منو

ترکیه، فرصتی مناسب برای مهاجرت و تحصیل ایرانیان

یکی از موفق‌ترین و امن‌ترین کشورهای هم‌مرز با ایران، کشور ترکیه است که به عنوان دروازه ورود به اروپا نیز شناخته شده است. از آنجایی که مردمان ترک‌تبار مسلمان هستند و فرهنگ‌شان هم بسیار شبیه به ایرانیان است، همیشه مقصد ایده‌آلی برای مهاجرت برای ما ایرانیان تلقی می‌شده است. اما زبان آنها به رغم داشتن شباهت‌هایی با زبان آذری‌های ایران، ساختاری به مراتب متفاوت دارد و یادگیری آن فنون خاص خود را می‌طلبد. در این مطلب از وبسایت پردیسان در زمینه دوره آموزش زبان ترکی استانبولی و ویژگی‌هایی که یک کلاس آموزش ترکی استانبولی باید داشته باشد، با شما صحبت کرده‌ایم.

مسجد ایاصوفیه در ترکیه

افزایش نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی

شرکت در دوره آموزش زبان ترکی استانبولی نه تنها برای مهاجرت بلکه برای سفرهای تفریحی به این شهر و شهرهای دیگر کشور ترکیه یادگیری ترکی استانبولی در کوتاه‌ترین زمان در یکی از بهترین آموزشگاه‌های ایران یعنی آموزشگاه زبان پردیسان میسر شده است تا سفری به یادماندنی را برای شما رقم بزنند. اما آیا می‌دانید بهترین روش‌ها برای یادگیری سریع ترکی استانبولی چیست و یک دوره فشرده مکالمه ترکی استانبولی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا این زبان شیرین برای همیشه در ذهن شما بنشیند؟ برای یافتن تمامیِ این سوالات به علاوه سوالات دیگر حتما ادامه مطلب را دنبال کنید.

ساختار زبان ترکی استانبولی

شما چه دوستدار آموزش مکالمه ترکی استانبولی در خانه باشید چه خواهان شرکت در کلاس زبان ترکی استانبولی باید به عنوان یک فردی که به تازگی به این زبان آشنا شده است، شناخت ساختار این زبان را در اولین گام مورد بررسی قرار دهید.
در اغلب کلاس‌های دوره آموزش زبان ترکی استانبولی افراد را به یک باره مجبور می‌کنند که به زبان ترکی مکالمه کنند که این رویه به عنوان یک روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی هرگز مورد قبول نیست. در بهترین آموزشگاه‌های آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد استادان فرهیخته ابتدا به تفاوت‌های ساختاری این زبان با زبان فارسی می‌پردازند، تفاوت‌هایی که در ادامه به عنوان مثال آورده شده‌اند.

اهمیت شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

امروزه بیش از 75 میلیون نفر زبان مادری‌شان ترکی استانبولی است و در حدود 18 میلیون نفر زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود می‌دانند. می‌توان گفت بعد از آموزش زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، دوره آموزش زبان ترکی استانبولی یکی از پرمخاطب‌ترین دوره‌های آموزش زبان دوم در ایران است. ورای مهاجرت، دلایل دیگری هم وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

صفر تا صد زبان ترکی استانبولی

فرصت‌های شغلی برای ایرانیان در ترکیه

از دیرباز کشور دوست و همسایه ترکیه سرزمینی امن و مورد پسند برای ایرانیان محسوب می‌شده است که با توجه به افزایش قدرت اقتصادی این کشور، فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش‌های گوناگون از جمله فناوری اطلاعات، امنیت شبکه، انرژی‌های مدرن، توریسم و گردشگری، تجارت و غیره ایجاد شده‌اند. دولت ترکیه شرط اصلی ورود و استفاده از فرصت‌های شغلی این کشور را تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی تعیین کرده است.
شما می‌توانید در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی برای یادگیری سریع ترکی استانبولی اقدام کنید و هرچه سریع‌تر جذب بازار بسیار متنوع این کشور شوید. همچنین اگر از ترکیه به عنوان دروازه ورود به اروپا استفاده می‌کنید و قصد اقامت چندین ماهه در این کشور را دارید باید بدانید که کارفرمایان ترکی بسیار زیاد به صحبت کردن شما به زبان ترکی اهمیت فراوانی می‌دهند.

آموزش زبان ترکی

زبان ترکی یکی از زبان های کهنی است که اقوام زیادی به آن زبان صحبت می کنند. اگر با علم زبانشناسی آشنایی داشته باشید و به آواهای موجود در زبان ترکی توجه داشته باشید متوجه می‌ شوید این زبان بسیاری از آواهای قدیمی و کهن را در خود حفظ کرده است و همین امر باعث شده است زبان ترکی به یکی از زبان های محبوب در سراسر دنیا تبدیل شود. ما در این موسسه تلاش کردیم بهترین مسیر آموزش زبان ترکی را برای شما فراهم کنیم. 

آﻣﻮزش زﺑﺎن ﺗﺮﮐﯽ اﺳﺘﺎﻧﺒﻮﻟﯽ

با توجه به این موضوع که روابط ایران و ترکیه بسیار مناسب است و ایرانیان برای ورود به ترکیه نیاز به ویزا ندارند، سالیانه ایرانی های زیادی برای مهاجرت و یا مسافرت به استانبول و یا شهرهای دیگر ترکیه سفر می کنند. همین امر باعث شده است که تقاضا برای یادگیری زبان ترکی استانبولی افزایش پیدا کند و افراد به دنبال روش هایی هستند که این زبان را بیاموزند و با ترک زبان های ترکیه ارتباط برقرار کنند. بهتر است بدانید افرادی که در کشور ترکیه زندگی می کنند بر زبان انگلیسی تسلط کافی ندارد و اگر شما هر زبانی به جز زبان ترکی استانبولی بلد باشید نمی توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. 

بنابراین، اگر قصد مهاجرت، زندگی و کار را در کشور ترکیه دارید، باید بدانید آموزش زبان ترکی استانبولی یکی از مهمترین اصولی است که باید مد نظر شما قرار گیرد. در غیر اینصورت، ممکن است با چالش های بسیار زیادی رو به رو شوید و حتی ممکن است مجبور شوید که آن کشور را رها کنید و دوباره به ایران بازگردید تا بتوانید زبان ترکی را بیاموزید. 

آموزش زبان ترکی استانبولی از ابتدا

برخی از افراد بر زبان ترکی استانبولی تسلط دارند، اما بسیاری از افراد با این زبان آشنایی ندارند و ممکن است تنها چند لغت و یا جمله از آن بلد باشند. در این شرایط، افراد باید آموزش زبان ترکی استانبولی را از پایه شروع کنند. برای اینکار، یادگیری حروف الفبا بسیار مهم است. بهتر است بدانید در زبان ترکی استانبولی برخی از حروف با صداهای متفاوتی تولید می شوند و همین امر تمایز معنایی ایجاد می کند. اگر شما این آواها را به خوبی نیاموزید، هرگز نمی توانید این زبان را به خوبی بیاموزید. بنابراین، یادگیری آواها و حروف الفبا از جمله مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد. 

مسئله دیگری که در آموزش زبان ترکی استانبولی باید به آن توجه داشته باشید، یادگیری زبان ترکی به صورت مرحله به مرحله است. شما باید این زبان را با گرامر آن به صورت مرحله ای بیاموزید. اگر بخواهید برخی از مراحل یادگیری زبان ترکی را نادیده بگیرید، ممکن است بخش مهمی از دست برود و این امر در سطوح بالا مشکلات زیادی را برای شما به وجود می آورد. با توجه به تمامی این موارد توصیه می شود آموزش زبان ترکی را به صورت اصولی آغاز کنید و هرگز در این مسیر عجله نداشته باشید. 

آموزش آنلاین زبان ترکی

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که افراد برای آموزش زبان ترکی به صورت آنلاین اقدام کنند. بهتر است بدانید آموزش آنلاین زبان ترکی مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد. اولا دیگر در ترافیک نمی مانید و یا زمانی که خسته هستید نیازی ندارید که خود را به کلاس برسانید ( خستگی قدرت یادگیری را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد). همچنین، با آموزش آنلاین شما می توانید زمانی که در خانه هستید و در یک محیط پر از آرامش قرار گرفته اید وارد فضای کلاس شوید و این مسئله قدرت یادگیری شما را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد. 

کلاس (حضوری) زبان ترکی

کلاس حضوری زبان ترکی نیز یکی از متد آموزش زبان ترکی است که موسسه ما تخصص و تجربه طولانی در این کار دارد. در گذشته که اینترنت وجود نداشت، افراد برای یادگیری زبان ترکی باید به کلاس های آموزشی می رفتند و این مسئله باعث شده بود که افراد به فضای کلاس ها توجه زیادی کنند و تلاش نمایند محیط مناسبی را برای آموزش به وجود بیاورند. بهتر است بدانید امروزه تحقیقات گسترده ای بر روی نحوه آموزش زبان ترکی و دیگر زبان ها انجام شده است و محققان در تلاش هستند به زبان آموزان کمک کنند تمامی مطالب را به خوبی بیاموزند. این دقیقا همان چیزی است که موسسه ما به آن پایبند است و تلاش می کند به تحقیقات روز دنیا وابسته باشد. 

یادگیری سریع زبان استانبولی

اگر می خواهید برای آموزش زبان ترکی اقدام کنید و زمان شما محدود است می توانید در کلاس های فشرده ما ثبت نام نمایید. اما در اینجا باید به موضوع مهمی اشاره کنیم. برای اینکه شما بتوانید تمامی مطالبی را که در کلاس های فشرده مطرح می شوند پوشش دهید باید زمان کافی را به مطالعه اختصاص دهید و پس از کلاس مطالب را دوره کنید تا بتوانید بر مفاهیم تسلط کاملی پیدا نمایید. 

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد آموزش زبان ترکی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید برای آموزش زبان ترکی به ویژه اگر تا به حال در این زمینه آموزش ندیده اید باید همه چیز را به صورت اصولی و پایه ای شروع کنید. در این مدت باید زمان کافی به خود بدهید تا بتوانید مطالبی را که فرا گرفته اید به کار ببرید و در پایان بتوانید مکالمه خوبی داشته باشید. یادگیری زبان ترکی برای کسانی که قصد مهاجرت و زندگی در کشورهای ترک زبان را دارند از جمله اموری است که باید مد نظر قرار دهند.

ادامه تحصیل در ترکیه

یکی دیگر از مواردی که دوره آموزش زبان ترکی استانبولی را بسیار پراهمیت کرده، فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بی‌نظیر ترکیه است. شرایط ورود به دانشگاه‌های ترکیه بسیار آسان است و تنها سد بزرگ روبه‌روی شما تسلط کامل به زبان ترکی می‌باشد.
ترکیه همچنین برای دانشجویان ممتاز خارجی بورسیه در نظر گرفته است که اغلب باید به زبان انگلیسی آشنا باشند. اما برای تعامل هرچه بهتر با مردم ترکیه و استفاده از فرصت‌های بوجود آمده صبحت کردن به زبان ترکی بسیار زیاد پیشنها می‌شود. لذا هرگز شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی را دست کم نگیرید و هرچه سریع‌تر در بهترین آموزشگاه تدریس زبان ترکی ثبت نام کنید.

کلاس آموزش زبان ترکی استانبولی

تجارت با کشور دوست و همسایه

اقتصاد ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و موقعیت جغرافیایی آن منحصر به فرد می‌باشد. در واقع یکی از کشور‌هایی که جاده ابریشم از آن عبور می‌کرده و همچنان بازار شلوغی برای ترانزیت کالا به اروپا به حساب می‌آید کشور ترکیه است.
دوره آموزش زبان ترکی استانبولی برای آن دسته از تاجرینی که قصد دارند با تجار ترک تبار داد و ستد کنند و از طریق ترکیه به بازارهای اروپایی دسترسی پیدا کنند بسیار مفید خواهد بود.

لذت بردن از سفر به ترکیه با دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

برای یک سفر کوتاه و جزئی به ترکیه، شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی گزینه خوبی به نظر نرسد. اما برای آن دسته از افرادی که چندین بار در طول سال به این کشور سفر می‌کنند و یا ملکی در آنجا دارند و تجارتی را می‌خواهند در خاک آن کشور دست و پا کنند، یادگیری سریع ترکی استانبولی با شرکت کردن در کلاس‌های خصوصی برای تسریع امور در سفر، ارتباط برقرار کردن با مردم ترکیه و آشنایی با قوانین و رسوم آنها ضروری می‌رسد.

کسب مدرک زبان ترکی استانبولی با آموزش سریع

حال که با اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی آشنا شدید باید بدانید که اخذ مدرک زبان ترکی نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که شرط قبولی در این آزمون‌ها به منزله تسلط کافی شما به زبان ترکی می‌باشد. زبان ترکی مانند زبان‌های دیگر زنده دنیا، دارای آزمون‌های متفاوتی است که هر کدامشان ویژگی و کارآیی خاصی دارند. در ادامه به دو آزمون اصلی ترکی استانبولی یعنی تومر، یوس توضیح خواهیم داد.

تومر TÖMER

مدرک آزمون تومر پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه است. این آزمون دارای سطوح مختلفی از A1 تا C1 است که جمع نمرات در این آزمون نمایانگر سطح و تسلط شما به زبان ترکی استانبولی است.

یادگیری زبان ترکی استانبولی

بهترین دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در موسسه پردیسان

در این مطلب سعی شد تا به چندی از دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی اشاره کنیم. دریافتیم که آموزش زبان ترکی برای دانشجویان، تاجرین و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است. اما ما در موسسه پردیسان کاری فراتر از آموزش زبان ترکی را ارائه می‌دهیم.
ما توانسته‌ایم با استفاده از استادان نیتیو (Native) این امکان را برای شما ایجاد کنیم تا با لهجه دقیق این زبان آشنا گردید. همچنین می‌توانیم در زمانه همه‌گیری ویروس کرونا طیف وسیعی از انواع کلاس‌ها را به عنوان دوره آموزش زبان ترکی استانبولی تعریف کنیم.

سوالات متداول

مهاجرت به کشور ترکیه و بهره‌مندی از فرصت های سرمایه گذاری و زندگی و همچنین راحتی هنگام سفر به این کشور در برقراری تعامل با ترک زبانان

کتاب های Istanbul , Yedi iklim , Hitit و هچنین جزوات کمک آموزشی

بعد از گذراندن هر کتاب ، زبان آموز می تواند جهت اخذ مدرک اقدام نماید.

آموزش زبان ترکی استانبولی