دوره های آموزش زبان ویژه کودکان

اهمیت یادگیری زبان‌های خارجی از دوران کودکی

با پبشرفت فناوری‌های ارتباطی و گسترش فرصت‌های آموزشی و شغلی در بستر اینترنت، آموختن زبان‌های خارجی به یک ضرورت مبدل شده است. امروزه آموزش زبان‌های خارجی به کودکان در دنیا امری رایج و واجب است. چرا که دوران کودکی فرصتی طلایی برای یادگیری به شمار می‌رود. به همین دلیل لازم است که والدین با فواید و شرایط دوره های زبان ویژه کودکان آشنا باشند. در ادامه مطلب با فواید و روش‌های آموختن زبان دوم به کودکان با ما همراه باشید.

برای یادگیری زبان نیاز به مشاوره حرفه ای و رایگان!!! دارید؟

دوره های آموزش زبان ویژه کودکان

فواید آموزش زبان‌های خارجی به کودکان

کودکان به طور طبیعی آمادگی بیشتری برای آموختن کلمات و ساختار زبان‎های خارجی دارند. در دوران کودکی یادگیری واژه‌های جدید و تلاش برای به کار بردن آن‌ها در جملات، شکل یک بازی شیرین دارد. کودکان با شنیدن جمله‌هایی از زبان جدید بر روی کاربرد کلمات و معانی آن‌ها در جملات مختلف تمرکز می‌کنند و به سادگی می‌توانند تلفظ کلمات را با شنیدن آن‌ها تقلید کنند.

یادگیری زبان جدید برای کودکان فواید بسیاری دارد. چنان‌که می‌توان آموزش زبان را به آن‌ها نوعی سرمایه‌گذاری به حساب آورد. آموزش زبان‌های خارجی به کودکان، فرصت ارتباط گسترده و موثر آن‌ها را با دنیا فراهم می‌کند و فرصت‌های شغلی گوناگونی برای آن‌ها در آینده فراهم می‌آورد. در ادامه به برخی از فواید ثبت نام کودکان در دوره های آموزش زبان ویژه کودکان اشاره می‌کنیم:

 • گسترش ارتباطات: یادگیری زبان جدید باعث یافتن دوستانی جدید از فرهنگ‌های دیگر برای کودکان می‌شود و امکان سفرهای بین‌المللی را برای آن‌ها افزایش می‌دهد.
 • رشد بهینه مغزی: مدارهای عصبی در مغز کودکان برای یادگیری موضوعات جدید باز است و آموختن زبان در این دوران باعث می‌شود، ماده خاکستری بیشتری در بخش کنترل بر امور مختلف تخصیص داده شود.
 • تمرکز حواس: تحقیقات نشان می‌دهد، کودکانی که زبانی جدید می‌آموزند، با هوشمندی بیشتری با موضوعات مختلف روبرو می‌شوند. آن‌ها همچنین توانایی بیشتری برای تمرکز بر موضوعات مختلف به طور همزمان دارند.
 • تقویت زبان مادری: برخلاف تصویر رایج، تحقیقات علمی نشان داده‌اند، آموختن زبان دوم به کودکان، باعث تقویت و تسریع یادگیری مهارت‌های زبانی کودک در زبان مادری می‌شود.
 • بالا بودن سرعت یادگیری: مغز کودکان از آمادگی بالایی برای یادگیری موضوعات مختلف برخوردار است؛ به همین دلیل آموختن زبان برای کودکان بسیار آسان‌تر از آموختن زبان در بزرگسالی است.
 • تقویت احساسات: تحقیقات روانشناسی نشان داده‌است، کودکان چندزبانه، مهارت‌های بیشتری در کنترل هیجانات درونی دارند؛ آن‌ها همچنین آسان‌تر با دیگران تعامل می‌کنند.
 • تقویت مهارت‌های شغلی: با شرکت‌دادن کودکان در دوره های آموزش زبان ویژه کودکان، منابع آن‌ها برای آموختن مهارت‌های شغلی از زبان‌های دیگر، به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و فرصت‌های شغلی بیشتری نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.
آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

زبان انگلیسی زبان مادری بیش از 380 میلیون نفر در سراسر دنیا است. حدود 750 میلیون نفر از این زبان به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند و چیزی در همین حدود نیز در حال یادگیری آن به عنوان یک زبان جدید هستند. زبان انگلیسی زبان رسمی تعاملات سیاسی، اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و علمی در سطح بین‌المللی است. همچنین ارائه مقالات علمی و آموزشی در دنیا عموما به این زبان انجام می‌شود.
آموزش زبان انگلیسی در دوره های آموزش زبان ویژه کودکان ، فرصت‌های بی‌شماری را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و امکان تعامل آن‌ها را در زمینه‌های شغلی، ارتباطی و زندگی با بخش قابل توجهی از مردم دنیا افزایش می‎دهد. به طوری بدون اغراق می‌توان گفت؛ رشد و پیشرفت بیشتر و بهتر کودکان در دنیای امروز، مشروط به آموختن زبان انگلیسی است.

روش‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

به طور کلی آموزش زبان‌های خارجی به کودکان از زوایای گوناگونی قابل بررسی است. به همین دلیل روش‌ها و تقسیم‌بندی‌های گوناگونی برای آموزش زبان‌های خارجی از جمله زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد. این روش‌ها هر یک مبنای تجربی و تحقیقاتی قابل توجهی دارند.
برای نمونه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان می‌تواند به صورت همزمان و یا ترتیبی باشد؛ به این معنا که هم می‌توانید همزمان با افزایش مهارت‌های زبانی کودک در زبان مادری، به ثبت نام او در کلاس زبان کودکان اقدام کنید، و هم می‌توانید به صورت ترتیبی و در دوره‌ای که کودک به مدرسه نمی‌رود، زبان انگلیسی را به او بیاموزید.

روش دیگری که در دوره های آموزش زبان ویژه کودکان به کار می‌رود، روشی است که زبان انگلیسی را به طور غیر مستقیم از سنین 4 تا 12 ‌سالگی به آن‌ها می‌آموزد. این روش از 5 مرحله برخوردار است: پیش‌تولید، تولید ابتدایی، ظهور گفتار، سلاست متوسط و سلاست پیشرفته. خلاصه‌ای از توضیحات مراحل در این روش به این شرح است:

 • پیش‌تولید: آموختن حدود 500 کلمه بدون نیاز به به‌کاربردن آن‌ها و جمله‌سازی
 • تولید ابتدایی: آموختن تولید عبارت‌های کوتاه و درک معنای حدود 1000 کلمه
 • ظهور گفتار: افزایش گنجینه لغات تا 3000 کلمه و توانایی برقراری ارتباط با به‌کاربردن پرسش‌ها و پاسخ‌های کوتاه
 • سلاست متوسط: افزایش گنجینه لغات تا 6000 کلمه و ساخت جملات پیچیده
 • سلاست پیشرفته: کودکان توانایی قابل قبولی در استفاده از لغات و گرامر زبان جدید برای تعامل با دیگران می‌یابند

گروه‌های سنی در دوره زبان انگلیسی کودکان

بر اساس تجارب روش‌هایی که اشاره شد، امروزه دوره زبان انگلیسی کودکان به سه بخش کلی تقسیم می‌شود؛ گروه سنی 4 تا 6 سال، گروه سنی 6 تا 8 سال و گروه سنی 8 تا 12 سال. در هر یک از این دوره‌ها روش‌ها و محتوای آموزشی متفاوت با دوره‌های دیگر است. در این دوره‌ها، متناسب با روحیات کودکان، برای آموزش زبان انگلیسی از قالب‌های شعر، ترانه، مکالمه، کاردستی، فیلم و انیمیشن نیز استفاده می‌شود.

آموزش زبان ویژه کودکان

کلاس خصوصی زبان کودکان

تدریس خصوصی زبان به کودکان یکی از روش‌های مفید و موثر آموزش زبان آن‌ها است. تدریس خصوصی چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین، به دلیل تمرکز بیشتر معلم بر روی دانش‌آموز امکانات بیشتری را برای هر دوی آن‌ها فراهم می‌کند.

در تدریس خصوصی نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز برجسته می‌شود. و امکان بهره‌گیری معلم از نقاط قوت و تمرکز بر نقاط ضعف، برای اصلاح آن‌ها افزایش می‌یابد. در تدریس خصوصی زبان، لذت یادگیری برای کودکان افزایش می‌یابد. چرا که جلب توجه کودک از سوی معلم و بهره‌گیری از لوازم کمک‌آموزشی مانند موسیقی، ترانه و اسباب‌بازی‌های آموزشی به طور مستقیم میسر می‌شود. همچنین تدریس خصوصی، شجاعت کودکان را برای طرح مشکلات خود با معلم افزایش می‌دهد.

چارت درسی کودکان و نوجوانان

آموزش زبان فرانسه برای کودکان

زبان فرانسه زبانی است که حدود 260 میلیون نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. زبان فرانسه دومین زبان بعد از زبان انگلیسی است که مردم دنیا به آموختن آن تمایل دارند. کشور فرانسه همچنین بزرگ‌ترین شبکه موسسات فرهنگی بین‌المللی را اداره می‌کند که برای صدها هزار دانش‌آموز دوره آموزش زبان فرانسه را ارائه می‌دهند.
زبان فرانسه زبان برتر ادبی جهان محسوب می‌شود و خلاقیت‌های ذهنی را در کودکان افزایش می‌دهد. آموختن این زبان به ویژه برای مهاجرت مفید است و امتیازی ویژه برای اخذ اقامت به شمار می‌رود. آموختن این زبان همچنین امکان آشنایی با ادبیات، موسیقی و فرهنگ کشورهای فرانسوی زبان را برای دانش‌آموخته‌گان این زبان میسر می‌کند.

آموزش زبان آلمانی برای کودکان

حدود 100 میلیون نفر در دنیا از زبان آلمانی استفاده می‌کنند و میلیون‌ها نفر نیز آن را به عنوان یک زبان خارجی آموخته‌اند. زبان آلمانی زبان شعر، فلسفه و دانش است. بیش از 100 جایزه نوبل برای دستاوردهای علمی و ادبی به کاربران زبان آلمانی تخصیص داده شده است. زبان آلمانی همچنین سومین زبان پرکاربرد در اروپا و دومین زبان در اروپای شرقی است.

آموزش زبان آلمانی به کودکان راهی روشن برای ادامه تحصیل آن‌ها در کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. در بسیاری کشورهای اروپایی فرصت‌های شغلی بی‌نظیری برای کاربران زبان آلمانی وجود دارد و امکان کسب‌وکار دانش‌آموخته‌گان را در آینده افزایش می‌دهد. به یاد داشته باشید، آموختن زبان از زبان آلمانی در سنین کودکی بسیار آسان است و آن‌ها هیچ مشکلی در راستای یادگیری این زبان نخواهند داشت.

آموزش زبان ترکی استانبولی برای کودکان

زبان ترکی استانبولی پانزدهمین زبان پرکاربرد دنیا است و 75 میلیون نفر از آن به عنوان زبان مادری بهره می‌برند. از زبان ترکی استانبولی علاوه بر ترکیه در کشورهای بالکان، قفقاز و اروپای غربی استفاده می‌شود. برای مثال بزرگ‌ترین گروه مهاجران ترک در آلمان زندگی می‌کنند و زبان ترکی استانبولی دومین زبان پرکاربرد در این کشور به شمار می‌آید.
به دلیل نزدیکی ایران به کشور ترکیه و آمار بالای مهاجرت ایرانیان به این کشور، آموزش زبان ترکی استانبولی به کودکان امکان سفرهای کاری، گردشگری و اخذ اقامت در ترکیه را افزایش می‌دهد. همچنین آموختن این زبان به کودکان امکان تحصیل را برای آن‌ها در هر دوره تحصیلی در کشور ترکیه فراهم می‌کند.

بهترین دوره های آموزش زبان ویژه کودکان در پردیسان

در کشور ما دوره های آموزش زبان ویژه کودکان در آموزشگاه‌های متعددی ارائه می‌شود. برای انتخاب آموزشگاه بهتر است به پیشینه آموزشی، تعداد شعب، نظرات دانش‌آموخته‌گان و تعدد دوره‌های آموزشی در آن آموزشگاه دقت کنید. آموزشگاه زبان پردیسان یکی از موفق‌ترین آموزشگاه‌هایی است که در این زمینه در حال فعالیت هستند.
آموزشگاه زبان پردیسان 9 شعبه فعال در نقاط گوناگون شهر تهران دارد که انواع دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ترکی استانبولی را به متقاضیان ارائه می‌دهند. دوره های آموزش زبان ویژه کودکان نیز از جمله خدماتی است که این آموزشگاه برای کودکان 4 تا 12 سال فراهم کرده است. آموزشگاه زبان پردیسان برای آموزش زبان‌های گوناگون به زبان‌آموزان، از کادر آموزشی مجرب با روش‌های آموزشی مدرن بهره می‌برد.

بهترین دوره های آموزش زبان ویژه کودکان
شما فقط این دوره را به سبد خرید اضافه کرده اید: