آموزش زبان اسپانیایی مهم است زیرا زبان اسپانیایی با جمعیت متکلمین بیش از ۵۰۰ میلیون نفر به دسته ی اولین زبان های پرطرفدار دنیا ملحق شده و زبان دوم ایالات متحده آمریکا به شمار می آید.

آموزش زبان اسپانیایی در پردیسان

آموزشگاه زبان پردیسان با دارا بودن 9 شعبه در سطح تهران و بکارگیری اساتید مجرب و حرفه ای و همچنین اساتید Native یا بومی، اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان اسپانیایی در سطوح مختلف به صورت کلاس های گروهی و خصوصی نموده است.
موسسه زبان های خارجی پردیسان با استفاده از متد آموزشی Nuevo Prisma که در ۶ سطح از مبتدی تا پیشرفته می باشد آموزش را پیش می برد. همچنین دوره های ویژه آمادگی آزمون بین المللی سفارت اسپانیا (DELE)، بصورت  کلاس خصوصی زبان اسپانیایی و  کلاس گروهی و یا کلاسهای ترمیک، فشرده  و یا کلاس آنلاین زبان اسپانیایی برگزار می شود.

آزمون DELE

( آزمون زبان اسپانیایی ) عنوانِ رسمی تأیید درجه ی صلاحیت و تسلط بر زبان اسپانیایی است که توسط وزارت آموزش، فرهنگ و ورزش اسپانیا اعطا می شود.

در آزمون DELE به طور کلی در چهار بخش اصلی زبان، مهارت‌های زبان اسپانیایی داوطلبان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

  • مهارت خواندن (درک مطلب)
  • مهارت نوشتاری
  • مهارت گفتاری
  • مهارت شنیداری

تا سطوح A1, A2, B1, B2 حداکثر امتیاز ممکن ۱۰۰ امتیاز است. برای دریافت نمره کلی “قبولی” حداقل نمره ۳۰ در هر گروه لازم است.

آزمون زبان اسپانیایی در سال 1400 در شهر های تهران، شیراز و اصفهان برگزار می شود.

منابع آموزش زبان اسپانیایی

کتاب Prisma (در ۶ سطح مختلف), منابع جهت امادگی آزمون DELE  شامل El Cronometro A1,A2,B1,B2 می باشد.

مدرک DELE چه مدت اعتبار دارد؟

مدرک آزمون DELE تاریخ انقاضا ندارد و برای تمام طول عمرتان اعتبار دارد.

هزینه آزمون DELE

هزینه آزمون DELE اسپانیای در سطوح مختلف متفاوت است حدودا بین 55 تا 100 یورو , سطح A1 شامل 55 یورو د C2 شامل 100 یورو می باشد.

یکی از قدیمی‌ترین متدهای آموزش زبان اسپانیایی را می‌توانید در مجموعه کتاب های Prisma ببینید که از گذشته محبوبیت ویژه‌ای در میان علاقه‌مندان به یادگیری این زبان داشته‌است. طی سال‌های اخیر، ویرایش جدید این مجموعه کتاب با عنوان تازه Nuevo Prisma ارائه شده که در این سری جدید، بخشی از مطالب تغییر کرده و درس‌هایی نیز به مطالب قبلی، اضافه شده‌است. از آن‌جایی‌که مجموعه پریسما را موسسه سروانتس اسپانيا تدوین کرده، این سری کتاب‌ها می‌تواند منبع مناسبی باشد برای کسانی که قصد دارند در آزمون DELE شرکت کنند؛ چون موسسه سروانتس درواقع یکی از بازوهای اصلی برگزارکننده این آزمون است.
مجموعه کتاب‌های پریسما در شش سطح طبقه‌بندی شده و زبان‌آموزان را از سطح A1 تا سطح C2 جلو می‌برد. شیوه آموزش این متد بر مکالمه استوار است؛ به این معنی که شما هر درس را بر مبنای مکالمه یاد خواهید گرفت. اما درمجموع، تمرین‌ها بر پیشرفت هر چهار مهارت معمول آموزش زبان شامل خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن تکیه دارد.

کتاب El Cronometro

مجموعه‌کتاب‌های آموزش زبان اسپانیایی El Cronometro نیز جزء بهترین کتاب های زبان اسپانیایی است که افراد زیادی به‌منظور آمادگی برای شرکت در آزمون DELE از آن استفاده می‌کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید اسپانیایی را به‌صورت حرفه‌ای و اصولی بیاموزید.
مجموعه کتاب El Cronometro در شش جلد و بر اساس معیارهای آموزشی اروپا ارائه شده و افراد را از سطح مبتدی به سطح پیشرفته می‌رساند. زبان‌آموزان در تمام گروه‌های سنی، از نوجوان تا بزرگسال می‌توانند از آموزش‌های این مجموعه بهره‌مند شوند. تمام درس‌های این سری کتاب‌ها، بر دو مرحله آموزشی متمرکز شده‌است؛ اول آماده‌سازی فردی و دوم آموزش گروهی. همان‌طور که گفتیم، نویسندگان این مجموعه از اساتید و پژوهشگران شاغل در موسسه سروانتس هستند و همین باعث شده اعتبار آن نزد علاقه‌مندان بیشتر شود. با خواندن این منابع آموزشی.
کتاب Nuevo prisma در سطح A1 در مجموع به 44 جلسه تدریس نیاز دارد که به 3 ترم 22 جلسه تقسیم می شود
در سطح A2 به 52 جلسه (2 ترم 26 جلسه )
و در سطح B1 ,به 52جلسه (2 ترم 26 جلسه )
برای سطح B2 به 84 جلسه : (سه ترم 28 جلسه ای )