پردیسان

گروه آموزشی پردیسان در رده‌های سنی شامل بزرگسالان، نوجوانان و کودکان و سطوح علمی مختلف، دوره آموزش زبان آلمانی درنظر گرفته است. این آموزشگاه با برگزاری دوره‌های آموزش مکالمه زبان آلمانی، زبان آموزان را برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی موسسه گوته آماده می‌کند. همچنین دوره‌ فشرده زبان آلمانی را برای زبان‌پژوهان ارائه کرده است. زبان آموزان در آموزشگاه زبان پردیسان می‌توانند کلاس‌های خود را به صورت گروهی، نیمه گروهی و خصوصی انتخاب کنند.

پردیسان همچنین با برگزاری  دوره  آموزشی برای مدرسین در تلاش است که تدریس زبان آلمانی را با کیفیت بیشتر و به روش‌های نوین ارائه دهد. تمامی افراد علاقه‌مند به آموزش و یادگیری زبان آلمانی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

آزمون‌های تعیین سطح

اگر هدف شما از یادگیری و شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان با هدف ادامه تحصیل، اشتغال یا زندگی باشد، لازم است مدرکی برای تسلط به این زبان به مراکز مورد نظر خود ارائه دهید. در اینجا مهمترین آزمون‌ها را مختصر معرفی می‌کنیم.

آزمون A1

در حال حاضر آزمون A1 برای پیوستن به خانواده در کشورهای آلمانی زبان مورد نیاز است. آزمون A1  مانند تمامی آزمون‌های زبان آلمانی شامل چهار مهارت اصلی زبان مکالمه، خواندن، شنیدن و گوش دادن  (sprechen , schreiben, lesen, hören)  است. در این آزمون به هر قسمت ۲۵ نمره اختصاص داده شده است. برای قبولی در آن حداقل باید ۶۵ نمره از  مجموع را بدست آورید.

آزمون B1

اگر قصد دریافت ویزای کاری دارید، آزمون B1 برای شما مورد نیاز است. این آزمون  نیز مانند دیگر آزمون‌ها شامل هر چهار مهارت زبان  است. برای قبولی در این آزمون لازم است حداقل نمره ۶۰ را در هر مهارت کسب کنید. اگر نمره شما کمتر از شرط قبولی باشد، متقاضی می‌تواند در آزمون همان مهارت برای دوره‌های بعدی شرکت کنند.

آزمون B2

این آزمون از سال ۲۰۱۹ به عنوان حداقل مدرک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کالج معرفی شده است که مانند سایر آزمون‎‌ها شامل ۴ مهارت (sprechen,schreiben,lesen,hören)  است. برای قبولی در آزمون B2 باید حداقل نمره 60 را در هر مهارت کسب کرد. اگر نمره داوطلب در هر مهارت کمتر از حد مطلوب باشد، می‌تواند مجدد در آزمون همان مهارت شرکت کند.

آزمون Einburgerungstest

آزمون Einburgerungstest یا آزمون شهروندی آلمان نوعی دیگر از آزمون زبان آلمانی است که می‌توانید پس از دوره آموزش زبان آلمانی در آن ثبت نام کنید. این آزمون شامل ۳۳ سوال است که متقاضی شهروندی آلمان حداقل باید به ۱۷ سوال آن پاسخ درست دهد. مدت این امتحان یک ساعت است و در صورت قبولی، یک گواهی برای متقاضی صادر می‌شود که آن را برای اخذ تابعیت کشور آلمان ارائه می‌دهد. هدف از آزمون شهروندی، ارزیابی اطلاعات داوطلبان در مسائل فرهنگی، تاریخی، اقتصادی و آشنایی با قوانین عادی و مدنی است.

آزمون TestDaF

از سال ۲۰۱۹ میلادی آزمون TestDaF به عنوان مدرک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه در نظر گرفته شد. این آزمون چهار مهارت زبان آلمانی داوطلبان را ارزیابی می‌کند. نمره دهی آزمون براساس اعداد ۳-۵ در نظر گرفته شده است و سطح ۴ برای اخذ پذیرش کافی است. اما لازم است داوطلبان از سطح پذیرش برای دانشگاه خود اطلاعات کسب کنند و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند.

سخن پایانی

زبان آلمانی از زبان‌های زنده دنیا است که با توجه به مهاجرت افراد به کشورهای آلمانی زبان به جهت ادامه تحصیل، اشتعال و زندگی بسیار مورد توجه واقع شده است. بهترین روش یادگیری این زبان، شرکت در دوره آموزش زبان آلمانی است که در موسسات معتبر همچون آموزشگاه پردیسان برگزار می‌شود. این آموزشگاه از سطح پایه و مقدماتی تا آمادگی برای شرکت در آزمون‌های تعیین سطح بین‌المللی بصورت گام به گام در کنار زبان آموزان است. و آن‌ها را به بهترین شکل، پشتیبانی می‌کند.

هنوز نمی دانید از کجا شروع کنید؟! از مشاوره رایگان پردیسان استفاده کنید.

آموزشگاه زبان آلمانی
سوالات متداول

زبان آلمانی، زبان رسمی کشور‌های آلمان و اتریش و همچنین بخشی از سوئیس، ایتالیا، بلژیک و لیختن اشتاین است.

روش اصولی یادگیری زبان آلمانی حضور در محیطی است که بتوانید با افراد به این زبان تعامل برقرار کنید. به همین دلیل بهترین راه شرکت در دوره های حضوری می باشد.

گروه آموزشی پردیسان در رده‌های سنی شامل بزرگسالان، نوجوانان و کودکان و سطوح علمی مختلف، دوره آموزش زبان آلمانی درنظر گرفته است.

شما می توانید با ورود به سایت پردیسان و تکمیل فرم درخواست مشاوره بصورت کاملا رایگان با کارشناسان ما مشاوره کنید.

شما فقط این دوره را به سبد خرید اضافه کرده اید: