منو

آموزش زبان فرانسه برای کودکان

آموزش زبان فرانسه برای کودکان

در هر سنی می توانید یک زبان جدید یاد بگیرید. برای اینکه به بیش از یک زبان مسلط شوید، نیازی نیست که کودک نوپا یا جوان باشید. اما هنوز دلایل زیادی وجود دارد که فرزندانتان را از سنین پایین در مسیر دوزبانگی قرار دهید و زبان فرانسه یک زبان عالی برای شروع است. مهم نیست فرزندان شما در چه سنی هستند، برای شروع به زبان فرانسه خیلی دیر (یا خیلی زود) نیست. در این مقاله می خواهیم آموزش زبان فرانسه برای کودکان را توضیح داده و نکات پیرامون آن را بیان کنیم.

آموزش زبان فرانسه برای کودکان

چرا باید به فرزندان خود زبان فرانسه یاد دهید؟

در بحث آموزش زبان فرانسه برای کودکان بیایید ابتدا ببینیم چرا باید به فرزندان خود زبان فرانسه یاد دهید؟ ذهن کودکان بیشتر پذیرای یادگیری زبان جدید است، بنابراین یادگیری زبان فرانسه در دوران جوانی برای آنها آسان تر خواهد بود. این به آنها کمک می کند تا فرهنگ را درک کنند و با پیشینه فرهنگی خود ارتباط برقرار کنند. این یک فرصت عالی برای پیوند با فرزندتان است. چه از قبل بلد باشید چگونه فرانسوی صحبت کنید و چه قصد دارید با فرزندتان یاد بگیرید، زمانی که برای یادگیری با هم سپری می‌ کنید یک فعالیت پیوندی ارزشمند است.

آموزش زبان فرانسه برای کودکان باعث ایجاد هوش هیجانی آنها خواهد شد. مطالعات نشان می دهد که کودکان دوزبانه همدلی بیشتر و EQ بالاتری دارند. بچه های دو زبانه می توانند بیشتر با گروه وسیع تری از مردم ارتباط برقرار کنند. توانایی برقراری ارتباط با گروه بزرگتری از مردم به گسترش روابط و تجربیات آنها کمک می کند. زبان دوم اعتماد به نفس کودک را افزایش می دهد. فرصت‌ ها را برای فرزندتان گسترش می ‌دهد، به او مزیت رقابتی در مدرسه می‌ دهد و او را برای موفقیت شغلی آماده می ‌کند. و در پایان می توان گفت توانایی های شناختی کودک شما را افزایش می دهد.

آموزش زبان فرانسه برای کودکان

استراتژی موثر در آموزش زبان فرانسه برای کودکان

در این بخش بیایید استراتژی موثر در آموزش زبان فرانسه برای کودکان را یاد بگیریم. این استراتژی ها عبارتند از:

– آن را خیلی رسمی نکنید

دانش آموزان جوان خود را با اطلاعات پیچیده غرق نکنید. آن را ساده نگه دارید، آن را بازیگوش نگه دارید و آنها باید بتوانند پس از کلاس از هر ساختار، واژگان و اصطلاح جدید به راحتی استفاده کنند. ساختار مهم است، اما انعطاف ‌پذیری، تعامل و سرگرمی بهترین راه‌ ها برای درگیر نگه داشتن آنهاست. تفکر سفت و سخت و تدریس می تواند دانش آموزان در هر سنی را از یادگیری موثر زبان باز دارد. آن را با هم مخلوط کنید و مطمئن شوید که روی تمرین بیش از نمرات و کتاب های درسی تمرکز کنید.

– از اشیاء،رنگ ها و صنایع دستی بیشتر استفاده کنید

آموزش باید تعاملی باشد، اما به خاطر داشته باشید که همه ما به گونه ‌ای متفاوت یاد می‌ گیریم. برخی از یادگیرندگان جوان شما ممکن است ظرفیت بهتری برای حفظ اطلاعات داشته باشند اگر با کلمه ای که به تازگی یاد گرفته اند ارتباط بصری برقرار کنند. علیرغم اثربخشی وسایل کمک بصری در کلاس درس فرانسه، تحریک بصری بیش از حد می ‌تواند برای یادگیرندگان جوان‌ تر نتیجه معکوس داشته باشد، بنابراین ابتدا چند کار وجود دارد که باید مراقب انجام دادن آنها باشید.

مشکلاتی که باید با آموزش تصویری اجتناب کرد عبارتند از: 1- حواس آنها را پرت نکنید. تجسم می تواند یک روش مفید برای تحریک حافظه باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که تمرکز همیشه باید بر روی زبان باشد. 2- آنها را مغلوب نکنید این برای فرآیند یادگیری مفید نیست که چیزهای زیادی در جریان باشد. به عنوان مثال، شما باید فقط از یک شیء در یک زمان استفاده کنید و در حین آموزش کلمات یا بحث در مورد یک موضوع خاص استفاده کنید. یک راه خوب برای انجام این کار این است که از آنها سؤالات جداگانه بپرسید، به گونه ای که آنها را وادار کند تا با استفاده از کلمه یا عناصری که در حال بحث هستید، پاسخی بسازند.

– توسل به علایق آنها

بهره برداری از علایق دانش آموزان جوان خود راهی هوشمندانه برای درگیر کردن و ایجاد انگیزه در آنها است. همچنین برای آنها راهی عالی برای ارتباط با بومیان فرانسوی همفکر است، زیرا کشف علایق مشترک می تواند به پر کردن شکاف زبانی و فرهنگی کمک کند. کلاس های خود را با نیازهای آنها مرتبط کنید و مطمئن شوید که در این روند از آنها لذت می برند.

چگونه به کودکان خود زبان فرانسه بیاموزیم؟

در ادامه بحث آموزش زبان فرانسه برای کودکان اجازه دهید ببینیم چگونه به کودکان خود زبان فرانسه بیاموزیم؟ در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید:
– با حروف الفبا و اعداد شروع کنید،
– کلمات ساده را به همراه سرگرمی به آنها معرفی کنید،
– از موسیقی استفاده کنید،
– فیلم های فرانسوی را با اعضای خانواده در منزل مشاهده کنید،
– چند بازی را از سایت های آنلاین خوب امتحان کنید،
– از انواع مختلف مواد آموزشی استفاده کنید که بچه ها از آن لذت ببرند.
در این مقاله در مورد آموزش زبان فرانسه برای کودکان به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره کردیم که اصولا چرا باید به کودکان زبان فرانسه را آموخت و توضیح دادیم که چه استراتژی هایی برای این موضوع وجود دارد. به برخی از روش های آموزش زبان فرانسه برای کودکان اشاره نموده و بیان کردیم که جدای از شروع یک فعالیت پیوند خوب با فرزندانتان، یادگیری زبان فرانسه رشد شناختی آنها را تقویت می کند، مهارت های عاطفی و ارتباطی آنها را در میان بسیاری دیگر تقویت می کند.

بلاگ های مرتبط