منو

ﻣﻨﺎﺑﻊ آزمون IELTS

ﻣﻨﺎﺑﻊ آزمون IELTS

آزمون آیلتس از جمله آزمون های معتبر زبان انگلیسی است که میزان تسلط شما را به این زبان نشان میدهد. امروزه، تمامی افراد در سراسر دنیا که می خواهند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند و یا به دنبال راه های مختلف برای مهاجرت کاری و یا زندگی هستند، به دریافت مدرک آیلتس نیاز دارند. هزینه آزمون آیلتس برابر با 210 تا 250 دلار است و افرادی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند باید قیمت را با دلار روز حساب کنند و سپس آن را پرداخت نمایند. با توجه به این موضوع که این آزمون از اهمیت بسیار زیادی در سطح جهانی برخودار است، سوالات زیادی در مورد ﻣﻨﺎﺑﻊ آزمون IELTS پرسیده می شود. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

آزمون آیلتس جنرال و یا آکادمیک؟

قبل از آنکه به معرفی منابع آزمون IELTS بپردازیم، بهتر است اطلاعات شما را در مورد این آزمون بالا ببریم. بهتر است بدانید آزمون آیلتس در دو نوع جنرال و آکادمیک برگزار می شود. آزمون جنرال آیلتس برای کسانی مناسب است که قصد مهاجرت برای زندگی و یا کار را به کشورهای انگلیسی زبان دارند. اما آزمون آکادمیک آیلتس تنها برای افرادی طراحی شده است که می خواهند مهاجرت تحصیلی داشته باشند و باید مدرک آیلتس خود را به مراکز پژوهشی و دانشگاه ها ارائه دهند. همین امر باعث شده است ساختار این دو آزمون با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد. منابع آزمون IELTS که در ادامه معرفی می کنیم برای شرکت در هر دو آزمون مناسب هستند و به موفقیت شما کمک می کنند.

کتاب آیلتس Barron’s IELTS Superpack

کتاب آیلتس Barron’s IELTS Superpack یکی از معتبرترین منابع آزمون IELTS است که شما می توانید به عنوان رفرنس در زمانی که خود را برای این آزمون آماده می سازید مطالعه کنید. تمامی کتاب های بارون دارای سی دی هستند و مطالب کتاب بر روی این سی دی قرار گرفته است. کسانی که به دنبال راهکارهای مناسب برای تقویت قدرت نوشتار خود هستند، می توانند از این کتاب استفاده نمایند. همچنین، فایل های صوتی که در این کتاب وجود دارد به شما کمک می کند قدرت شنیداری خود را تقویت نمایید و همین امر می تواند به موفقیت شما در آزمون آیلتس کمک کند.

کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS از جمله منابع آزمون IELTS است که بر اساس تجربه کسانی که در این آزمون شرکت کرده اند طراحی شده است. زمانی که این کتاب را مطالعه می کنید می توانید با ساختار آزمون و روش های موفقیت در آن آشنا شوید. در کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS تکنیک های زیادی مطرح شده اند که باعث می شوند شما هر یک از مهارت ها را بهتر پشت سر بگذارید و در نتیجه می توانید در آزمون آیلتس موفق شوید.

کتاب های Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers

اگر بخواهیم به یکی از مهمترین منابع آزمون IELTS اشاره کنیم، بی شک باید از کتاب های Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers نام ببریم. کمبریج تهیه این کتاب ها را بر عهده داشته است و تمامی مسائلی که در این کتاب مطرح شده اند از جمله نکاتی هستند که می توانند شما را با فضای آزمون آشنا سازند و در نتیجه به موفقیت نزدیک می شوید. فضای این کتاب ساختار قدم به قدم دارد و شما می توانید همراه با آن با تمامی مراحل آزمون آیلتس آشنا شوید و تکنیک های لازم را بیاموزید.

Official IELTS Practice Materials

یکی دیگر از منابع آزمون IELTS کتاب های Official IELTS Practice Materials است. این کتاب ها نیز مانند کتاب های دیگری که در بالا به آنها اشاره کردیم می توانند نکات ارزنده ای را در مورد آزمون آیلتس در اختیار شما قرار دهند و باعث می شوند شما در مسیر آزمون آیلتس به موفقیت های زیادی برسید. در این کتاب، توضیحات به طور کامل به زبان آموزان معرفی می شوند و انها می توانند با منطق سوالات آشنا شوند و همین امر ذهن آنها را برای آزمون آیلتس ساختارمند می کند. درو اقع، هر سوالی که در آزمون به آنها داده شود با توجه به ذهن ساختارمندی که دارند می توانند به آن پاسخ دهند.

آیا این کتاب ها خودآموز هستند؟

تمامی کتاب هایی که به عنوان منابع آزمون IELTS در اینجا به شما معرفی کردیم از جمله کتاب هایی هستند که می توانند به صورت خودآموز مورد استفاده قرار گیرند. در اینجا باید به نکته مهمی اشاره کنیم. اگر اولین بار است که می خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید و تا به حال تجربه شرکت در این آزمون را ندارید، بهتر است در کلاس های آیلتس شرکت کنید. اما اگر سابقه شرکت در این آزمون را دارید، دیگر نیازی به شرکت در کلاس های آشنایی با آزمون آیلتس نیست و می توانید منابع آزمون IELTS را به صورت خودخوان بخوانید.
تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد منابع آزمون IELTS در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اند شما قبل از آنکه منابع آزمون IELTS باید ابتدا به این سوال پاسخ دهید که می خواهید در آزمون جنرال آیلتس شرکت کنید یا آزمون آکادمیک. پس از آن می توانید منابع مرتبط را مشخص کنید. منابعی که در این گزارش به شما معرفی شدند برای هر دو آزمون مناسب هستند و بیشتر بر آموزش تکنیک های موفقیت در آزمون آیلتس تمرکز دارند و به شما کمک می کنند نمره خوبی را از این آزمون بدست بیاورید.

بلاگ های مرتبط