منو

در این صفحه لیستی از مهمترین آزمون های زبان ترکی استانبولی و شرایط آن را ملاحظه می نمایید

ترکی استانبولی یکی از زبان هایی است که این روزها طرفداران زیادی دارد. با آموزشگاه زبان پردیسان هم سو شوید. بهبود روابط میان ترکیه و ایران باعث شده است که افراد برای یادگیری این زبان اقدام کنند. همچنین، برای اینکه سطح شما در ترکی استانبولی سنجیده شود باید در آزمون زبان ترکی استانبولی شرکت نمایید. شرکت در این آزمون به شما کمک می کند دانش کلی زبان خود را بسنجید و همین امر می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید چقدر به اهداف خود نزدیک شده اید.

انواع آزمون زبان ترکی استانبولی

بهتر است بدانید امروزه انواع آزمون زبان ترکی استانبولی وجود دارند که به شما کمک می کنند سطح زبان خود را بسنجید. اما کسب اطلاعات تخصصی در مورد انواع آزمون زبان ترکی استانبولی باعث می شود مسیر را به خوبی شناسایی کنید و همین مسئله می تواند شما را به درستی هدایت کند. برای اینکه بتوانید در این آزمون ها شرکت کنید، باید به یک سطح نسبی از زبان ترکی استانبولی برسید. به همین دلیل، هرگز برای شرکت در این آزمون ها عجله نکنید.

آزمون ALES

آزمون ALES یکی از انواع آزمون ترکی استانبولی است و منحصرا برای کسانی برگزار می شود که قصد ورود به دانشگاه های ترکیه در مقاطع تحصیلات تکمیلی را دارند. اگر شما می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا در دانشگاه های ترکیه به تحصیل بپردازید، بهتر است در این آزمون شرکت کنید و نمره قبولی را بدست بیاورید. این آزمون 4 مهارت شما را مورد بررسی و سنجش قرار می دهد و به شما کمک می کند به نتایج مورد نظر برسید.

آزمون TÖMER

همانطور که می دانید تمامی کسانی که می خواهند یادگیری زبان ترکی استانبولی را آغاز کنند، ابتدا باید سطح خود را تعیین نمایند. برای اینکه سطح زبان ترکی استانبولی شما به خوبی مشخص گردد و پس از آن بتوانید سطح مناسب خود را انتخاب کنید، باید در آزمون TÖMER شرکت نمایید. این آزمون به گونه ای طراحی شده است که سطح ترکی استانبولی زبان آموزهای خارجی را نشان می دهد و پس از آن مسیر یادگیری برایشان مشخص می شود.

آزمون YÖS

آزمون YÖS یکی از انواع آزمون زبان ترکی استانبولی است که به شما کمک می کند برای ورود به دانشگاه های ترکیه آماده شوید. این آزمون نشان می دهد که شما در چه سطحی هستید و آیا می توانید در این دانشگاه تحصیل کنید یا خیر. به همین دلیل، توصیه می شود تمامی دانشجویان بین المللی قبل از ورود به ترکیه برای ادامه تحصیل ابتدا مدارک مورد نیاز را از جمله آزمون YÖS را بدست بیاورند.

آزمون زبان ترکی استانبولی در ایران

با توجه به این موضوع که امروزه مهاجران زیادی از ایران به ترکیه می روند، همواره این نگرانی وجود دارد آیا انواع آزمون زبان ترکی استانبولی در ایران برگزار می گردد یا خیر. بهتر است بدانید موسسه پردیسان یکی از موسساتی که این آزمون ها را برگزار می کند و شما می توانید قبل از مهاجرت تحصیلی و یا کاری به ترکیه با شرکت در آزمون های مورد نظر به نتیجه دلخواه برسید. شرکت در آزمون ها به شما کمک می کند زمانی که در کشور ترکیه هستید دیگر درگیر یادگیری زبان نشوید و بتوانید بر اهداف اصلی خود از جمله تحصیل و یا کار تمرکز داشته باشید.

آزمون آنلاین زبان ترکی استانبولی

آزمون های زبان ترکی استانبولی به صورت آنلاین نیز برگزار می شوند. برای شرکت در آزمون های آنلاین زبان ترکی می توانید به موسسه مراجعه کنید و از طریق سیستم هایی که در موسسه وجود دارد می توانید به صورت آنلاین در این آزمون ها شرکت کنید. این آزمون ها با هدف حذف قلم و کاغذ از سیستم امتحانی طراحی شده اند.

نمونه سوالات آزمون زبان ترکی استانبولی

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند در آزمون زبان ترکی استانبولی به موفقیت برسند به دنبال نمونه سوالات هستند. نمونه سوالات این آزمون ها در اینترنت وجود دارند و شما می توانید این سوالات را دانلود کنید و آنها را مطالعه کنید. همچنین، شما می توانید در کلاس هایی که با هدف قبولی در این آزمون ها برگزار می شوند شرکت کنید و سطح دانش تخصصی خود را به صورت اصولی بالا ببرید. زمانی که آمادگی پیدا کردید، می توانید در این آزمون ها شرکت کنید و پس از آن به اهداف خود نزدیک می شوید.

آیا نتایج این آزمون ها برای همیشه معتبر است؟

یکی از سوالاتی که همواره در مورد آزمون های ترکی استانبولی پرسیده می شود در این باره است آیا نتایجی که در این آزمون ها بدست می آورند برای همیشه معتبر است. پاسخ به این سوال منفی است. به طور کلی، باید بدانید تمامی آزمون هایی که در سطح بین المللی برگزار می شوند دارای تاریخ انقضا هستند که با توجه به نوع آزمون این تاریخ انقضا می تواند دو ساله و یا پنج ساله باشد. به همین دلیل، توصیه می شود زمانی که می خواهید مدارک زبان خود را به جای خاصی ارائه دهید در این آزمون ها شرکت کنید.
تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد انواع آزمون زبان ترکی استانبولی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این آزمون ها معمولا برای کسانی برگزار می شوند که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارند و با شرکت در این آزمون ها نشان می دهند که سطح قابل قبولی از زبان ترکی استانبولی را بلد هستند و می توانند در دانشگاه ها در رشته های مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. برای شرکت در این آزمون ها باید به سطح قابل قبولی از زبان ترکی استانبولی برسید.