منو

آزمون تولیمو  TOLIMO مخفف عبارت “The Test of Language by the Iranian Measurement Organization” آزمونی در سطح ملی می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود. و هدف از آن تعیین سطح دانش زبان انگلیسی شرکت کنندگان می باشد.
در جلسه آزمون به هر یک از شرکت کنندگان دو دفترچه سوال داده می شود. که یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر تستی (دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

آزمون TOLIMO

تعداد سوالات آزمون تولیمو و زمان امتحان

در مورد سوال تشریحی، داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا سوال را پاسخ دهد. دفترچه ۲ حاوی ۱۴۰ سوال تستی به شرح ذیل می باشد.

  • بخش Writing یک سئوال به مدت 30 دقیقه
  • بخش Grammar 40 سئوال به مدت 30 دقیقه
  • بخش Reading 50 سئوال به مدت 55 دقیقه
  • بخش Listening 50 سئوال به مدت 35 دقیقه

کاربرد مدرک آزمون TOLIMO

بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن یک نمره زبان بالا برای قبولی در آزمون دکترا لازم است.

زمان برگزاری آزمون تولیمو TOLIMO

در آزمون تولیمو TOLIMO محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد و شما می‌توانید در چندین آزمون و در تاریخ‌های نزدیک به هم شرکت کنید. غالبا این آزمون بین دو تا سه بار در هر ماه برگزار می شود؛ که سازمان سنجش کشور در سایت خود زمانها برگزاری آزمون را اعلام می کند.

نمره آزمون تولیمو

دامنه نمره کل، از 310 تا 677 است. نمره بالاتر از 600 عالی ، بین 520 تا 599 خوب ، بین 480 تا 519 متوسط و کمتر از 479 ضعیف تلقی می‌شود.

مدت اعتبار آزمون TOLIMO

اعتبار مدرک آزمون TOLIMO به مدت دو سال بعد از دریافت کارنامه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آمادگی برای شرکت در این آزمون با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان پردیسان تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان منتظر تماس ما باشید.

[ultimate_info_table design_style=”design05″ color_scheme=”gray” package_heading=”منابع آزمون TOLIMO” icon_type=”selector” icon=”Defaults-book”]

  • کتاب ۵۰۴ واژه ضروری
  • کتاب لغات ضروری تافل
  • کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL Test
  • کتاب TOEFL Test Preparation Kit

آزمون تولیمو TOLIMO

آزمون زبان روسی به عنوان زبان خارجی (TORFL) که با نام TOLIMO (تست زبان روسی برای مهاجرت و استخدام بین المللی) نیز شناخته می شود، یک آزمون استاندارد است که برای سنجش میزان مهارت افراد غیر بومی در زبان روسی طراحی شده است. این آزمون توسط وزارت آموزش و علوم روسیه برگزار می شود و توسط دانشگاه ها و کارفرمایان در سراسر روسیه و سایر کشورهای روسی زبان به رسمیت شناخته می شود.

آزمون TOLIMO به شش سطح تقسیم می شود که هر کدام مربوط به سطح متفاوتی از مهارت در زبان روسی است. سطوح بر اساس چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (CEFR) است و از A1 که نشان دهنده مهارت پایه است تا C2 که نشان دهنده مهارت تقریباً بومی است، متغیر است.

آزمون TOLIMO شامل چهار بخش است: خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن. بخش‌های خواندن و شنیدن چند گزینه‌ای هستند، در حالی که بخش‌های نوشتاری و گفتاری از آزمون‌دهنده می‌خواهد پاسخ‌های نوشتاری و گفتاری را به زبان روسی ارائه کند.

هزینه آزمون TOLIMO بسته به سطح آزمون و محل برگزاری آن متفاوت است. به عنوان مثال، در روسیه هزینه آزمون A1 حدود 2000 روبل است، در حالی که هزینه آزمون C2 حدود 5000 روبل است. در کشورهای دیگر ممکن است هزینه آزمون به دلیل هزینه های اداری و سایر هزینه ها بیشتر باشد.

آزمون TOLIMO یک ابزار ارزشمند برای افرادی است که به دنبال تحصیل یا کار در روسیه یا سایر کشورهای روسی زبان هستند. تسلط به زبان روسی دارایی ارزشمندی در زمینه های مختلف از جمله تجارت، سیاست و دانشگاه است. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه ها و کارفرمایان در روسیه به حداقل سطح مهارت در زبان روسی به عنوان پیش نیاز برای پذیرش یا استخدام نیاز دارند.

برای آماده شدن برای آزمون TOLIMO، بسیاری از افراد در دوره های زبان ثبت نام می کنند یا معلمان خصوصی استخدام می کنند. همچنین منابع آنلاین مختلفی از جمله امتحانات تمرینی و راهنمای مطالعه در دسترس است. توصیه می شود افراد برای اطمینان از آشنایی با فرمت و محتوای آزمون و کسب مهارت های زبانی لازم برای موفقیت، چندین ماه برای آمادگی در آزمون وقت بگذارند.

در حالی که آزمون TOLIMO ابزار ارزشمندی برای افرادی است که به دنبال نشان دادن مهارت خود در زبان روسی هستند، هزینه امتحان ممکن است برای برخی مانع مهمی باشد. برای رسیدگی به این موضوع، دولت روسیه و سایر سازمان ها به افرادی که توانایی پرداخت هزینه های آزمون را ندارند، بورسیه تحصیلی و کمک های مالی ارائه می دهند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها و کارفرمایان ممکن است هزینه امتحان را برای دانشجویان یا کارمندان خود پوشش دهند.

با وجود این تلاش ها، هزینه آزمون TOLIMO برای بسیاری از افراد یک چالش است. برای برخی، هزینه ممکن است آنها را از ادامه تحصیلات عالی یا فرصت های حرفه ای در روسیه یا سایر کشورهای روسی زبان باز دارد. این می تواند تأثیر قابل توجهی بر آینده شغلی و کیفیت کلی زندگی آنها داشته باشد.

برای دسترسی بیشتر به آزمون TOLIMO برای طیف وسیع تری از افراد، چندین استراتژی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. یک رویکرد این است که هزینه های امتحانی کاهش یافته را به دانش آموزان و افراد با زمینه های کم درآمد ارائه دهید. رویکرد دیگر توسعه مشارکت با دانشگاه ها و کارفرمایان برای ارائه آزمون با هزینه کمتر به دانشجویان یا کارمندان است.

در پایان، آزمون TOLIMO ابزار مهمی برای افرادی است که به دنبال نشان دادن مهارت خود در زبان روسی هستند. با این حال، هزینه امتحان می تواند مانع مهمی برای برخی باشد. برای رسیدگی به این موضوع، ارائه بورسیه تحصیلی و کمک های مالی به افراد نیازمند و توسعه مشارکت با دانشگاه ها و کارفرمایان برای مقرون به صرفه تر کردن آزمون مهم است. با این تلاش‌ها، افراد بیشتری می‌توانند به فرصت‌هایی که با مهارت در زبان روسی به دست می‌آیند، دسترسی پیدا کنند.

[/ultimate_info_table]