منو

کره از دیرباز سرزمین پهناوری بوده و جمعیت زیادی را در خود جای داده است؛
زبان مادری و رسمی حدود 85 میلیون کره ای ساکن در دو کشور کره شمالی و جنوبی میباشد و نیز در برخی از مناطق چین مانند نیز بدان صحبت می‌گردد.

زبان کره‌ای یا کوریا‌یی

یادگیری زبانی مثل کره‌ای، رویه جالبی دارد و هر مرحله از آن می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد. اما زمان طلاست و با اینکه همه ما دوست داریم زمان نامحدودی برای تقویت مهارتهای زبانی‌مان داشته باشیم حقیقت اینست که زندگی شخصی و حرفه‌ای ما باعث می‌شود تا زمان کمی برای یادگیری یک زبان داشته باشیم. اگر از قبل به یک زبان خارجی صحبت می‌کنید و یا به صورت دو زبانه بزرگ شده‌اید، این احتمال وجود دارد هنگام یادگیری زبان کره‌ای در زمان صرفه‌جویی کنید. همانطور که در چند بررسی زبان شناسی به اثبات رسیده، یادگیری زبان سوم برای دو زبانه‌ها آسان‌تر است. آن هم به این دلیل است که آنها به طور طبیعی عادت دارند با زبان‌های مختلف آشنا شوند، تسلط و مهارت در یک زبان به یادگیری زبان دیگر هم کمک می‌کند. اگر هم به چند زبان مسلط نیستید، جایی برای نگرانی نیست..

لهجه کره ای

زبان کره ای دارای چندین لهجه است
• هامگیونگ (Hamgyong): این لهجه بیشتر در شرق کره شمالی و جی لین چین به کار می‌رود.
• پیونگان (Pyongan): در بخش غربی کره شمالی از جمله پایتخت این کشور (پیونگ یانگ) و لیائونینگ.
• لهجه های مرکزی: در مناطقی از استان‌های هوانگهه (Hwanghae)، گانگوون (Gangwon)، چونگ چئونگ (Chungcheong)، گیئونگی (Gyeonggi) و پایتخت کره جنوبی (سئول) مورد استفاده قرار می‌گیرند.
• جوللای (Jeolla): یک لهجه جنوب غربی به شمار می‌آید که بیشتر در منطقه جوللای از جمله شهر گوانگجو.
• جئونسانگنام (Gyeongsang): در بوسان، دئگو (Daegu) و اولسان صحبت می‌شود.
کره ای یکی از سخت ترین زبان ها برای گویشوران انگلیسی از جهت یادگیری است
براساس گزارش موسسه خدمات خارجی ایالات متحده (FSI)، تسلط بر کره ای برای انگلیسی زبان‌ها بسیار دشوار است. در واقع کره ای به دلیل منزوی بودن، عملاً با هیچ شیوه کلامی دیگری ارتباط ندارد؛ به ویژه زبان‌های مرتبط با انگلیسی. هر چند به خاطر سپردن و درک الفبای هانگول بسیار آسان است؛ اما دلایل زیر باعث می‌شوند تا یادگیری زبان کره ای برای انگلیسی زبانان دشوار باشد.
• ترتیب کلمات مختلف
• سیستم تجلیلی دقیق
• پایانه‌های متنوع اسم‌ها و فعل‌ها
• دو سیستم عددی مجزا
• نحوه تلفظ و صرف فعل

آزمون TOPIK

آزمون TOPIK شش بار در سال در کشور کره برگزار می شود. مدرک آزمون تاپیک برای افرادی که قصد تحصیل و یا کار در کشور کره را دارند مناسب می باشد. این مدرک برای افرادی که زبان اول و مادری آن ها کره ای نیست واجب می باشد.
این آزمون دارای 6 سطح است. این سطوح شامل:
1. سطح 1 و 2 برای سطوح پایه زبان کره ای می باشد.
2. سطح 3 و 4 برای حد وسط زبان کره ای در نظر گرفته می شود.
3. سطح 5 و 6 برای افرادی است که در سطح پیشرفته قرار دارند.
آزمون تاپیک در ایران 2 بار در سال در آبان و تیر ماه برگزار می شود ولی تاریخ دقیق برگزاری توسط سفارت کره اعلام می شود.
برای شرکت در این آزمون نیاز است که از طریق سفارت کره و سایت این سفارت اقدام به ثبت نام نمایید.
جالب است بدانید که اعتبار مردک آزمون تاپیک زبان کره ای همانند آزمون تافل و آیلتس 2 سال می باشد و بعد از دو سال در صورت نیاز باید مجددا در آزمون شرکت نمایید.
شرط ورود به دانشگاه ها و شرکت ها، داشتن مدرک تاپیک زبان کره ای می باشد. این آزمون دارای 2 بخش خواندن و شنیدن می باشد. مدت زمان این آزمون در حال حاضر 100 دقیقه با 70 سوال می باشد. در این آزمون هیچ بخش لغت و گرامر زبان کره ای وجود ندارد. در آزمون تاپیک نمره کلی شما در نظر گرفته می شود و کاری به نمره کسب شده شما در هر قسمت ندارد. همانطور که خواندید گرفتن مدرک تاپیک کار چندان دشواری نیست و فقط با کمی تلاش و پشتکار در کنار اساتید حرفه ای به راحتی می توانید نمره خوبی را از این آزمون کسب نمایید. در ادامه به شما یکی از بهترین راه های گرفتن این مدرک زبان کره ای را معرفی خواهیم کرد.