منو

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان

آموزش زبان آلمانی ویژه مهاجرت یکی از مهمترین اقدامات قبل از مهاجرت به کشور آلمان می باشد. آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان اقدام به برگزاری دوره های فشرده زبان آلمانی  و همچنین دوره های آمادگی آزمون های بین المللی نموده است ، که این دوره ها بسیار مناسب برای مهاجرت به کشور آلمان می باشد. در ابتدا بهتر است نگاهی به کشور آلمان ، موقیت جغرافیایی ، جمعیت ، شرایط آب و هوایی ، لهجه ها و گویش های زبان آلمانی داشته باشیم.

جغرافیای آلمان :

کشور آلمان از مهمترین اعضای اتحادیه اروپا است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی با سوئیس، لهستان، هلند، بلژیک، اتریش، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه و لوکزامبورگ مرز مشترک دارد. کشور آلمان شامل ۱۶ ایالت مستقل است که در کنار هم آلمان را تشکیل داده‌اند. این ۱۶ ایالت جمعا دارای ۸۰ شهر هستند. برلین پایتخت این کشور است و هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا هست.مردم این شهر علاقه زیادی به ورزش و به خصوص فوتبال دارند. آب و هوای آلمان غالبا معتدل است، تابستانهای گرم و زمستانهای خیلی سرد است. زبان آلمانی در بسیاری از کشور های اروپا یا به عنوان زبان اول یا زبان دوم بکار میرود ، گویش های این زبان سوئیس یا اتریشی می باشد، نکته مهم که بسیار حائز اهمیت است گاها کاربران عزیز بر این گمان هستند که فقط برای مهاجرت به آلمان باید زبان آلمانی را یادگرفت که باوری کاملا اشتباه است زیرا در بیشر اروپا زبان آلمانی بسیار مرسوم است. به عنوان مثال در خیلی از کشور های اروپایی که خود زبان خود را دارند مانند سوئد که زبان سوئدی را دارد (که بسیار هم سخت است)، اکثر معابر یا حتی سایت های دانشگاهی یا خدماتی به زبان آلمانی است. پس مطمئن باشد برای سفر یا مهاجرت به خیلی از کشور های اروپایی، دانش زبان آلمانی بسیار برای شما مفید خواهد بود و در صورت مسلط نبودن به زبان سوئدی یا دانمارکی یا هر زبان دیگر در کشور مقصدتان دانش زبان آلمانی ابزار مفیدی است که در شرایط مختلف می تواند کمکتان کند.

اقتصاد آلمان :

آلمان ثروتمندترین کشور اروپایی‌ است. این کشور بعد از آمریکا و چین بالاترین تعداد میلیونرهای دنیا (با ثروت بیش از ۵۰ میلیون دلار) را در دنیا داراست. صنایع مهمی در این کشور مانند صنعت خودرو سازی، کشتی سازی ، دارو ، ساخت ادوات کشاورزی و شیلاتو غیره است. مشهورترین برندها ، کارخانه ها و شرکت هایی آلمانی عبارتند ازفولکس‌واگن،  آئودی،  آلیانتس،  پورشه، بایر، ب.آ.اس. اف،  بوش و نیوآ ،مرسدس بنز،  بی‌ام‌و،  اس.آ. پ،  زیمنس،  آدیداس، در کشور آلمان وجود دارند.  آلمان همچنین میزبان بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های دنیاست و دو سوم نمایشگاه‌های معتبر دنیا در این کشور برگزار می‌شوند.

دانشگاه های آلمان :

هزینه های پایین تحصیلی، صنعتی بودن کشور آلمان، کیفیت بالای سیستم آموزشی، خدمات درمانی مناسب، چشم اندازکاری و… از عواملی است که موجب شده است که این کشور به عنوان مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان باشد. تقریباً تمام دانشگاه های دولتی آلمان، بصورت رایگان می باشند. اگر چه دانشگاه های آلمان رایگان هستند، اما این به معنای بی کیفیت بودن نیست. بیش از 60 دانشگاه در آلمان رتبه های بالا در رنکینگ دانشگاه های جهانی دارند، دانشگاه هایی که بستر پرورش دانشمندان بزرگی در دنیا شده است. بیشتر دانشگاه های آلمان دررتبه های بالای جهانی بوده و  دارای جوایز نوبل های متعددی هستند.

مناسب ترین راهای مهاجرت به آلمان :

یکی از بهترین راههای مهاجرت به آلمان ، ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور است .از دیگر مزایای مهاجرت از راه تحصیل ، تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است .  اعطای ویزای همراه به دانشجویان عزیز از دیگر مزایای مهاجرت از راه تحصیلی به این کشورمی باشد. سالیانه تعداد زیادی ازدانشجویان ایرانی برای اده تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند و در معتبر ترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل می دهند.

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت

یادگیری زبان آلمانی :

برای یادگیری بهتر زبان آلمانی اگر آشنایی با زبان انگلیسی داشته باشید سرعت یادگیریتان را بالا میبرد چون برخی لغات ریشه های مشترک دارند، به همین دلیل کارشناسان ما براین باورند که آشنایی به زبان انگلیسی مفید است ولی ضروری نیست. برای یادگیری سریع وآسان زبان شیرین آلمانی به لینک یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟ مراجه کنید تا توضیحات وتکنیک های کامل پیرامون این موضوع آشنا شوید.

آمادگی برای آزمون گوته :

اگر قصد شرکت در آزمون زبان آلمانی گوته Goethe Zertifikat B1 یا ÖSD را دارید پیشنهاد ما شرکت در دوره های آمادگی آزمون آلمانی سطح B1 گوته و ÖSD است.

توضیحات دوره های آمادگی آزمون گوته

  • توضیحات کامل برای تمامی قسمت های امتحان
  • توضیحات تکنیک ها و نکات هر قسمت
  • حل ۲ نمونه سوال امتحانی به صورت کامل همراه با توضیحات
  • جزوه و فایل های کاربردی برای امتحان
  • جمله های کاربردی /Redemittel برای هر قسمت امتحان Schreiben – Sprechen
  • جزوه و فایلهای Schreiben
  • جزوه و فایلهای Hören
  • جزوه و فایلهای Lesen
  • جزوه و فایلهای های SprechenGoethe Zertifikat A1Goethe Zertifikat A1Goethe Zertifikat A1

ارتباط با مشاورین پردیسان

بلاگ های مرتبط