منو

6 روش ساده که با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی یاد بگیریم

با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی یاد بگیریم
چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟

آموزشگاه زبان پردیسان در این مقاله ساده ترین روش هایی که با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی یاد بگیریم را به شما خواهد گفت. فیلم دیدن می‌تواند به تقویت زبان کمک کند، اما شما باید به موارد متعددی توجه داشته باشید تا بتوانید از این راهکار به نتایج قابل قبولی برسید. منابع زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر وجود دارد که بی‌شک، تماشای فیلم و سریال یکی از آنهاست. بنابراین، توصیه می‌شود با استفاده از تجارب اساتید مختلف، از این منبع به خوبی استفاده کنید.

 تماشای فیلم تا چه حد به تقویت زبان انگلیسی کمک میکند؟

 تماشای فیلم تا چه حد به تقویت زبان انگلیسی کمک میکند؟

زمانی که سوال چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟ پرسیده می‌شود، این مسئله ممکن است مطرح شود که تماشای فیلم تا چه حد به تقویت زبان انگلیسی کمک میکند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در صورتی که شما بتوانید به روشی فعال و درست فیلم و سریال نگاه کنید، به زودی زبان انگلیسی شما تقویت می‌شود و می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. زیرا با فیلم و سریال می‌توانید با زندگی مردم عادی آَشنا شوید و در مهاجرت مشکل خاصی برای شما پیش نخواهد آمد.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

مزایای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

وقتی سوال چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟ به میان می‌آید، شما باید ابتدا نگاهی به مزایای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال داشته باشید. مزایای این کار به صورت زیر هستند:

 • شما می‌توانید به تقویت شنیدار خود کمک کنید و در محیط‌های انگلیسی، ارتباط بهتری برقرار کنید.
 • شما می‌توانید با فرهنگ‌ کشورهای اروپایی آشنا شوید و در نتیجه، در زمان مهاجرت، مشکلات کمتری برای شما پیش خواهد آمد.
 • شما می‌توانید اصطلاحات انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید و ارتباطات موثرتری را با جامعه انگلیسی زبان برقرار کنید. 

با تماشای فیلم و سریال و یادگیری زبان انگلیسی، حس خوبی در شما به وجود می‌آید و این بزرگترین مزیتی است که از این روش بدست می‌آورید. در ادامه 6 تا از ساده ترین روش‌هایی که به راحتی باهاشون انگلیسی رو یاد می‌گیریم رو بهتون خواهیم گفت. جز این برای یادگیری زبان با کتاب داستان انگلیسی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

زیرنویس انگلیسی را فعال کنید

1. زیرنویس انگلیسی را فعال کنید!

برای اینکه بتوانید پاسخ مناسبی به سوال چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟ بدهیم، باید مرحله مرحله پیش بروید. اولین مرحله که باید مد نظر قرار دهید، فعالسازی زیرنویس انگلیسی است. بهتر است بدانید امروزه، تمامی فیلم‌های انگلیسی زبان دارای این قابلیت هستند و شما می‌توانید با فعالسازی آن، همگام‌سازی صدا و سخنان را انجام دهید و این مسئله می‌تواند به تقویت بخش‌های مختلف یادگیری زبان کمک کند و این دستاورد بسیار بزرگی برای شما خواهد بود. 

یکی از فیلم های مورد علاقه خود را چند بار ببینید

2. یکی از فیلم های مورد علاقه خود را چند بار ببینید!

در ادامه باید به این مسئله توجه کنید که تماشای فیلم یا سریالی که به آن علاقه دارید، به دلیل اینکه باعث ترشح  هورمون سروتونین در بدن می‌شود، یادگیری زبان را برای شما تسهیل می‌سازد و این مسئله امروزه، به عنوان یک نکته مثبت در نظر گرفته می‌شود. بهتر است دو حتی سه بار فیلم‌ها و سریال‌های مورد علاقه خود را تماشا کنید و به یادگیری زبان انگلیسی توجه داشته باشید. با این روش، به نتایج مثبتی خواهید رسید و به زودی زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

عبارت‌ها را با صدای بلند تکرار کنید

3. عبارت‌ها را با صدای بلند تکرار کنید!

یکی از مواردی که در رابطه با سوال چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟ باید به آن توجه داشته باشید، تکرار عبارت‌ها است. شما نباید تنها عبارت‌ها را نگاه کنید و از کنار آنها رد شوید. عبارت‌هایی را که برای شما مهم هستند، بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و در جاهایی که در خانه رفت و آمد دارید، بگذارید. زمانی که به این عبارات نگاه می‌کنید، آنها را با صدای بلند تکرار کنید تا مغز شما صدایتان را بشنود. این روش به زودی باعث می‌شود که شما بتوانید عبارات زیادی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و همین امر به موفقیت شما کمک می‌کند.

کلمات و عبارت‌های مفید را یادداشت کنی

4. کلمات و عبارت‌های مفید را یادداشت کنید!

یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کنیم، یادداشت کردن عبارت‌های مفید است. اگر بتوانید از هر فیلمی که نگاه می‌کنید، حداقل 100 واژه مفید بیاموزید، در سال به طور متوسط 10 فیلم نگاه کنید، در پایان یک سال 1000 واژه خواهید اموخت. بهتر است دفتر خاصی را به اینکار اختصاص دهید. دفتری که انتخاب می‌کنید باید زیبا باشد و با نگاه کردن به آن حس خوبی بگیرید. در انتخاب رنگ دفتر وسواس به خرج دهید. دفتری را انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ دفترهای دیگر شما متمایز است و این امر می‌تواند به مغز شما کمک کند که سریعا یاد بگیرید. این مسئله بسیار مهم است و باید به آن توجه زیدی داشته باشید. 

یک خلاصه کوتاه از فیلم و سریال بنویس

5. یک خلاصه کوتاه از فیلم و سریال بنویس!

از جمله مواردی که در رابطه با سوال چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟ باید به آن دقت کنید، توجه به خلاصه کوتاهی از فیلم یا سریال است. بهتر است قبل از آنکه یک فیلم یا سریال را انتخاب کنید، ابتدا خلاصه کوتاهی از آن را مشاهده کنید تا به این مسئله توجه کنید که آیا این فیلم یا سریال برای شما لذت‌بخش است یا خیر. همچنین، این کار به شما کمک می‌کند بتوانید سریال و فیلم لغات را در بخش کوتاهی یاد بگیرید که می‌تواند برای شما حس لذت‌بخشی باشد. 

حالا بدون زیرنویس ببینید

6. حالا بدون زیرنویس ببینید!

پس از آنکه فیلم و سریال انگلیسی را  با روش بالا تماشا کردید، باید زمان کافی را به این کار اختصاص دهید و حالا فیلم را بدون زیرنویس دقت کنید. بهتر است به این مسئله توجه داشته باشید که با این روش چقدر از فیلم را می‌توانید متوجه شوید. این روش دقیقا به شما نشان می‌دهد که چقدر در این زمینه موفقیت‌آمیز عمل کرده‌اید و این موضوع می‌تواند به شما کمک کند مشکلات کار خود را تشخیص دهید. باید بدانید که برای پاسخ به سوال چگونه با دیدن فیلم و سریال زبان خود را تقویت کنم؟ باید به موارد متعددی توجه داشته باشید و موفقیت یک شبه رخ نمی‌دهد. مراحل بالا را یک به یک پشت سر بگذارید و حتی اگر احساس می‌کنید که این روش برای شما مناسب نیست، بخش‌های دیگری را با توجه به نیازهای خود به آن اضافه کنید. 

موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی با دیدن فیلم و سریال

موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی با دیدن فیلم و سریال 

همانطور که متوجه شده‌اید باید زیرنویس فیلم را فعال کنید و لغات و اصطلاحاتی را که می‌شنوید، بنویسید. این لغات را با صدای بلند تکرار کنید و سوالات و لغات را در یک دفتر بنویسید. این روش بسیار کارآمد است و می‌تواند به شما کمک کند به نتایج قابل قبولی برسید. برای رسیدن به موفقیت هرگز نباید عجله کنید و باید به این مسئله توجه کنید که موفقیت یک شبه حاصل نمی‌شود و باید زمان کافی را به این کارا ختصاص دهید.

از چه شبکه هایی فیلم و سریال خارجی ببینیم

 • Sling TV – بهترین کتابخانه محتوا
 • Hulu – یک کانال قدیمی که کلی سریال نامی و جذاب رو تو خودش جا داد
 • Netflix – طیف وسیعی از ژانرها و یک کتابخانه محتوای بزرگ
 • Disney+ – محتوای خانواده پسند
 • HBO – امکان نداره اسمشو نشنیده باشی – قطعا بازی تاج و تخت رو دیدی
 • Amazon Prime Video – بهترین برای محتوای قابل دانلود
 • Philo – بهترین گزینه محتوای زنده
 • fuboTV – اگر محتوای ورزشی دوست دارید.
 • Vidgo – برای فیلم و ورزش باهم

بلاگ های مرتبط