منو

زبان رسمی کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و برخی دیگر از کشورهای بلوک شرق روسی است. این زبان همچنین زبان غیر رسمی ولی مورد استفاده در کشورهای اوکراین و لاتیویا است. زبان مادری ۱۴۴ میلیون نفر در اروپا روسیه می باشد که پرکاربردترین زبان در این قاره به شمار می‌رود. همچنین این زبان، رتبه هشتم از نظر پر گفتار ترین زبان ها را دارد. این زبان یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل است و با توجه به نفوذ روسیه در جهان زبان روسی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. امروزه کتاب های متنوعی برای تدریس زبان روسی وجود دارد. اعم از точка ру(توچکا رو) русский сувенир(سوغات روسیه) ،русский сизон(فصل روسی)، (راه روسیه) дорого в Россию و… که با توجه به سطح و آگاهی شما از زبان متفاوت خواهند بود.

سطح مبتدی (А1)

در این مرحله شما مهارت های مبتدی زبان روسی مانند آشنایی با واژگان ساده، جملات پرسشی و جملات خبری را می‌آموزید. یادگیری الفبای زبان روسی، اعداد، رنگها، مشخصات فردی و … نیز در این مرحله اتفاق می‌افتد. بعد از گذراندن کتاب точка ру А1 شما می توانید درباره اطلاعات فردی خود و بحث های مبتدی مشارکت کنید.

سطح متوسط (А2)

در این سطح شما با حالت های دستوری زبان روسی آشنا خواهید شد و همچنین با افزایش دامنه لغات می توانید در بحث های متنوع تری شرکت کنید. صحبت کردن شما کمی منسجم تر خواهد بود و کمتر از قبل نیاز دارید تا قبل از گفتگو فکر کنید. این سطح از زبان که با استفاده از کتاب точка ру А2 ارائه می شود؛ می تواند شما را برای ارتباط های مختلف به زبان روسی در دانشگاه و محل کار آماده کند.

سطح پیشرفته (Б1)

رسیدن به این مرحله نیاز به صرف زمان کافی دارد. این زمان با توجه به مطالب ذکر شده متفاوت خواهد بود. در این ساعت شما مانند یک فرد روسی صحبت می‌کنید و دامنه لغات گسترده دارید و همچنین مسلط به همه مباحث دستوری هستید.