منو
آزمون A1 آلمانی یا Start Deutsch 1 مستلزم داشتن دانش بسیار ساده در زبان آلمانی است. این آزمون همانند تمامی آزمون زبان آلمانی شامل ۴ مهارت (sprechen , schreiben, lesen, Hören) می باشد. هر قسمت از این آزمون دارای ۲۵ نمره است. قبولی در آزمون منوط به کسب حداقل ۶۵ نمره در مجموع می باشد و مدرک قبولی آن Goethe-Zertifikat A1 می باشد.
آزمون A1 آلمانی

مهارت Sprechen

شامل سه قسمت اصلی می باشد.

 1. معرفی خود و صحبت در ارتباط با سرگرمی ها ، توانایی ها، آدرس شماره تلفن و ….
 2. به هر فرد کارتهایی ارائه می شود که کلمه ای خاص روی آنها نوشته شده و فرد باید طبق عنوان گفته شده در ارتباط با کلمه مورد نظر اطلاعات بدهد و از نفر بعد سوال بپرسد و به سوال نفر پیشین ری اکشن نشان دهد.
 3. روی هر کارت تصویری کشیده شده و هر فرد باید یک خواسته با آن کلمه و Bitter از نفر بعد داشته باشد و به درخواست نفر پیشین ری اکشن نشان بدهد.

مهارت schreiben

این مهارت در آزمون A1 آلمانی شامل دو قسمت اصلی می باشد.

 1. اطلاعات ناقص باید از متن پیدا شود.
 2. یک نامه رسمی و یا غیر رسمی با توجه به صورت سوال در حدود ۴۰ کلمه نوشته شود.

مهارت lesen

شامل سه قسمت اصلی می باشد.

 1. دو متن و ۵ سوال صحیح غلط
 2. پنج سوال شامل دو تبلیغ که زبان آموز باید تشخیص بدهد کدام تبلیغ با نیاز گفته شده در صورت سوال مطابقت بیشتری دارد.
 3. پنج سوال با توجه به آگهی داده شده در صورت سوال زبان آموز باید صحیح و غلط بودن جمله را مشخص کند.

مهارت Hören

شامل سه قسمت اصلی می باشد.

 1. شش سوال سه گزینه ای که هر سوال دو بار پخش می شود.
 2. چهار سوال صحیح و غلط که هر سوال یک بار پخش می شود.
 3. پنج سوال سه گزینه ای که هر سوال دوبار پخش می شود.

آزمون سطح a1 آلمانی

آزمون A1 آلمانی بر اساس چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها (CEFR) اولین سطح مهارت در زبان آلمانی است. این برنامه برای ارزیابی مهارت های اولیه داوطلبان در زبان آلمانی طراحی شده است و معمولاً برای افرادی که می خواهند در کشورهای آلمانی زبان تحصیل یا کار کنند لازم است.

آزمون A1 آلمانی توانایی داوطلبان را در درک و استفاده از عبارات آشنای روزمره، جملات ساده و عبارات اساسی می سنجد. این آزمون چهار مهارت را ارزیابی می کند: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.

بخش شنیداری آزمون شامل دیالوگ های کوتاه و مونولوگ است. داوطلبان موظفند به موارد ضبط شده گوش دهند و بر اساس شنیده های خود به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهند. بخش گوش دادن توانایی داوطلبان را برای درک گفتار آلمانی در زمینه‌های مختلف، از جمله مکالمه بین دو یا چند نفر، اطلاعیه‌ها و ارائه‌های کوتاه ارزیابی می‌کند.

بخش خواندن آزمون شامل متون کوتاه مانند تبلیغات، علائم و مقالات ساده است. داوطلبان موظفند متون را بخوانند و بر اساس آنچه خوانده اند به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهند. بخش خواندن توانایی داوطلبان را در درک آلمانی نوشتاری و درک واژگان اولیه و ساختارهای گرامری ارزیابی می کند.

بخش نوشتن آزمون، داوطلبان را ملزم به نوشتن متن های کوتاه مانند ایمیل، کارت پستال و پیام می کند. به کاندیداها دستور داده می شود و ملزم به نوشتن پاسخ با استفاده از واژگان اولیه و ساختارهای دستور زبان هستند. بخش نوشتن توانایی داوطلبان را برای برقراری ارتباط به زبان آلمانی نوشتاری و تولید متون ساده و منسجم ارزیابی می کند.

بخش اسپیکینگ آزمون از داوطلبان می‌خواهد که با یک ممتحن گفتگو کنند. از داوطلبان سؤالاتی در مورد خود، علایق و تجربیاتشان پرسیده می شود و باید با استفاده از واژگان اولیه و ساختارهای دستور زبان پاسخ دهند. بخش اسپیکینگ توانایی کاندیداها برای برقراری ارتباط شفاهی به زبان آلمانی و شرکت در مکالمات اولیه را ارزیابی می کند.

آزمون A1 آلمانی معمولاً توسط مدارس زبان، دانشگاه ها و مراکز آزمون ارائه می شود. این آزمون معمولا به صورت حضوری برگزار می شود، اما برخی از موسسات این آزمون را به صورت آنلاین ارائه می دهند. مدت زمان آزمون بسته به موسسه ارائه دهنده آزمون متفاوت است، اما معمولاً بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد تا تکمیل شود.

داوطلبان برای آمادگی برای آزمون A1 آلمانی می توانند در دوره های زبان ثبت نام کنند، از اپلیکیشن ها و وب سایت های آموزش زبان استفاده کنند و با نمونه تست ها تمرین کنند.