منو

هزینه آزمون آیلتس

هزینه آزمون آیلتس

تقریبا همه افرادی که به دنبال آموزش زبان انگلیسی هستند با نام آیلتس آشنا شده اند. به دلیل معتبر بودن مدرک این آزمون در موسسه ها، مزاکر شغلی، دانشگاه ها، این آزمون بسیار پرطرفدار و پر متقاضی است. افرادی که قصد مهاجرت دارند داشتن مدرک معتبر بین المللی مانند آیلتس بسیار حیاتی و ضروری است. از طرفی کسب این مدرک هزینه بر است مانند: هزیته کلاسهای خصوصی و هزینه خود آزمون که به دلار است. در این مقاله سعی داریم با جزئیات بیشتر به شرح هزینه آزمون آیلتس بپردازیم. هنگام برنامه‌ریزی برای شرکت در آزمون آیلتس فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود، مانند مرکز آزمون، نوع آزمون آیلتس، تعداد ماک هایی که قصد شرکت کردن در آنها داریم که گاها همه اینها دغدغه زبان آموزان می شود.

انتخاب مرکز مناسب جهت شرکت در آزمون آیلتس

با توجه به انواع آزمون آیلتس باید داوطلبین در ابتدا بررسی کنند

 • کدام نوع آزمون آیلتس مورد نیاز آنها است جنرال با آکادمیک
 • با توجه به شرایطشان آزمون کاغذی آیلتس برای آنها مناسب است یا آزمون کامپیوتری آیلتس
 • کدام کشور مناسب است برای آزمون
 • اگر در کشور خودشان می خواهند آزمون دهند نزدیک ترین شهر را انتخاب کنند
 • انتخاب مرکزی که می خواهند در آن آزمون بدهند، مثلا ایرسافام یا تهران آیلتس
 • انتخاب تاریخ آزمون

گاها در برخی موارد داوطلبین شرکت در آزمون آیلتس مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به حسابهای مربوطه واریز می‌کنند اما قبل از جلسه آزمون مبلغ نهایی آن افزایش یا کاهش پیدا می‌کند. در چنین شرایطی پس از اعلام هزینه امتحان آیلتس توسط سازمان سنجش، در صورت افزایش قیمت، داوطلبان باید مابقی هزینه را به حساب مرکز مربوطه واریز کنند و در صورت کاهش قیمت، مراکز باید مابقی مبلغ را به متقاضیان شرکت در آزمون بازگردانند. البته این تغییرات هزینه، دائمی نیستند و در بسیاری از موارد همان مبلغی که به عنوان علی‌الحساب اعلام شده است هزینه نهایی و قطعی آزمون خواهد بود.

باید اشاره کرد به دلیل اینکه قیمت آزمونهای بین المللی به دلار است در ایران و از طرفی شاهد تغییرات در قیمت ارز هستیم بنابر این با افزایش یا کاهش قیمت آزمونهای بین المللی مانند تافل،GRE هستیم .

هزینه آزمون آیلتس در شرایط مختلف

هزینه آزمون آیلتس در کشور ها مختلف است و این هزینه اعلام شده معادل دلار آمریکا است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

در برخی از کشور ها هزینه آزمون Paper-base آیلتس با هزینه آزمون کامپیوتری آیلتس (CD-IELTS) متفاوت است.

 • در برخی از کشور ها هزینه های آزمون به واحد های پولی خود آن کشور یا یورو می باشد.
 • گاها در کشور های دیگر هزینه آیلتس بیش تر از ایران است و این قیمت ها رو خود مرکز آیلتس تعیین می کند.
 • در بعضی کشور ها به غیر از آزمون آیلتس جنرال و آکادمیگ نوع دیگری از آیلتس دارند به اسم آزمون آیلتس مهارت زندگی که تا سطح B1 استاندارد جهانی CEFR می باشد، لازم به ذکر است این نوع آزمون آیلتس در سالهای اخیر در ایران  از طریق ایرسافام برگزار می شود، این آزمون نمره قبولی ندارد و فقط از عبارت Pass یا Fail استفاده می شود.
 • در ایران هزینه آزمون آیلتس معادل 220 دلار آمریکا می باشد، و این قیمت برای آزمون کتبی و کامپیوتری در ایران یکسان است.

هزینه های اضافی آزمون آیلتس

 • ارسال گزارش‌های آیلتس به سازمان‌ها: مرکز آیلتس پنج کارنامه رایگان آیلتس بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد که برای سازمان‌ها یا دانشگاه هایی که برای ارسال نمرات خود انتخاب کرده‌اید بفرستید. با این حال، اگر به گزارش‌های اضافی نیاز دارید، هزینه‌ای جزئی برای این سرویس وجود خواهد داشت. برای استعلام این هزینه می‌توانید با مرکز آزمون خود (مثلا ایرسافام یا آیلتس تهران)تماس بگیرید.
 • درخواست برای بررسی مجدد نتیجه آزمون: اگر فکر می‌کنید نتایج آزمون شما نادرست است، شما می توانید درخواست مجدد بررسی آزمونتان را داشته باشید، این درخواست باید ظرف شش هفته از تاریخ آزمون انجام شود. برای ارزیابی مجدد نتایج خود، باید مبلغ کمی هزینه کنید. اگر ادعای شما درست بود، کل مبلغ این هزینه به شما عودت داده خواهد شد.
 • پرداخت مجدد هزینه: داوطلب می تواند ثبت نام خود را کنسل کند یا تاریخ آزمون را تغییر دهد، اما هزینه فقط در صورتی بازگردانده می شود که حداقل پنج هفته قبل از تاریخ آزمون اقدام کرده باشید. در غیر این صورت کل مبلغ پرداختی شما از بین خواهد رفت. فقط در صورتی که دلیل پزشکی معتبری برای به تعویق انداختن یا کنسل کردن آزمون داشته باشید می توانید هزینه پرداخت شده را پس بگیرید.

با تعیین سطح آنلاین و رایگان پردیسان و همچنین دریافت مشاوره رایگان با انواع آزمونهای آیلتس ، شرایط ، هزینه های اصلی یا فرعی این آزمون آشنا شوید.

نظرات خود را پیرامون این موضوع کامنت کنید.

بلاگ های مرتبط