منو

آموزش زبان آلمانی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ

یادگیری سریع زبان آلمانی

آیا آموزش زبان آلمانی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ کار دشواری است؟ در پاسخ باید بگوییم که سخت بودن یادگیری آلمانی فقط یک افسانه است. یادگیری هر زبانی نیازمند زمان و تعهد است. در مورد زبان آلمانی هم همینطور است. داشتن انگیزه کافی و تلاش سخت برای رسیدن به هدف، تنها چیزی است که لازم است و اگر در مورد اینکه از کجا شروع کنید سردرگم هستید، نکاتی را در این مقاله گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد برای شما مقدور گردد. زبان آلمانی بخشی از زبان‌ های ژرمنی، گروهی از زبان‌ های هند و اروپایی است که شباهت‌ های زیادی با سایر زبان‌ های ژرمنی مانند انگلیسی یا هلندی دارد، بنابراین نباید زیاد نگران بود.

آموزش زبان آلمانی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ

چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

ابتدا اجازه دهید توضیح دهیم که چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیریم؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید آموزش زبان آلمانی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ را یاد بگیرید که برخی از آن عبارتند از:
– آلمان یک کشور با اقتصاد برتر است؛ آلمان دومین صادرکننده بزرگ جهان است، اقتصاد آلمان در اروپا رتبه اول و در سراسر جهان رتبه چهارم را دارد، اقتصاد آن با اقتصاد تمام کشورهای اسپانیایی زبان جهان در مجموع قابل مقایسه است، آلمان میزبان شرکت های بین المللی متعددی است، سرمایه گذاری مستقیم آلمان در ایالات متحده بیش از ده میلیارد دلار است.
– آلمان بیشترین تعداد زبان مادری را در اتحادیه اروپا دارد (به مراتب بیشتر از انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسوی).
– 22 جایزه نوبل در فیزیک، 30 جایزه در شیمی و 25 جایزه در پزشکی به دانشمندانی از سه کشور بزرگ آلمانی زبان تعلق گرفته است، در حالی که بسیاری از برندگان از کشورهای دیگر در دانشگاه های آلمان آموزش دیده اند. یازده جایزه نوبل ادبیات به نویسندگان آلمانی زبان و هفت آلمانی و اتریشی جایزه صلح را دریافت کرده اند.
– آلمانی ها در زمینه مهندسی پیشروان جهان هستند.
– آلمانی زبان گوته، مارکس، نیچه و کافکا، مان، برشت و گراس است. موتزارت، باخ، بتهوون و شوبرت، برامس، شومان، واگنر، مالر و شوئنبرگ آلمانی صحبت کردند و نوشتند، همانطور که فروید، وبر، انیشتین و هایزنبرگ، کانت، هگل و هایدگر.
– آلمانی دومین زبان علمی پرکاربرد در جهان است.
– 18 درصد از کتاب‌ های جهان به زبان آلمانی منتشر می ‌شوند و تعداد نسبتاً کمی از این کتاب‌ ها در ترجمه انگلیسی ظاهر می ‌شوند.
– آلمانی دروازه ورود به یک آموزش عالی در سطح جهانی است.

صداهای حروف آلمانی را بشنوید و تکرار کنید

در اولین قدم از آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد بیایید ابتدا صداهای حروف آلمانی را بشنوید و تکرار کنید. با یادگیری الفبای آلمانی شروع کنید. به صدای هر حرف به تنهایی در مقایسه با ترکیب حروف گوش دهید. به تفاوت صداهای حروف انگلیسی و آلمانی نیز گوش دهید. درست مانند زبان انگلیسی، دو حرف با هم می توانند با هر یک از دو حرف به تنهایی متفاوت به نظر برسند. به حروف دارای umlaut (دو نقطه کوچک بالای حرف) توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا این کار نحوه تلفظ یک حرف را تغییر می دهد و در نتیجه صدای کلمات را تغییر می دهد.

دایره لغات خود را با اسم، افعال و صفت گسترش دهید

در ادامه آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد باید دایره لغات خود را با اسم، افعال و صفت گسترش دهید. هنگامی که برخی از اصول اولیه را انتخاب کردید، وقت آن است که دایره لغات خود را با استفاده از اسم ها، افعال و صفت ها گسترده تر کنید. سعی کنید یک هدف روزانه برای خود تعیین کنید، برای مثال، هر روز سه اسم، فعل و صفت جدید (در مجموع نه کلمه) یاد بگیرید.
جملات را کنار هم قرار دهید
حال در ادامه آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد باید جملات را کنار هم قرار دهید. شما چند کلمه ضروری آلمانی را در زیر کمربند خود دارید. اکنون زمان شروع استفاده از آنها است. این همه در مورد یادگیری ساختار جمله آلمانی و ترتیب کلمات است. می توانید توضیحی ساده اما کامل از ترتیب کلمات آلمانی را در برخی وب سایت ها بیابید. سپس، می ‌توانید با این تمرین ‌های آنلاین رایگان، استفاده از آن قوانین را برای خودتان تمرین کنید، برای ساختن جملات آلمانی کافیست روی یک سری کلمات به ترتیب صحیح کلیک کنید.

عبارات آلمانی قابل استفاده مجدد را حفظ کنید

برای آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد باید بتوانید عبارات آلمانی قابل استفاده مجدد را حفظ کنید. این یکی از آن «هک ‌های زبان» است که می‌تواند شما را سریع ‌تر در مسیر ارتباط واقعی آلمانی قرار دهد. اکنون که ترتیب کلمات آلمانی را یاد گرفته ‌اید، می ‌توانید با برخی از عبارات اصلی آلمانی پاتوق خود را شروع کنید. درست مانند کلمات تکی، تمرین عبارات ساده ای را که ممکن است در یک روز به طور متوسط بیان کنید، شروع کنید. هر چیزی که در زندگی روزمره در آلمان برای شما مفیدتر است را انتخاب کنید. (این فقط به شما کمک نمی کند که چگونه آلمانی صحبت کنید، بلکه برای تصور زندگی آینده یا سفر در آلمان بسیار انگیزه دهنده است.)

تماشای فیلم

تماشای فیلم ها و ویدیوها به زبان آلمانی (دوبله شده، سپس معتبر) می تواند کمک بسیار زیادی برای آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد داشته باشد. هنگامی که توانستید زبان آلمانی بسیار ابتدایی را بفهمید، می توانید در سبک یادگیری خود خلاق باشید و فیلمی را که قبلا دیده اید تماشا کنید، اما آن را با دوبله آلمانی تماشا کنید.
در این مقاله در مورد آموزش زبان آلمانی از صفر تا صد به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره کردیم که چرا باید این زبان را آموخت و در مورد چند نمونه از کارهایی که برای آموزش آسان تر می توان انجام داد صحبت کردیم.

بلاگ های مرتبط