منو

آزمون DALF فرانسه (Diplôme Approfondi de Langue Francaise) در سطوح پیشرفته C1 , C2 و همانند آزمون DELF هر چهار مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خواندنی شخص مورد آزمون قرار می گیرد. شما هنگام ثبت نام باید تعیین کنید که قصد شرکت در کدام سطح آزمون را دارید. هزینه ی آزمون ها به شرح زیر می باشد:

هزینه ی آزمون سطح آزمون
۷۵ یورو DALF C1
۷۵ یورو DALF C2

آموزشگاه زبان پردیسان با افتخار اعلام می دارد که دوره های آمادگی این آزمون ها را در سطوح مختلف برای متقاضیان شرکت در این آزمون ها برگزار می کند.

آزمون زبان فرانسه DALF

Diplôme Approfondi de Langue Française (DALF) یک آزمون مهارت زبان فرانسه است که مهارت های زبانی و فرهنگی فرانسوی زبان های غیر بومی را ارزیابی می کند. این برای افرادی در نظر گرفته شده است که سطح بالایی از مهارت در زبان فرانسه دارند و نیاز به نشان دادن مهارت های زبانی خود برای مقاصد علمی یا حرفه ای دارند.

آزمون DALF توسط Centre International d’études Pédagogiques (CIEP) برگزار می شود که سازمانی است که مسئول برگزاری بسیاری از آزمون های مهارت زبان فرانسه در سراسر جهان است. این آزمون توسط بسیاری از دانشگاه ها، کالج ها و کارفرمایان در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود و اغلب برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه مورد نیاز است.

آزمون DALF به دو سطح تقسیم می شود: DALF C1 و DALF C2. آزمون DALF C1 برای افرادی در نظر گرفته شده است که سطح بالایی از مهارت زبان فرانسه دارند، در حالی که آزمون DALF C2 برای افرادی در نظر گرفته شده است که به زبان فرانسه تسلط دارند.

آزمون DALF مهارت داوطلب را در چهار مهارت زبانی ارزیابی می کند: شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن. هر مهارت به طور جداگانه ارزیابی می شود و در مقیاس 0 تا 25 امتیاز داده می شود. داوطلبان برای قبولی در آزمون DALF باید حداقل امتیاز 50 از 100 را کسب کنند.

بخش شنیداری آزمون DALF توانایی داوطلب در درک گفتاری فرانسوی را ارزیابی می کند. این بخش شامل انواع وظایف گوش دادن است، مانند گوش دادن به مکالمه و پاسخ دادن به سؤالات درک مطلب و گوش دادن به یک سخنرانی و یادداشت برداری.

بخش خواندن آزمون DALF توانایی داوطلب را در خواندن و درک زبان فرانسه نوشتاری ارزیابی می کند. این بخش شامل انواع وظایف خواندنی است، مانند خواندن مقاله روزنامه و پاسخ به سؤالات درک مطلب و خواندن یک متن ادبی و تجزیه و تحلیل مضامین و سبک آن.

بخش اسپیکینگ آزمون DALF توانایی داوطلب در صحبت کردن به زبان فرانسه را ارزیابی می کند. این بخش شامل انواع مختلفی از وظایف گفتاری است، مانند ارائه ارائه در مورد یک موضوع معین، درگیر شدن در بحث با یک ممتحن، و بیان نظرات و ایده ها در مورد موضوعات مختلف.

بخش نوشتاری آزمون DALF توانایی داوطلب در نوشتن به زبان فرانسه را ارزیابی می کند. این بخش شامل انواع وظایف نوشتاری است، مانند نوشتن یک مقاله در مورد یک موضوع معین، خلاصه کردن یک متن، و تجزیه و تحلیل یک اثر ادبی.

آماده شدن برای آزمون DALF به زمان و تلاش قابل توجهی نیاز دارد. بسیاری از داوطلبان در دوره های تخصصی ثبت نام می کنند یا معلمان خصوصی را استخدام می کنند تا به آنها برای آمادگی در آزمون کمک کنند. این دوره‌ها معمولاً تمام موضوعاتی را که در آزمون پوشش داده می‌شوند پوشش می‌دهند و به داوطلبان مطالب تمرینی گسترده و راهنمایی در مورد چگونگی بهبود مهارت‌های زبانی خود ارائه می‌دهند.

علاوه بر دوره های رسمی، منابع آنلاین زیادی نیز برای کمک به داوطلبان برای آماده شدن برای آزمون DALF وجود دارد. این منابع شامل تست های تمرینی، راهنمای مطالعه، و انجمن های آنلاین است که داوطلبان می توانند سوالات خود را مطرح کنند و از سایر آزمون دهندگان کمک بگیرند.

یکی از مزایای آزمون DALF این است که توسط بسیاری از موسسات و دولت ها در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. این بدان معناست که افرادی که نمره بالایی در امتحان کسب کرده اند ممکن است واجد شرایط تحصیلی یا حرفه ای در کشورهایی باشند که فرانسوی صحبت می شود.

یکی دیگر از مزایای آزمون DALF این است که بر اساس معیارهای استاندارد است، به این معنی که همه داوطلبان با استفاده از معیارهای یکسان و سیستم امتیازدهی یکسان ارزیابی می شوند. این تضمین می کند که امتحان منصفانه است و به همه داوطلبان فرصت برابر داده می شود تا مهارت زبان خود را نشان دهند.