منو

آزمون TOLIMO

آزمون تولیمو  TOLIMO مخفف عبارت “The Test of Language by the Iranian Measurement Organization” آزمونی در سطح ملی می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود. و هدف از آن تعیین سطح دانش زبان انگلیسی شرکت کنندگان می باشد.
در جلسه آزمون به هر یک از شرکت کنندگان دو دفترچه سوال داده می شود. که یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر تستی (دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

آزمون TOLIMO

تعداد سوالات آزمون تولیمو و زمان امتحان

در مورد سوال تشریحی، داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا سوال را پاسخ دهد. دفترچه ۲ حاوی ۱۴۰ سوال تستی به شرح ذیل می باشد.

  • بخش Writing یک سئوال به مدت 30 دقیقه
  • بخش Grammar 40 سئوال به مدت 30 دقیقه
  • بخش Reading 50 سئوال به مدت 55 دقیقه
  • بخش Listening 50 سئوال به مدت 35 دقیقه

کاربرد مدرک آزمون TOLIMO

بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن یک نمره زبان بالا برای قبولی در آزمون دکترا لازم است.

زمان برگزاری آزمون تولیمو TOLIMO

در آزمون تولیمو TOLIMO محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد و شما می‌توانید در چندین آزمون و در تاریخ‌های نزدیک به هم شرکت کنید. غالبا این آزمون بین دو تا سه بار در هر ماه برگزار می شود؛ که سازمان سنجش کشور در سایت خود زمانها برگزاری آزمون را اعلام می کند.

نمره آزمون تولیمو

دامنه نمره کل، از 310 تا 677 است. نمره بالاتر از 600 عالی ، بین 520 تا 599 خوب ، بین 480 تا 519 متوسط و کمتر از 479 ضعیف تلقی می‌شود.

مدت اعتبار آزمون TOLIMO

اعتبار مدرک آزمون TOLIMO به مدت دو سال بعد از دریافت کارنامه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آمادگی برای شرکت در این آزمون با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان پردیسان تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان منتظر تماس ما باشید.

[ultimate_info_table design_style=”design05″ color_scheme=”gray” package_heading=”منابع آزمون TOLIMO” icon_type=”selector” icon=”Defaults-book”]

  • کتاب ۵۰۴ واژه ضروری
  • کتاب لغات ضروری تافل
  • کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL Test
  • کتاب TOEFL Test Preparation Kit

[/ultimate_info_table]