آموزش زبان ترکی استانبولی

ترکیه، فرصتی مناسب برای مهاجرت و تحصیل ایرانیان

یکی از موفق‌ترین و امن‌ترین کشورهای هم‌مرز با ایران، کشور ترکیه است که به عنوان دروازه ورود به اروپا نیز شناخته شده است. از آنجایی که مردمان ترک‌تبار مسلمان هستند و فرهنگ‌شان هم بسیار شبیه به ایرانیان است، همیشه مقصد ایده‌آلی برای مهاجرت برای ما ایرانیان تلقی می‌شده است. اما زبان آنها به رغم داشتن شباهت‌هایی با زبان آذری‌های ایران، ساختاری به مراتب متفاوت دارد و یادگیری آن فنون خاص خود را می‌طلبد. در این مطلب از وبسایت پردیسان در زمینه دوره آموزش زبان ترکی استانبولی و ویژگی‌هایی که یک کلاس آموزش ترکی استانبولی باید داشته باشد، با شما صحبت کرده‌ایم.

مسجد ایاصوفیه در ترکیه

افزایش نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی

شرکت در دوره آموزش زبان ترکی استانبولی نه تنها برای مهاجرت بلکه برای سفرهای تفریحی به این شهر و شهرهای دیگر کشور ترکیه یادگیری ترکی استانبولی در کوتاه‌ترین زمان در یکی از بهترین آموزشگاه‌های ایران یعنی آموزشگاه زبان پردیسان میسر شده است تا سفری به یادماندنی را برای شما رقم بزنند. اما آیا می‌دانید بهترین روش‌ها برای یادگیری سریع ترکی استانبولی چیست و یک دوره فشرده مکالمه ترکی استانبولی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا این زبان شیرین برای همیشه در ذهن شما بنشیند؟ برای یافتن تمامیِ این سوالات به علاوه سوالات دیگر حتما ادامه مطلب را دنبال کنید.

آموزش زبان ترکی استانبولی از پایه

برای درک بهتر یک زبان و یادگیری هرچه بهتر آن در درجه اول باید ریشه آن زبان را بشناسیم. زبان ترکی استانبولی مانند زبان‌های فنلاندی، مجارستانی مربوط به شاخه زبان‌های آلتایی است. به این زبان‌ها زبان اغوز نیز گفته می‌شود که به علاوه ترکی استانبولی زبان‌های آذری، قرقیزی، قزاق، تاتار، ترکمنی و ازبکی را هم در بر می‌گیرد.

ساختار زبان ترکی استانبولی

شما چه دوستدار آموزش مکالمه ترکی استانبولی در خانه باشید چه خواهان شرکت در کلاس زبان ترکی استانبولی باید به عنوان یک فردی که به تازگی به این زبان آشنا شده است، شناخت ساختار این زبان را در اولین گام مورد بررسی قرار دهید.
در اغلب کلاس‌های دوره آموزش زبان ترکی استانبولی افراد را به یک باره مجبور می‌کنند که به زبان ترکی مکالمه کنند که این رویه به عنوان یک روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی هرگز مورد قبول نیست. در بهترین آموزشگاه‌های آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد استادان فرهیخته ابتدا به تفاوت‌های ساختاری این زبان با زبان فارسی می‌پردازند، تفاوت‌هایی که در ادامه به عنوان مثال آورده شده‌اند.

جنسیت: زبان ترکیه‌ای مانند زبان فارسی جنسیت ندارد.
حروف اضافه: حروف اضافه در زبان ترکی استانبولی برخلاف زبان فارسی بعد از اسم و به صورت پسوند می‌آیند.
صرف فعل: افعال نیز مانند زبان فارسی در حالت و شمار با فاعل خود تطبیق دارند. برای مثال ساختار فعل در زبان ترکی به شکل ریشه فعل + نشانه زمان ساز + پسوند فاعلی می‌باشد. زبان ترکی استانبولی هشت حرف صدادار دارد و 21 حرف بی‌صدا.

صفر تا صد زبان ترکی استانبولی

امروزه بیش از 75 میلیون نفر زبان مادری‌شان ترکی استانبولی است و در حدود 18 میلیون نفر زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود می‌دانند. می‌توان گفت بعد از آموزش زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، دوره آموزش زبان ترکی استانبولی یکی از پرمخاطب‌ترین دوره‌های آموزش زبان دوم در ایران است. ورای مهاجرت، دلایل دیگری هم وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

اهمیت شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

همانطور که گفته شد بیش از 18 میلیون نفر در جهان ترکی استانبولی را به عنوان زبان دوم خود می‌دانند که اکثر آنها در بالکان، قفقاز و اروپای غربی (مخصوصا آلمان) ساکن هستند. در آلمان پس از زبان آلمانی زبان ترکی دومین زبان رایج این کشور است. از این‌رو یادگیری زبان ترکی از برخی جهات بسیار مفید و پراهیمت است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

فرصت‌های شغلی برای ایرانیان در ترکیه

از دیرباز کشور دوست و همسایه ترکیه سرزمینی امن و مورد پسند برای ایرانیان محسوب می‌شده است که با توجه به افزایش قدرت اقتصادی این کشور، فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش‌های گوناگون از جمله فناوری اطلاعات، امنیت شبکه، انرژی‌های مدرن، توریسم و گردشگری، تجارت و غیره ایجاد شده‌اند. دولت ترکیه شرط اصلی ورود و استفاده از فرصت‌های شغلی این کشور را تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی تعیین کرده است.
شما می‌توانید در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی برای یادگیری سریع ترکی استانبولی اقدام کنید و هرچه سریع‌تر جذب بازار بسیار متنوع این کشور شوید. همچنین اگر از ترکیه به عنوان دروازه ورود به اروپا استفاده می‌کنید و قصد اقامت چندین ماهه در این کشور را دارید باید بدانید که کارفرمایان ترکی بسیار زیاد به صحبت کردن شما به زبان ترکی اهمیت فراوانی می‌دهند.

ادامه تحصیل در ترکیه

یکی دیگر از مواردی که دوره آموزش زبان ترکی استانبولی را بسیار پراهمیت کرده، فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بی‌نظیر ترکیه است. شرایط ورود به دانشگاه‌های ترکیه بسیار آسان است و تنها سد بزرگ روبه‌روی شما تسلط کامل به زبان ترکی می‌باشد.
ترکیه همچنین برای دانشجویان ممتاز خارجی بورسیه در نظر گرفته است که اغلب باید به زبان انگلیسی آشنا باشند. اما برای تعامل هرچه بهتر با مردم ترکیه و استفاده از فرصت‌های بوجود آمده صبحت کردن به زبان ترکی بسیار زیاد پیشنها می‌شود. لذا هرگز شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی را دست کم نگیرید و هرچه سریع‌تر در بهترین آموزشگاه تدریس زبان ترکی ثبت نام کنید.

تجارت با کشور دوست و همسایه

اقتصاد ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و موقعیت جغرافیایی آن منحصر به فرد می‌باشد. در واقع یکی از کشور‌هایی که جاده ابریشم از آن عبور می‌کرده و همچنان بازار شلوغی برای ترانزیت کالا به اروپا به حساب می‌آید کشور ترکیه است.
دوره آموزش زبان ترکی استانبولی برای آن دسته از تاجرینی که قصد دارند با تجار ترک تبار داد و ستد کنند و از طریق ترکیه به بازارهای اروپایی دسترسی پیدا کنند بسیار مفید خواهد بود.

کلاس آموزش زبان ترکی استانبولی

لذت بردن از سفر به ترکیه با دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

برای یک سفر کوتاه و جزئی به ترکیه، شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی گزینه خوبی به نظر نرسد. اما برای آن دسته از افرادی که چندین بار در طول سال به این کشور سفر می‌کنند و یا ملکی در آنجا دارند و تجارتی را می‌خواهند در خاک آن کشور دست و پا کنند، یادگیری سریع ترکی استانبولی با شرکت کردن در کلاس‌های خصوصی برای تسریع امور در سفر، ارتباط برقرار کردن با مردم ترکیه و آشنایی با قوانین و رسوم آنها ضروری می‌رسد.

کسب مدرک زبان ترکی استانبولی با آموزش سریع

حال که با اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی آشنا شدید باید بدانید که اخذ مدرک زبان ترکی نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که شرط قبولی در این آزمون‌ها به منزله تسلط کافی شما به زبان ترکی می‌باشد. زبان ترکی مانند زبان‌های دیگر زنده دنیا، دارای آزمون‌های متفاوتی است که هر کدامشان ویژگی و کارآیی خاصی دارند. در ادامه به دو آزمون اصلی ترکی استانبولی یعنی تومر، یوس توضیح خواهیم داد.

تومر TÖMER

مدرک آزمون تومر پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه است. این آزمون دارای سطوح مختلفی از A1 تا C1 است که جمع نمرات در این آزمون نمایانگر سطح و تسلط شما به زبان ترکی استانبولی است. در کنار دانشجویان و کسانی که می‌خواهند به صورت پاره وقت در ترکیه مشغول شوند، این آزمون برای افرادی که خواهان جذب تابعیت ترکیه هستند بسیار مهم است. شما می‌توانید با نام‌نویسی در دوره آموزش زبان ترکیه استانبولی موسسه پردیسان خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنید.

یوس YÖS

آزمون یوس مختص دانشجویان خارجی است که قصد شروع به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ترکیه را دارند. اهمیت قبولی در آزمون یوس برای دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. دانشجویان ایرانی برای شرکت در این آزمون بایستی حداقل مدرک دیپلم و معادل آن را داشته باشند. امکان شرکت در این آزمون برای ایرانیان در شهرهای ارومیه، تبریز و تهران به وجود آمده است که می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. پس هرچه سریع‌تر برای قبولی در این آزمون در یکی از کلاس‌های حضوری و یا آموزش آنلاین موسسه پردیسان ثبت نام نمایید و دوره آموزش زبان ترکیه استانبولی خود را شروع کنید.

بهترین دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در موسسه پردیسان

در این مطلب سعی شد تا به چندی از دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی اشاره کنیم. دریافتیم که آموزش زبان ترکی برای دانشجویان، تاجرین و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است. اما ما در موسسه پردیسان کاری فراتر از آموزش زبان ترکی را ارائه می‌دهیم.
ما توانسته‌ایم با استفاده از استادان نیتیو (Native) این امکان را برای شما ایجاد کنیم تا با لهجه دقیق این زبان آشنا گردید. همچنین می‌توانیم در زمانه همه‌گیری ویروس کرونا طیف وسیعی از انواع کلاس‌ها را به عنوان دوره آموزش زبان ترکی استانبولی تعریف کنیم.

برای مثال کلاس‌های گروهی ما که از حداقل 6 نفر تا 14 نفر تشکیل می‌شوند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین قابل استفاده می‌باشند. برای شاغلینی که تمام شش روز کاری را مشغول به کار هستند، کورس‌های روزهای جمعه نیز در نظر گرفته‌ایم که آنهم به دو صورت حضوری و آنلاین پابرجا هستند. امکان استفاده از کلاس خصوصی ترکی استانبولی نیز در این موسسه میسر شده است. ما با ارائه بهترین روش‌های نوین آموزش زبان ترکی استانبولی بستر مناسبی را در موسسه پردیسان ایجاد کرده‌ایم که مسیر آموزش این زبان را برای شما شیرین، جذاب و از همه مهمتر کاربردی کنیم.

سوالات متداول

مهاجرت به کشور ترکیه و بهره‌مندی از فرصت های سرمایه گذاری و زندگی و همچنین راحتی هنگام سفر به این کشور در برقراری تعامل با ترک زبانان

کتاب های Istanbul , Yedi iklim , Hitit و هچنین جزوات کمک آموزشی

بعد از گذراندن هر کتاب ، زبان آموز می تواند جهت اخذ مدرک اقدام نماید.

شما فقط این دوره را به سبد خرید اضافه کرده اید: