منو

یادگیری ﺳﺮﯾﻊ زبان انگلیسی

یادگیری ﺳﺮﯾﻊ زبان انگلیسی

انگلیسی یک زبان سرگرم کننده برای یادگیری است و حتی با وجود اینکه یادگیری آن به عنوان یک زبان در دسترس و نسبتا آسان در نظر گرفته می شود، با 750000 کلمه و املا که می تواند حتی ماهرترین زبان آموز را هم دچار ترس کند، یادگیری سریع زبان انگلیسی می تواند غیر ممکن به نظر برسد اما تا زمانی که استراتژی درستی داشته باشید، می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه برخی از کارهایی که می توان برای یادگیری ﺳﺮﯾﻊ زبان انگلیسی انجام داد را اشاره خواهیم کرد.

روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی روش های مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها برای یادگیری زبان استفاده کرد.

هر چیزی که به دستتان می رسد را بخوانید

اولین کاری که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی می توان انجام داد آن است که هر چیزی که به دستتان می رسد را بخوانید. ادبیات کلاسیک، جلد شومیز، روزنامه ‌ها، وب ‌سایت ‌ها، ایمیل‌ ها، خوراک رسانه ‌های اجتماعی، جعبه ‌های غلات، اگر به زبان انگلیسی است، آن را بخوانید. این محتوا مملو از واژگان شاداب جدید، و همچنین مقدار مناسبی است که قبلاً می دانید. این به شما کمک می کند تا به سرعت پیشرفت کنید، زیرا قرار گرفتن مجدد در معرض واژگان آموخته شده مثال های جدیدی به شما می دهد، بنابراین آن کلمات را در ذهن شما تقویت می کند. از سوی دیگر، یادگیری لغات و عبارات جدید برای ایجاد زرادخانه واژگان شما ضروری است، به ویژه در زبانی مانند انگلیسی با کلمات بسیار زیاد.

یادگیری ﺳﺮﯾﻊ زبان انگلیسی

فعالانه از واژگان جدید یادداشت کنید

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی باید بتوانید فعالانه از واژگان جدید یادداشت کنید. این نکته به دلایل خوبی یک نکته کلاسیک است چرا که هنگام یادگیری، ما اغلب از یک کلمه جدید آنقدر لذت می بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می رسد. برای مبارزه با این، عادت کنید تا یک نوت بوک بد بو را حمل کنید یا از ابزاری مانند Evernote استفاده کنید. هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می شنوید یا می خوانید، آن را در متن بنویسید.

با انسان های زنده واقعی صحبت کنید

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی با انسان های زنده واقعی صحبت کنید. مطمئناً، ما انسان ها در برقراری ارتباط بدون باز کردن دهان متخصص شده ایم (با تشکر از Whatsapp)، اما صحبت کردن به یک زبان کمک می کند خیلی بهتر از خواندن یا نوشتن آن در ذهن شما بماند. فقط به این فکر کنید که چند بار شنیده اید که مردم می گویند “می فهمند، اما نمی توانند انگلیسی صحبت کنند.”

شباهت ها را یاد بگیرید

شباهت ها را یاد بگیرید. یکی از سخت ترین چیزها در مورد یادگیری یک زبان جدید، یادگیری تمام صداهای جدید است. زبان انگلیسی حتی ممکن است صداهایی داشته باشد که زبان مادری شما هرگز از آنها استفاده نمی کند. با این حال، خبرهای خوبی وجود دارد، طبق یک مطالعه، همه ما با درک این موضوع متولد شده‌ایم که کدام صداها معنی دارند و کدام ‌ها معنی ندارند. اگرچه زبان ها می توانند بسیار متفاوت باشند، اما همه آنها شباهت هایی دارند.

صداهای جدید را جداگانه یاد بگیرید

یکی دیگر از اصول یادگیری سریع زبان انگلیسی آن است که صداهای جدید را جداگانه یاد بگیرید. یادگیری زبان انگلیسی نحوه عملکرد مغز شما را تغییر می دهد. به طرز شگفت انگیزی، یادگیری یک زبان جدید در واقع باعث رشد مغز شما می شود. یک مطالعه نشان داده است که با یادگیری زبان، بخش ‌هایی از مغز ما بزرگ ‌تر می ‌شوند. هرچه رشد بیشتر باشد، یادگیری زبان جدید برای شما آسان تر خواهد بود. با این حال، بخش جالب‌ تری از آزمایش در این مطالعه نشان می دهد که مغز ما به صداهای مختلف واکنش متفاوتی نشان می ‌دهد.

از تداعی کلمات استفاده کنید

از تداعی کلمات استفاده کنید. هنگامی که از تداعی کلمات استفاده می کنید، کلمات را با کلمات، صداها، حرکات، ایده ها یا تصاویر دیگر مرتبط می کنید. وقتی صدای “woof یعنی پود” را می شنوید، آن را با یک سگ مرتبط می کنید. وقتی تصویری از خورشید را می بینید، بلافاصله به کلمات “sun (خورشید)”، “warm (گرم)” و “hot (داغ)” فکر می کنید. لازم نیست زمانی را صرف فکر کردن به این موضوع کنید، این کلمات به طور خودکار به ذهن شما خطور می کنند.

الگوها را به خاطر بسپارید نه قوانین را

در یادگیری سریع زیان انگلیسی باید بتوانید الگوها را به خاطر بسپارید نه قوانین را. آیا می توانید الگو را تکرار کنید؟ اینکه چقدر خوب می توانید الگوها را به خاطر بسپارید و تکرار کنید، ممکن است برای اینکه چقدر راحت می توانید یک زبان جدید یاد بگیرید، اهمیت زیادی دارد. ممکن است مدتی را صرف یادگیری قواعد گرامر و املا به زبان انگلیسی کرده باشید. به جای اینکه آنها را به عنوان قوانین در نظر بگیرید، سعی کنید الگوها را به خاطر بسپارید.

یادگیری ﺳﺮﯾﻊ زبان انگلیسی

عبارات را یاد بگیرید، نه کلمات را

عبارات را یاد بگیرید، نه کلمات را چرا که برخی از کلمات به تنهایی یک معنی دارند، اما وقتی با کلمات دیگر کنار هم قرار می گیرند معنایی کاملاً متفاوت دارند. همانطور که به یک جمله به زبان انگلیسی گوش می دهیم یا می خوانیم، به دنبال این گروه ها می گردیم. این ممکن است چندان تعجب آور به نظر نرسد، اما تا همین اواخر، زبان شناسان فکر می کردند که ما به یک جمله کامل گوش می دهیم و سپس آن را به قطعات تقسیم می کنیم. یک مطالعه توضیح می دهد که ترتیب کلمات ممکن است مهمتر از کل جمله باشد.
در این مقاله در مورد یادگیری سریع زبان انگلیسی صحبت کرده و توضیح دادیم که برای این منظور چه کارهایی می توان انجام داد. در مورد اینکه باید با انسان های زنده صحبت کنید تا بهتر بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید و اینکه شباهت های زبان انگلیسی را باید یاد بگیرید مطالبی را بیان کردیم. همچنین توضیح دادیم که باید صداهای جدید را جداگانه آموخت و الگوها را به خاطر سپرد. بنابراین یادگیری سریع زبان انگلیسی می تواند انجام گیرد اگر برخی از نکات آن را در یادگیری آن رعایت کنید.

بلاگ های مرتبط