منو

یادگیری سریع زبان فرانسه

learning-french-fast

یادگیری سریع زبان فرانسه چگونه ممکن است؟ تکنیک های یادگیری آسان زبان فرانسه چیست؟ اینها سئوالاتی است که اغلب برای زبان آموزان زبان فرانسه پیش می آید.

تکنیک های یادگیری سریع زبان فرانسه

  • اگر شما قبل از زبان فرانسه زبان دیگری را آموخته اید پس با روشها و تکنیک های یادگیری آشنا هستید. هر شخصی بگونه ای زبان جدید را فرا میگیرد بعضی اشخاص یادگیری دیدای دارند که با مطالعه متون و یا فیلم می توانند ذهن خود را با تلفظ ها و گرامر های آن زبان آشنا کنند. بعضی از افراد نوع یادگیریشان شنیداری است که برای این اشخاص پادکست ها ، فیلم و همراهی کردن زبان آموزان در مکالمه ها توصیه میشود. ولی بصورت کلی با شرکت در کلاس زبان فرانسه آموزشگاه زبان پردیسان می توانید به آموزش زبان فرانسه سرعت دهید.
  • در روز زمان زیادی را صرف زبان فرانسه کنید و سعی کنید به شکلهای مختلف در مجاورت این زبان قرار بگیرید. چون سفر کرده به کشورفرانسه برای همه اشخاص امکانپذیر نیست، با شرکت در دوره مکالمه زبان فرانسه خود را بیشتر درمجاورت یادگیری این زبان قرار دهید.
  • روزانه تعدادی لغات جدید یاد بگیرید .
  • برای یادگیری سریع زبان فرانسه یا هر زبان جدید دیگری فقط متکی به کلاس و استادتان نباشید ، کمی فراتر نگاه کنید ! سعی کنید درهرروز به این زبان فکر کنید مثلا درفعالیت های روزانه خود چه لغاتی را بلد نیستید، در دیکشنری و اینترنت جستجو کنید تا لغت فرانسه با تلفظ صحیحش را یادبگیرید. به عنوان مثال، اگر صبح از خواب بیدار شده اید و در حال صبحانه خوردن هستید سعی کنید به فرانسه بگویید من دارم صبحانه می خورم ، سپس سعی کنید جمله را به گونه ای دیگر بیان کنید، من دارم چایی می خورم … صبحانه من چایی ، نان و پنیر است در هر جمله جدید لغاتی تازه بکار ببرید اگر نمی دانید پنیر و نان به فرانسه چه میشود لغات را از دیکشنری پیدا کنید و تکرار کنید تا با تلفظ آن آشنا بشوید.
  • یادتان باشد موفقیت نتیجه فکرکردن روزانه ما به آن هدف است. سعی کنید با زبان جدید که می خواهید یادبگیرید زندگی کنید و بخشی از فکر و زمان خود را به آن اختصاص دهید در غیر این صورت خیلی ساده و صریح باید گفت نه تنها زبان فرانسه بلکه هیچ زبان جدید دیگری را یاد نخواهید گرفت.
  • فلش کارت و یا نوت هایی برای نکات گرامری و لغات جدید درست کنید تا دائم جلوی چشمتان باشد.
  • داستانهای کوتاه به زبان فرانسه بخوانید ، مهم نیست که چه قدر داستان کوتاه باشد مهم این است ذهنتان به سبک نوشتاری بیشتر آشنا شود تا در سطوح بالاتر داستانهای طولانی تر بخوانید.

هر فردی بسته به ویژگی های روحی، میزان پشتکار و استعداد، سن و سطح خود، روش های یادگیری متفاوتی را می طلبد. به این موضوع دقت کنید که یادگیری زبان فرانسه که در درجه متوسط سختی زبان های خارجی قرار دارد برای یک ایرانی با روزانه ۴ ساعت تمرین حدود ۹ ماه زمان می برد (برای رسیدن به سطح متوسط). اگر هم به زبان انگلیسی مسلط هستید این زمان به ۷ ماه کاهش می یابد. اما هیچ روش معجزه آسایی برای یادگیری زبان فرانسه وجود ندارد و همه افراد توانایی یادگیری زبان فرانسه، (و به طور کلی هر زبان خارجی) را دارند. همه افراد با تلاش می توانند هر زبان خارجی را یاد بگیرند. ولی راه ها و نکاتی وجود دارد که به پیشرفت سریع در یادگیری زبان فرانسه و ارتقای کیفیت یادگیری آن کمک می کند. در این مقاله قصد داریم به نکات و موارد لازم برای یادگیری سریع زبان فرانسه اشاره کنیم. 

تعیین هدف

برای یادگیری سریع زبان فرانسه باید ابتدا هدف خود را از یادگیری زبان فرانسه مشخص کنید. تعیین هدف از مهم ترین کارهای برای یادگیری یک زبان است. برای این که در راستای یادگیری زبان فرانسه، سردرگم نشوید و در میانه راه آن را رها نکنید، حتما باید هدفی مشخص از یادگیری این زبان داشته باشید. برای مثال اگر برای تحصیل در کشور های فرانسه زبان این زبان را می خوانید، باید بدانید که کدام آزمون زبان فرانسه برایتان مناسب تر است و متناسب با الگوی کلی آن آزمون، به مطالعه بپردازید. بهتر است این اهداف را با کمک استاد زبانتان تعیین کنید تا بتوانید اهداف معقولی را متناسب با سطح دانش خود از زبان فرانسه انتخاب کنید. مثلا بگویید که با گذشت ۱ماه، خواهید توانست کارتون های فرانسه زبان با زیرنویس را تا ۵۰ درصد متوجه شوید.

 در هر بازه زمانی که اهداف کوتاه مدت خود را مشخص کردید، ( بهتر است این بازه ها هفتگی و ماهانه باشند) پیشرفت های خود را یادداشت کنید. این کار به بالا رفتن اعتماد به نفس شما و پیشرفت سریع در یادگیری زبان فرانسه، کمک زیادی خواهد کرد.

تمرین مستمر

با تمرین مستمر زبان فرانسه می توانید به یادگیری سریع زبان فرانسه کمک زیادی کنید. هر روز فرانسه بخوانید هرچند اندک. پیشرفت سریع در یادگیری زبان فرانسه، در گرو استمرار مطالعه آن است. این که هر روز هفته روزی ۱ ساعت را به مطالعه زبان فرانسه اختصاص دهید، بسیار اثربخش تر از هفت ساعت مطالعه در یک روز خواهد بود. البته مطالعه هر روزه زبان فرانسه، حالت ایده آل است و برای بسیاری از افراد امکان پذیر نمی باشد. سعی کنید حداقل ۳ روز در هفته روی این زبان مطالعه داشته باشید. ساعات و روزهای خاصی را برای مطالعه زبان فرانسه، مشخص کنید. بدون برنامه ریزی، انجام هر کاری دشوار است. اگر مطالعه زبان فرانسه را در برنامه کار خود قرار دهید، سریعا پیشرفت خواهید کرد. زیرا در غیر این صورت ممکن است ببینید یک هفته گذشته است و تقریبا هیچ مطالعه ای انجام نداده اید.

تمرین های تکراری را کنار بگذارید

تمرین های تکراری را کنار بگذارید تا بتوانید در یادگیری سریع زبان فرانسه موفق تر باشید. این که هر روز گرامر را دوره کنید و یا کلمات خاصی را بخوانید، بر خلاف انتظار بسیاری از افراد، روش موثری نیست. بلکه بهتر است برای پیشرفت سریع در یادگیری زبان فرانسه، به توصیه های زیر عمل کنید. فرانسوی نگاه کنید، گوش بدید، بخوانید، بنویسید و صحبت کنید. سعی کنید در مطالعه زبان فرانسه، بین همه ی توانایی های خود تعادل ایجاد کنید. به طور مثال تمام وقت خود را روی تقویت مهارت های گفتاری نگذارید. چون در یادگیری زبان فرانسه، تمام مهارت ها مهم هستند. نقاط ضعف و نقاط قوت خود را شناسایی کنید. با گذشت زمان معقولی از شروع یادگیری زبان فرانسه، متوجه نقاط ضعف و قوتتان خواهید شد. به منظور پیشرفت سریع در یادگیری زبان فرانسه، با اختصاص دادن زمان بیشتر به نقاط ضعفتان، آنها را بهبود ببخشید.

برنامه های لذت بخش داشته باشید

از دیگر موارد مورد نیاز برای یادگیری سریع زبان فرانسه این است که برای خود برنامه های لذت بخش داشته باشید. واضح است که افراد، در هر زمینه ای که کاری را با علاقه انجام دهند، عملکرد بهتری خواهند داشت. برای پیشرفت سریع در یادگیری زبان فرانسه نیز، به همین شیوه عمل کنید. زبان فرانسه را در زمینه های مورد علاقه خود تمرین کنید. به طور مثال اگر به موسیقی، ادبیات، سینما و … علاقه دارید، می توانید به کمک آنها، سطح دانایی خود از یک زبان را ارتقا بخشید. مثلا از طریق سینما، می توانید با دیدن فیلم های فرانسوی و خواندن دیالوگ ها، دامنه لغات خود را گسترش دهید. دقت کنید که این روش ها به تنهایی برای یادگیری زبان فرانسه کافی نیستند ولی می توانند بسیار کمک کننده باشند.

استفاده از یک استاد با تجربه

برای یادگیری سریع زبان فرانسه استفاده از یک استاد با تجربه بسیار راه گشا است. استاد زبانی که به تمامی مفاهیم زبان فرانسه تسلط داشته باشد، لزوما استاد مناسبی برای تدریس نیست. چون تسلط به مفاهیم فقط قسمتی از تدریس موفق است. یک استاد زبان خبره، باید علاوه بر تسلط بر روی همه نکات، توانایی شناخت نقاط ضعف و قوت زبان آموزان خود را داشته باشد و نباید روش تدریس یکسانی برای همه زبان آموزان داشته باشد. از همه مهم تر، زبان آموزان باید با استاد خود احساس راحتی و صمیمیت کنند. 

در این مقاله در مورد یادگیر سریع زبان فرانسه به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره نمودیم که برای این منظور باید کارهایی را مد نظر خود قرار دهید. به عنوان مثال تعیین هدف، تمرین مستمر، کنار گذاشتن تمرین های تکراری، لذت بردن از برنامه های یادگیری زبان و بهره بردن از یک استاد با تجربه و خوب بسیار تاثیرگذار خواهد بود. 

ارتباط با مشاورین پردیسان

یادگیری سریع زبان فرانسه
بلاگ های مرتبط