منو

آزمون B1 آلمانی در حال حاضر برای ویزای کار مورد نیاز است. این آزمون همانند تمامی آزمون های زبان آلمانی شامل چهار مهارت (sprechen , schreiben, lesen, Hören) است. قبولی در آزمون آلمانی منوط به کسب حداقل نمره ۶۰ در هر مهارت می باشد. در صورت کسب نمره ای پایین‌تر زبان آموز مجاز به شرکت در آزمون همان مهارت در دوره بعدی است.

آزمون B1 آلمانی

مهارت Sprechen

آموزش آزمون زبان آلمانی B1

آزمون B1 آلمانی یک آزمون سطح متوسط زبان است که توانایی داوطلبان در برقراری ارتباط به زبان آلمانی را در موقعیت های مختلف روزمره اندازه گیری می کند. این آزمون چهار مهارت زبانی را ارزیابی می کند: شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن، و برای ارزیابی توانایی داوطلبان در استفاده از آلمانی در زمینه های مختلف طراحی شده است.

آزمون B1 آلمانی بر اساس چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها (CEFR) است که یک استاندارد بین المللی شناخته شده برای مهارت زبان است. CEFR شرح واضح و دقیقی از مهارت زبان در شش سطح مختلف، از A1 (مبتدی) تا C2 (مسلط) ارائه می دهد.

بخش شنیداری آزمون B1 آلمان از داوطلبان می‌خواهد که به انواع مختلف صداهای ضبط شده مانند اطلاعیه‌ها، گزارش‌های خبری و مکالمات گوش دهند و بر اساس شنیده‌های خود به سؤالات پاسخ دهند. بخش گوش دادن توانایی داوطلبان را برای درک ایده های اصلی و جزئیات خاص زبان آلمانی گفتاری، و همچنین توانایی آنها در درک لهجه ها و سبک های گفتار مختلف ارزیابی می کند.

بخش خواندن آزمون B1 آلمانی، داوطلبان را ملزم می کند که متن های مختلفی مانند مقالات روزنامه، بروشورها و نامه ها را مطالعه کنند و بر اساس آنچه خوانده اند به سوالات پاسخ دهند. بخش خواندن توانایی داوطلبان را در درک ایده های اصلی و جزئیات خاص آلمانی نوشتاری و همچنین توانایی آنها در درک انواع متن و سبک های مختلف ارزیابی می کند.

بخش نوشتن آزمون B1 آلمانی، داوطلبان را ملزم می کند تا بر اساس یک دستور داده شده، متن کوتاهی مانند ایمیل یا نامه بنویسند. بخش نوشتن، توانایی داوطلبان را برای بیان افکار و ایده های خود به طور واضح و منسجم به زبان آلمانی نوشتاری، و همچنین توانایی آنها در استفاده از دستور زبان، واژگان و املای صحیح ارزیابی می کند.

بخش اسپیکینگ آزمون B1 آلمانی از داوطلبان می‌خواهد که با یک ممتحن مکالمه کنند. مکالمه ممکن است شامل پاسخ دادن به سؤالاتی در مورد خودشان، توصیف یک عکس یا موقعیت یا بحث در مورد موضوعی مرتبط با زندگی روزمره باشد. بخش گفتاری توانایی نامزدها برای برقراری ارتباط موثر به زبان آلمانی و همچنین توانایی آنها در استفاده از زبان مناسب در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی را ارزیابی می کند.

آزمون B1 آلمانی توسط موسسات مختلفی از جمله آموزشگاه های زبان، دانشگاه ها و مراکز آزمون ارائه می شود. مدت زمان آزمون بسته به موسسه ارائه دهنده آزمون متفاوت است، اما معمولا بین 120 تا 150 دقیقه طول می کشد تا تکمیل شود.

داوطلبان برای آمادگی برای آزمون B1 آلمانی می توانند در دوره های زبان ثبت نام کنند، از اپلیکیشن ها و وب سایت های آموزش زبان استفاده کنند و با نمونه تست ها تمرین کنند. دوره های زبان به ویژه مفید هستند زیرا این فرصت را برای داوطلبان فراهم می کنند تا هر چهار مهارت را تمرین کنند و از معلمان با تجربه بازخورد دریافت کنند.

گذراندن آزمون B1 آلمانی اغلب برای دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های آلمان ثبت نام کنند یا برای افرادی که می خواهند در آلمان کار کنند، الزامی است. این آزمون همچنین برای افرادی مفید است که می خواهند مهارت زبان خود را به دلایل شخصی یا حرفه ای نشان دهند.

در پایان، آزمون B1 آلمانی یک آزمون سطح متوسط زبان است که توانایی داوطلبان را برای برقراری ارتباط به زبان آلمانی در موقعیت‌های مختلف روزمره ارزیابی می‌کند. گذراندن آزمون B1 آلمانی اغلب برای دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های آلمان ثبت نام کنند یا برای افرادی که می خواهند در آلمان کار کنند، الزامی است.

این بخش از آزمون B1 آلمانی شامل سه قسمت می باشد.

 1. معرفی خود و صحبت در ارتباط با دلیل زبان خواندن، مهاجرت سوابق تحصیل زبان آلمانی، سن، نام ، نام خانوادگی و شغل
 2. Etwas plan : هر دو زبان آموز باید طی یک دیالوگ ۵ دقیقه ای برای یک موضوع خاص برنامه ریزی کنند.
 3. präsentation : هر زبان آموز باید حدود ۶ دقیقه راجع به موضوعی کنفرانس دهد در این قسمت باید در رابطه با هر موضوع به تجربه شخصی (Personliche Erfahrung) شرایط کشور خود (Situation im Heimetland) نکات مثبت و منفی (Vor-Nachteile) و نظر شخصی (Meinung) اشاره کند. در پایان به دو سوال مرتبط با موضوع خود که یکی توسط پارتنر و دیگری توسط ممتحن پرسیده می شود پاسخ دهد. هر نفر باید با توجه به موضوع پارتنر خود یک سوال نیز مطرح کند.

مهارت schreiben

شامل سه قسمت اصلی می باشد.

 1. یک نامه غیر رسمی ۸۰ لغتی متناسب با موضوع
 2. نظر ۸۰ لغتی در ارتباط با یک موضوع و موافقت یا مخالفت با یک شخص که نظرش را در ارتباط با همان موضوع بیان کرده است.
 3. یک نامه رسمی ۴۰ لغتی متناسب با موضوع

مهارت lesen

شامل ۵ قسمت اصلی می باشد.

 1. یک متن شش سوالی که سوالها صحیح و غلط می باشند.
 2. دو متن سه سوالی که سوالها سه گزینه ای می باشند.
 3. Anzeige – شامل ۷ سوال می باشد در صورت سوال نیازهای مختلف افراد گفته شده و زبان آموز با توجه به جزئیات دقیق هر آگهی باید اگهی مناسب برای هر فرد را انتخاب کند. برای یک نفر هیچ آگهی مناسبی یافت نمی شود.
 4. Ja/Nein – شامل ۷ متن کوتاه می باشد که با توجه به مثال باید موافقت و یا مخالفت هر نظر را با موضوع گفته شده انتخاب کرد.
 5. شامل ۴ سوال سه گزینه ای است.

مهارت Hören

شامل ۴ قسمت اصلی می باشد

 1. شامل ۱۰ سوال و ۵ دیالوگ که هر دیالوگ دو بار تکرار می شود. هر دیالوگ دارای دو سوال است سوال اول صحیح غلط و سوال دوم سه گزینه ای.
 2. شامل یک متن ۵ سوالی است که فقط یک بار پخش می شود و سوال ها سه گزینه ای هستند.
 3. شامل یک دیالوگ هفت سوالی است که فقط یکبار پخش می شود و سوال ها صحیح و غلط هستند.
 4. شامل هشت سوال است ، یک دیالوگ سه نفره (مجری و دو نفر مهمان) که دوبار پخش می شود، زبان آموز باید تشخیص بدهد هرجمله را کدام شخص گفته است، در ابتدا حتما باید با صداها دقت شود چون جنسیت دو نفر قطعا مشابه خواهد بود.