منو

اهمیت یادگیری زبان‌های خارجی در دوران نوجوانی

بسیاری از کسانی که برای آموزش زبان اقدام می‌کنند، قصد دارند با یادگیری کامل زبان‌های خارجی راه خود را برای پیشرفت هموارتر کنند. سه دلیل اصلی یادگیری زبان خارجی، نیاز به ارتباط با جهان خارج، مهاجرت و یا دلایل کاری است و بسته به نوع نیاز، دوره‌های مختلفی برای این افراد وجود دارد. طبق بررسی‌ها بهترین سن یادگیری زبان، دوران کودکی و نوجوانی است، زیرا به دلیل مشغله کمتر، تمرکز روی یادگیری بیشتر خواهد بود. دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان و کودکان خصوصیات خاصی دارد، و کلاس‌های آن‌ها نباید مانند کلاس بزرگسالان روی آموزش صرف تمرکز کند تا باعث دلزده شدن این گروه سنی شود. البته به دلیل بلوغ سنی و فکری، نوجوانان قدرت یادگیری بیشتری دارند و شرکت در دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان می‌تواند بازدهی بیشتری داشته باشد.

دوره زبان انگلیسی نوجوانان

دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان

همانطور که گفته شد دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان (گروه سنی 13 الی 15 سال) یکی از بهترین دوره‌ها برای یادگیری زبان خارجی است. برای مثال در دوره زبان انگلیسی، آموزش به وسیله کتاب‌های Got it! انجام می‌شود که توسط انتشارات آکسفورد تدوین شده است و مناسب این گروه سنی است. شرکت در این دوره‌ها باعث کسب مدارک بالاتر و هموار شدن راه برای آزمون آیلتس، آزمون‌های زبان اروپا ABC و همچنین دانش زبانی کافی در آینده برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور خواهد شد.

دوره زبان انگلیسی نوجوانان

دور‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان در زبان انگلیسی، از 4 سطح تشکیل شده است، و هر کدام از این سطح‌ها به 4 ترم تقسیم می‌شود. زبان آموز با انجام آزمون تعیین سطح می‌تواند ترمی که در آن قرار می‌گیرد را مشخص کند. همانطور که گفته شد دوره زبان انگلیسی نوجوانان توسط مجموعه کتابهای Got it آموزش داده می‌شود، و این کتاب بر اساس شیوه امریکن است، که کاربردی‌ترین لهجه در آموزش زبان در دنیا است. استفاده از کتاب Got it در آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان مزیت‌های زیادی دارد که عبارتند از:

 • نکات گرامری بسیار مهم
 • لغات تخصصی و عمومی بسیار زیاد
 • آموزش فرهنگ و رسوم مردمان انگلیسی زبان
 • توجه بسیار زیاد روی چهار مهارت اصلی (خواندن، نوشتن، شنیدار و گفتار)
 • آموزش در سطح عالی برای یادگیری بیشتر و تمرکز روی آزمون‌ها و دوره‌های بین‌المللی

همچنین در دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان از کتاب‌های داستان و کتاب‌های فرعی برای یادگیری بیشتر و سریع‌تر دانش‌آموزان استفاده می‌شود. دور‌ه‌ها به صورت سه جلسه در هفته و یا با کلاس‌های جبرانی در روزهای زوج یا فرد برگزار می‌شود. این دوره‌ها به شکل گروهی ( حداقل 7نفر و حداکثر 15 نفر)، نیمه گروهی (حداقل 4 نفر و حداکثر 7 نفر) و یا خصوصی (یک یا دو نفره) برگزار می‌شود. کلاس‌های خصوصی بنا به درخواست زبان آموز می‌تواند به شکل آنلاین نیز برگزار شود.

چارت درسی کودکان و نوجوانان

آموزش زبان فرانسه برای نوجوانان

دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان فقط شامل انگلیسی نیست. آموزشگاه پردیسان با چندین دپارتمان، امکان آموزش زبان‌های فرانسوی، آلمانی و ترکی استانبولی به دانشجویان مختلف را دارد. زبان فرانسوی نیز یکی از زبان‌های خارجه است که متقاضی زیادی برای یادگیری در ایران و در بسیاری از نقاط جهان دارد. دلایل این میزان محبوبیت زبان فرانسه به این خاطر است:

 • فرانسه زبان بین‌المللی در زمینه تئاتر، معماری و هنر است
 • فرانسه یکی از کشورهای پر بازدید دنیا در زمینه گردشگری است
 • بیشتر از 200 میلیون نفر در کل دنیا به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند

دوره زبان انگلیسی نوجوانان

آموزش زبان آلمانی برای نوجوانان

دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان در زبان آلمانی به چند سطح مختلف تقسیم می‌شود. زبان آموزان با شرکت در دوره‌های مکالمه و آمادگی آزمون‌های بین‌المللی آماده دریافت مدارک معتبر می‌شوند. این سطح‌های زبان آلمانی و معادل آن‌ها عبارتند از:

 • A1: مبتدی
 • A2: مقدماتی
 • B1: متوسطه
 • B2: پیشرفته
 • C1: فوق پیشرفته
 • C2: فوق پیشرفته

آموزش زبان آلمانی نوجوانان

آموزش زبان ترکی استانبولی برای نوجوانان

یادگیری زبان ترکی استانبولی در ایران متقاضیان زیادی دارد، و این امر بیشتر به خاطر مهاجرت‌های بسیار و سفرهای گردشگری و همچنین مراودات تجاری با این کشور است. بسیاری از کسانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند، با یادگیری ترکی استانبولی می‌توانند هزینه تحصیل خود را بسیار کاهش دهند. آموزشگاه پردیسان با برگزاری دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان می‌تواند به شیوه خصوصی و گروهی زبان ترکی را به دانشجویان آموزش دهد. دوره‌های زبان ترکی در سه سطح A و B و C برگزار می‌شود و در این دوره‌ها از کتاب Yedi iklim که توسط بخش فرهنگی سفارت ترکیه و موسسه فرهنگی یونس امره در تهران تدوین شده است، استفاده می‌گردد.

آموزش زبان ترکی استانبولی برای نوجوانان

ساده‌ترین روش یادگیری زبان در آموزشگاه پردیسان

یادگیری زبان امری تخصصی است و حتما باید توسط یک استاد مجرب انجام شود. بسیاری از کسانی که اقدام به یادگیری در منزل و یا خودآموزی می‌کنند، بعد از نتیجه نگرفتن این آموزش‌ها را رها می‌کنند. شیوه آموزشی صحیح، اصلی‌ترین دلیل برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان ویژه نوجوانان است. آموزشگاه زبان پردیسان با چندین سال سابقه در زمینه تدریس زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ترکی و اسپانیایی به صورت خصوصی و گروهی، می‌تواند در کمترین زمان ممکن و هزینه‌های کم به شما زبان دوم را آموزش دهد. آموزشگاه پردیسان دارای 9 شعبه فعال در سراسر تهران است و در تمامی این آموزشگاه‌ها از بروزترین متدهای آموزشی استفاده می‌شود.

دوره های آموزش زبان ویژه نوجوانان