دوره های آموزش زبان ویژه کودکان

آشنایی با کلاس زبان انگلیسی کودکان

کلاس زبان انگلیسی کودکان در موسسه پردیسان به ۳ گروه سنی زیر تقسیم می شوند.

  • گروه سنی ۴ تا ۶ سال (Little pockets ,Pockets)
  • گروه سنی ۶ تا ۸ سال (First Friends)
  • گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال (Family and Friends)

گروه سنی ۴ تا ۶ سال Pockets

نام دوره : برای آموزش این گروه سنی از کتابهای Little pockets  و  Pockets استفاده می شود. این دوره متشکل از کتاب اصلی و کتاب تمرین در ۴ مقطع می باشد.

در کلاس زبان انگلیسی کودکان ، انگلیسی را در غالب آهنگ و شعر ، مکالمه ، کاردستی و فیلم آموزش داده می شود .این موضوع موجب می گردد که آموزش شکل بازی به خود بگیرد وجذابیت آموزش را دو چندان کند.

کتاب زبان انگلیسی

محتوای دوره : کتاب  Pockets که برای گروه سنی خردسالان تهیه گردیده از ۴ بخش تشکیل شده است. لغات ، مکالمه و داستان و شعر و کاردستی و نقاشی محتوای این کتاب را تشکیل می دهد. محتوای این کتاب براساس نیاز این گروه سنی در نظر گرفته شده است تا روند آموزش را لذت بخش تر کند.

پیش نیاز کتاب: کلاس زبان انگلیسی کودکان و خردسالان ، بر اساس تعیین سطح وسن آن ها در نظر گرفته می شود.

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود:

یکسری مکالمات ساده که در کتاب وCD موجود است را بیان کند و درارتباط با غذای مورد علاقه اش ، لباس ها، اسباب بازی ها، خانواده ،کلاس درس ، حیوانات و احساساتش جملاتی ساده را بیان کند.به طور کلی این کتاب در درجه ی اول، دانش لغات خردسالان را بالا می برد وسپس به تمرین مکالماتی ساده متناسب با محتوای کتاب ولغات می پردازد.

 گروه سنی ۶ تا ۸ سال First Friends

کتاب First Friends برای کودکان ۸-۶ سال در نظر گرفته شده است که در سه سطح توسط انتشارات اکسفورد منتشر شده است . هر یک از سطوح این مجموعه دارای یک کتاب دانش آموز، یک کتاب تمرین،فایل صوتی ،فلش کارت وPicture Dictionary می باشد که به عنوان کتاب Supplementary  (کمک آموزشی)مورد استفاده قرار می گیرد.

در دوره زبان انگلیسی کودکان ، زبان آموزان با  Dictionary مخصوص گروه سنی خود آشنا می شوند وکم کم در دوره های بعدی این روند تکمیل تر می شود . تمامی آموزش های این دوره در قالب تصاویر رنگی وجذاب ارائه می شود تا هدف اصلی این کلاس ها یعنی ایجاد انگیزه در کودکان را پوشش دهد.

کتابهای زبان انگلیسی کودکان

محتوای دوره :

کتاب First Friends 1 از جهت بصری به شناسایی حروف وصداهای آن می پردازد.

هم چنین مفاهیم ومکالمات ساده را آموزش می هد.  Songو Story هم در این کتاب آموزشی گنجانده شده است که به جذاب شدن این مجموعه کمک میکند.

در کتاب های First Friends 2 ,3   نیز این مطالب به مراتب گسترده تر خواهد شد.یش نیاز:

گذراندن دوره ی Pockets یا ورود به کلاس بر اساس سن زبان آموز ومیزان توانایی اش از طریق مصاحبه

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود تمامی حروف الفبای انگلیسی را تشخیص دهد وصدای حروف را بشناسد وبتواند مثال هایی در ارتباط با آن حروف بزند.هم چنین دانش لغات زبان آموز افزایش می یابدوقادر خواهد بود کلمات را بخواند وجمله سازی کند.

کلاس زبان انگلیسی کودکان

گروه سنی ۸ تا ۱۲ سالFamily & Friends

این دوره برای کودکان ۸ تا ۱۲ سال که به سن مدرسه رفتن رسیده اند ، در نظر گرفته شده است. این مجموعه Family and Friends)) در هفت سطح (یک سطح مقدماتی و شش سطح اصلی) توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است. از ویژگیهای بارز این مجموعه پرداختن به ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی Speaking  Writing)  Reading , Listening) می باشد. هم چنین در این کتاب به آوا شناسی (تلفظ ) توجه ویژه ای شده است که آن را از سایر کتاب ها متمایز می کند، آزمون های جامع نیز برای این دوره برگزار می شود.

familyfriends

پیش نیاز:

گذراندن دوره ی First Friends یا ورود به کلاس بر اساس سن زبان آموز ومیزان توانایی اش از طریق مصاحبه

جزئیات دوره

در پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود به راحتی درباره موضوعات مختلف پیرامون خود صحبت کند و در مکالمات خود از ساختارهای گذشته ، حال ، آینده ، حال کامل ، شرطی ها و …. استفاده کند. همچنین دایره لغات زبان آموز به سطح خوبی خواهد رسید که در سفارش غذا ، توضیحاتی در ارتباط با افراد خانواده خود ، مقایسه ی شهرها ، کشورها ، فضا ، مضرات وفواید زندگی در روستا وشهر صحبت کند.