منو

آزمون PTE

آزمون PTE چیست ؟‌ در سال ۲۰۰۹ دانشگاه Pearson  آزمونی را با عنوان PTE Academic  معرفی کرد که مخفف Pearson Test of English  می باشد و توسط Pearson که ناشر انتشارات لانگمن است برگزار می‌شود.. در این آزمون نظیر و سایر آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی‌، هر چهار مهارت (speaking- reading- listening- writing) مورد ارزیابی قرار می گیرد. این آزمون در یک محیط کامپیوتری برگزار می شود و توسط کامپیوتر نیز بررسی و نمره داده می شود.

آموزشگاه زبان پردیسان با استفاده از اساتیدی که کاملا آشنا به قسمتها و مهارتهای لازم این آزمون می باشند. به شما کمک میکند تا به نتایج درخشانی در آزمون PTE  دست یابید. نمونه سوالات منتشر شده از Pearson و همچنین سایر منابع موجود از این آزمون مورد تدریس و تحلیل قرار می گیرند تا شما را برای شرکت در این امتحان آماده کنند.

تفاوت‌ها و شباهت‌های آزمون PTE با آیلتس و تافل

  • آزمون پی‌تی‌ای مانند آزمون تافل یک آزمون کامپیوتری و اینترنتی است .
  • آزمون پی‌تی‌ای مانند آزمون‌های تافل و آیلتس،  هر چهار مهارت  Speaking ، Reading، Writing و Listening را می‌سنجد.
  • نتیجه آزمون آیلتس حدودا دو هفته بعد به‌دست زبان‌ آموز می‌سد، در صورتیکه نتیجه آزمون PTE بعد از ۵ روز کاری قابل مشاهده است.
  • کشورها و دانشگاه‌هایی که مدرک آزمون پی‌تی‌ای را قبول می‌کنند محدوداست در صورتیکه که مدرک آیلتس یا تافل  تقریبا در بیشتر کشورها پذیرفته شده.

و در آخر خبر خوب اینکه آزمون PTE ساده‌تر از آزمون‌های تافل و آیلتس است!!!!

آزمون PTE

اعتبار آزمون PTE چقدر است؟

امروزه بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهانی نمره این آزمون را برای پذیرش تحصیلی معیار قرار می‌دهند. برای مثال کشوری مانند استرلیا اعلام کرده‌است که نمره آزمون پی‌تی‌ای را به جای آیلتس نیز می‌پذیرد. درصورتیکه برای مهاجرت به کشوری مانند کانادا، آزمون PTE معتبر نیست و تنها تافل یا آیلتس پذیرفته شده است. به‌همین دلیل حتما قبل از شرکت در این آزمون،  از طریق وبسایت آزمون PTE، لیست کشورها و دانشگاه‌هایی که آزمون PTE را قبول دارند، مشاهده کنید و براساس آن، انتخاب کنید که شرکت در کدام آزمون برایتان مناسب‌تر است.