دوره فشرده آموزش مکالمه زبان فرانسه

دوره فشرده مکالمه زبان فرانسه

در این دوره آموزشی، هدف اصلی یادگیری مکالمات روزمره در موقعیت های مختلف و تقویت شنیداری است.

یکی از دلایلی که افراد پس از گذشت مدتی از یادگیری جدی زبان فاصله می‌گیرند، روال تکراری آموزش است. در دوره‌ آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه پردیسان تلاش شده است که فضایی با نشاط برای زبان‌ آموزان فراهم شود. همچنین از شیوه‌های نوین آموزشی برای آموزش استفاده شده است. زبان‌ آموزان نیز می‌توانند برای یادگیری بیشتر، در سبک‌های مطالعه خلاقیت به خرج دهند تا  یادگیری به امری روزمره و کسل کننده تبدیل نشود.

توضیحات

دوره فشرده مکالمه زبان فرانسه یا دوره Conversation en français پردیسان با کادری مجرب از اساتید بومی زبان فرانسه و یا تحصیل کرده در این رشته شما را از مبتدی تا آزمون های بین المللی و مصاحبه های سفارت همراهی می کنند.

گروه آموزشی پردیسان در رده‌های سنی شامل بزرگسالان، نوجوانان و کودکان و سطوح علمی مختلف، دوره آموزش زبان فرانسه درنظر گرفته است. این آموزشگاه با برگزاری دوره فشرده مکالمه زبان فرانسه ، زبان آموزان را برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی و سفارت آماده می‌کند. همچنین دوره‌ فشرده زبان فرانسه را برای زبان‌پژوهان ارائه کرده است. زبان آموزان در آموزشگاه زبان پردیسان می‌توانند کلاس‌های خود را به صورت گروهی، نیمه گروهی و خصوصی انتخاب کنند.

این دیدگاه که به رویکرد غوطه وری معروف است، شما را بر زبان و فرهنگ فرانسوی مسلط می‌کند. در این روش شما باید خودتان را در جایگاهی قرار دهید که مجبور باشید فقط به زبان فرانسوی صحبت کنید. برای این کار روش‌‌های مختلفی وجود دارد؛ از مهاجرت به یک کشور فرانسوی زبان گرفته تا شرکت در یک دوره‌ مکالمه زبان فرانسه که شما را وادار می‌کنند فقط به همین زبان صحبت کنید. وقتی احساس کنید نیازهای خود را تنها مجبورید به همین زبان برطرف کنید و باید با همکلاسیان خود پیرامون موضوعات مختلف گفتگو داشته باشید، ناخودآگاه برای یادگیریِ آن همت بیشتری می‌کنید.

 • کلاس فرانسه با تمرکز و تاکید بر مهارت مکالمه زبان فرانسه پیش می رود
 • با تعامل با بخش فرهنگی سفارت فرانسه بصورت کاملا بروز در حال پیگیری می باشد
 • با اساتید Native در سطوح پیشرفته از کیفیت بالاتری بهره مند میگردد
 • آشنایی با گویش های مختلف زبان فرانسه مانند گویش کبک کانادا

در دوره‌های مکالمه فقط توجه و تمرکز ما بر استفاده صحیح و متنوع از واژگان، عبارات، جملات و اصطلاحات است. به عبارتی هدف خود را بهبود یا افزایش توانایی فرد در مکالمه و ایجاد ارتباط صحیح زبانی به کمک ساختارهای مختلف و کلمات گوناگون برای گفتگویی مؤثر و همه جانبه در موضوعات مختلف قرار داده‌ایم.

دوره های فرانسه

در دوره های  گروهی دپارتمان فرانسه کتاب Mobile آموزش داده می شود. هرکتاب شامل یک سطح است که در سه ترم آموزش داده می شود. آموزشگاه زبان پردیسان برای اینکه زبان آموزان نهایت استفاده را از مطالب آموزش داده شده در کلاس ببرند سعی کرده با نفرات محدود کلاس ها را برگزار نماید.
Mobile 1(A1): در سه ترم، هرترم شامل ۲۸ جلسه
Mobile 2(A2): در سه ترم، هرترم شامل ۲۸ جلسه
Le Nouveau rond-point (B1): در چهار ترم هرم شامل ۲۸ جلسه
Le Nouveau rond-point (B2): در چهار ترم هرم شامل ۲۸ جلسه

دوره های خصوصی
متقاضیانی که قصد مهاجرت به فرانسه و یا کشورهای فرانسه زبان را دارند و زمان کمی برای یادگیری داشته و یا نمیتوانند بنا به دلایلی در کلاسهای گروهی شرکت نمایند، میتوانند با انتخاب کلاسهای خصوصی در روزها و ساعاتی که خود در نظر دارند از کلاسها با مزیت تک نفر بودنو استفاده کامل از محضر استاد استفاده نمایند. مزیت دیگری که کلاسهای خصوصی دارد این است که با وجود اینکه متد آموزشگاه کتاب Mobile می باشد، زبان آموز می تواند با متد مورد نظر خود، زبان فرانسه را بیاموزد.

فعالیت های کلاسی در دوره های دپارتمان فرانسه:

جهت ارتقا و بالابردن مهارت شنوایی از متن موزیک های CHANSON استفاده می شود.

استفاده از کتاب ، لغت ، دیالوگ و انیمیشن های Petit Nicolas و همچنین برای سطوح B1 وB2  به بعد اصطلاحات بیشتری آموزش داده می شود.

با توجه به اینکه بیشتر زبان آموزان فرانسوی قصد مهاجرت دارند و یکی از مشکلات پیش روی زبان آموزان در مهاجرت وجود گویش های مختلف زبان فرانسوی می باشد. از اینرو کادر مجرب اساتید پردیسان در طی روند تدریس در کلاس زبان آموزان را با گویش هایی مانند: گویش کبک فرانسه و گویش آفریقایی که با زبانهای محلی آن منطقه تلفیق شده است آشنا کنند.

 • مهارت شنیداری، در سطوح مقدماتی آشنایی ، احوالپرسی ( greeting ) به روشهای مختلف آموزش داده می شود، در سطوح بالاتر موضوعی خواهد بود.
 • مهارت نوشتاری، در سطوح پایین تر آموزش نامه نگاری ، متن پیام ، ایمیل و در سطوح بالاتر موضوعی تدریس می شود.
 • مهارت مکالمه، از کتاب Mobile استفاده می شود که پایه این کتاب بروی مکالمه بوده و مورد تاید سفارت فرانسه می باشد . با ین کتاب که موضوع محور همراه با لغات جدید ، تصاویر و گرامراست زبان آموز می تواند جمله سازی های جدید داشته باشد.
 • مهارت درک مطلب، جهت تقویت این مهارت از کتاب Progressive به همراه جزوات کمک مهارتی به دانش آموز آموزش داده می شود. در انتهای هر درک مطلب سئوالات صحیح غلط و چند گزینه ای مطرح می شود که دانشجو باید سعی کند گزینه ها را به محتوا انطباق بدهد.

نحوه برگزاری امتحان:

امتحان میان ترم ، در یک ترم 28 جلسه ای بعد از 14 جلسه امتحان oreal (شفاهی) توسط سوپروایز مجموعه گرفته می شود.

امتحان پایان ترم ، بصورت کتبی و شفاهی در هر چهار مهارت، دانش زبان آموز را مورد سنجش قرار می دمنابع زبان آلمان

منابع زبان فرانسه

کتاب موبیل یکی از جدید ترین و بروز ترین متدهای آموزش فرانسه می باشد . این کتاب برای رده سنی بزرگسالان می باشد و در سال 2019 منتشر شده است . مطالب موجود در آن به سوالات آزمون های بین المللی نزدیک بوده و پاسخگوی نیاز زبان آموز برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان فرانسه می باشد. کتاب موبیل که در دو سطح است و هر سطح دارای کتاب درسی ، کتاب تمرین، راهنمای استاد، می باشد، همچنین این کتاب دارای امکانات کمک آموزشی مانند فایل های MP3 و video های کمک آموزشی می باشد.  این کتاب بر پایه مکالمات و واژگان بروز زبان فرانسه تدوین گردیده است و همچنین در پایان هر درس جمع بندی و خلاصه ای از آن درس را در اختیار زبان آموز می گذارد.

12 جلسه

گروه سنی : از12 سال به بالا

1 دیدگاه برای دوره فشرده مکالمه زبان فرانسه

 1. 4 از 5

  مهسا ایمانی

  عالی هستید.

  • pardisanadmin

   ممنون از محبت شما.


دیدگاه خود را بنویسید