منو

ترکیه، فرصتی مناسب برای مهاجرت و تحصیل ایرانیان

یکی از موفق‌ترین و امن‌ترین کشورهای هم‌مرز با ایران، کشور ترکیه است که به عنوان دروازه ورود به اروپا نیز شناخته شده است. از آنجایی که مردمان ترک‌تبار مسلمان هستند و فرهنگ‌شان هم بسیار شبیه به ایرانیان است، همیشه مقصد ایده‌آلی برای مهاجرت برای ما ایرانیان تلقی می‌شده است. اما زبان آنها به رغم داشتن شباهت‌هایی با زبان آذری‌های ایران، ساختاری به مراتب متفاوت دارد و یادگیری آن فنون خاص خود را می‌طلبد. در این مطلب از وبسایت پردیسان در زمینه دوره آموزش زبان ترکی استانبولی و ویژگی‌هایی که یک کلاس آموزش ترکی استانبولی باید داشته باشد، با شما صحبت کرده‌ایم.

مسجد ایاصوفیه در ترکیه

افزایش نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی

شرکت در دوره آموزش زبان ترکی استانبولی نه تنها برای مهاجرت بلکه برای سفرهای تفریحی به این شهر و شهرهای دیگر کشور ترکیه یادگیری ترکی استانبولی در کوتاه‌ترین زمان در یکی از بهترین آموزشگاه‌های ایران یعنی آموزشگاه زبان پردیسان میسر شده است تا سفری به یادماندنی را برای شما رقم بزنند. اما آیا می‌دانید بهترین روش‌ها برای یادگیری سریع ترکی استانبولی چیست و یک دوره فشرده مکالمه ترکی استانبولی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا این زبان شیرین برای همیشه در ذهن شما بنشیند؟ برای یافتن تمامیِ این سوالات به علاوه سوالات دیگر حتما ادامه مطلب را دنبال کنید.

ساختار زبان ترکی استانبولی

شما چه دوستدار آموزش مکالمه ترکی استانبولی در خانه باشید چه خواهان شرکت در کلاس زبان ترکی استانبولی باید به عنوان یک فردی که به تازگی به این زبان آشنا شده است، شناخت ساختار این زبان را در اولین گام مورد بررسی قرار دهید.
در اغلب کلاس‌های دوره آموزش زبان ترکی استانبولی افراد را به یک باره مجبور می‌کنند که به زبان ترکی مکالمه کنند که این رویه به عنوان یک روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی هرگز مورد قبول نیست. در بهترین آموزشگاه‌های آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد استادان فرهیخته ابتدا به تفاوت‌های ساختاری این زبان با زبان فارسی می‌پردازند، تفاوت‌هایی که در ادامه به عنوان مثال آورده شده‌اند.

اهمیت شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

امروزه بیش از 75 میلیون نفر زبان مادری‌شان ترکی استانبولی است و در حدود 18 میلیون نفر زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود می‌دانند. می‌توان گفت بعد از آموزش زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، دوره آموزش زبان ترکی استانبولی یکی از پرمخاطب‌ترین دوره‌های آموزش زبان دوم در ایران است. ورای مهاجرت، دلایل دیگری هم وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

صفر تا صد زبان ترکی استانبولی

فرصت‌های شغلی برای ایرانیان در ترکیه

از دیرباز کشور دوست و همسایه ترکیه سرزمینی امن و مورد پسند برای ایرانیان محسوب می‌شده است که با توجه به افزایش قدرت اقتصادی این کشور، فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش‌های گوناگون از جمله فناوری اطلاعات، امنیت شبکه، انرژی‌های مدرن، توریسم و گردشگری، تجارت و غیره ایجاد شده‌اند. دولت ترکیه شرط اصلی ورود و استفاده از فرصت‌های شغلی این کشور را تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی تعیین کرده است.
شما می‌توانید در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی برای یادگیری سریع ترکی استانبولی اقدام کنید و هرچه سریع‌تر جذب بازار بسیار متنوع این کشور شوید. همچنین اگر از ترکیه به عنوان دروازه ورود به اروپا استفاده می‌کنید و قصد اقامت چندین ماهه در این کشور را دارید باید بدانید که کارفرمایان ترکی بسیار زیاد به صحبت کردن شما به زبان ترکی اهمیت فراوانی می‌دهند.

ادامه تحصیل در ترکیه

یکی دیگر از مواردی که دوره آموزش زبان ترکی استانبولی را بسیار پراهمیت کرده، فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بی‌نظیر ترکیه است. شرایط ورود به دانشگاه‌های ترکیه بسیار آسان است و تنها سد بزرگ روبه‌روی شما تسلط کامل به زبان ترکی می‌باشد.
ترکیه همچنین برای دانشجویان ممتاز خارجی بورسیه در نظر گرفته است که اغلب باید به زبان انگلیسی آشنا باشند. اما برای تعامل هرچه بهتر با مردم ترکیه و استفاده از فرصت‌های بوجود آمده صبحت کردن به زبان ترکی بسیار زیاد پیشنها می‌شود. لذا هرگز شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی را دست کم نگیرید و هرچه سریع‌تر در بهترین آموزشگاه تدریس زبان ترکی ثبت نام کنید.

کلاس آموزش زبان ترکی استانبولی

تجارت با کشور دوست و همسایه

اقتصاد ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و موقعیت جغرافیایی آن منحصر به فرد می‌باشد. در واقع یکی از کشور‌هایی که جاده ابریشم از آن عبور می‌کرده و همچنان بازار شلوغی برای ترانزیت کالا به اروپا به حساب می‌آید کشور ترکیه است.
دوره آموزش زبان ترکی استانبولی برای آن دسته از تاجرینی که قصد دارند با تجار ترک تبار داد و ستد کنند و از طریق ترکیه به بازارهای اروپایی دسترسی پیدا کنند بسیار مفید خواهد بود.

لذت بردن از سفر به ترکیه با دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

برای یک سفر کوتاه و جزئی به ترکیه، شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی گزینه خوبی به نظر نرسد. اما برای آن دسته از افرادی که چندین بار در طول سال به این کشور سفر می‌کنند و یا ملکی در آنجا دارند و تجارتی را می‌خواهند در خاک آن کشور دست و پا کنند، یادگیری سریع ترکی استانبولی با شرکت کردن در کلاس‌های خصوصی برای تسریع امور در سفر، ارتباط برقرار کردن با مردم ترکیه و آشنایی با قوانین و رسوم آنها ضروری می‌رسد.

کسب مدرک زبان ترکی استانبولی با آموزش سریع

حال که با اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی آشنا شدید باید بدانید که اخذ مدرک زبان ترکی نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که شرط قبولی در این آزمون‌ها به منزله تسلط کافی شما به زبان ترکی می‌باشد. زبان ترکی مانند زبان‌های دیگر زنده دنیا، دارای آزمون‌های متفاوتی است که هر کدامشان ویژگی و کارآیی خاصی دارند. در ادامه به دو آزمون اصلی ترکی استانبولی یعنی تومر، یوس توضیح خواهیم داد.

تومر TÖMER

مدرک آزمون تومر پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه است. این آزمون دارای سطوح مختلفی از A1 تا C1 است که جمع نمرات در این آزمون نمایانگر سطح و تسلط شما به زبان ترکی استانبولی است.

یادگیری زبان ترکی استانبولی

بهترین دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در موسسه پردیسان

در این مطلب سعی شد تا به چندی از دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی اشاره کنیم. دریافتیم که آموزش زبان ترکی برای دانشجویان، تاجرین و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است. اما ما در موسسه پردیسان کاری فراتر از آموزش زبان ترکی را ارائه می‌دهیم.
ما توانسته‌ایم با استفاده از استادان نیتیو (Native) این امکان را برای شما ایجاد کنیم تا با لهجه دقیق این زبان آشنا گردید. همچنین می‌توانیم در زمانه همه‌گیری ویروس کرونا طیف وسیعی از انواع کلاس‌ها را به عنوان دوره آموزش زبان ترکی استانبولی تعریف کنیم.

سوالات متداول

مهاجرت به کشور ترکیه و بهره‌مندی از فرصت های سرمایه گذاری و زندگی و همچنین راحتی هنگام سفر به این کشور در برقراری تعامل با ترک زبانان

کتاب های Istanbul , Yedi iklim , Hitit و هچنین جزوات کمک آموزشی

بعد از گذراندن هر کتاب ، زبان آموز می تواند جهت اخذ مدرک اقدام نماید.

آموزش زبان ترکی استانبولی