منو

اهمیت معیار (دامنه واژگانی)lexical Resource در رایتینگ آیلتس

معیار LR در ارزیابی رایتینگ آیلتس

معیار (دامنه واژگانی)lexical Resource در رایتینگ آیلتس

اهمیت معیار(دامنه واژگانی) lexical Resource در رایتینگ آیلتس بسیار بدیهی و آشکار است. اگر داوطلب حضور در آزمون آیلتس هستید باید با معیار(دامنه واژگانی) LR آشنا باشید در غیر این صورت جهت آشنایی یا تقویت بیشتر این معیار در دوره های آمادگی آزمون آیلتس  پردیسان شرکت کنید تا به طور کامل با این معانی آشنا بشوید.

صحت و درستی در (دامنه واژگانی) lexical Resource

 •  با توجه به اینکه کلمات معنای گوناگونی دارند باید دقت شود کلمه ای که از آن استفاده می کنید با توجه به context و مفهومی که در ذهن دارید به جا و درست انتخاب شود. بسیاری از کلمات برای بسیاری از فضاها مناسب نیستند. یا اصلا در آن فضا معنایی ندارند یا باعث می شوند کلا معنی جمله تغییر کند و اصلا بی ربط به باقی متن شود. بنابراین باید در انتخاب کلمات بسیار دقت کنید.
 • در زبان انگلیسی خیلی وقت ها از یک ریشه، اسم، فعل، صفت و بقیه ی parts of speech ها را می سازیم.
 • دانستن  parts of speech لغات نقش مهمی در ایجاد دامنه واژگانی دارد. با شرکت در دوره های آزمون آیلتس آموزشگاه زبان پردیسان  تمامی این مباحث را با تکنیک های روز فرابگیرید.
 • دقت کنید که نوشتار همه لغاتSpelling واحد داشته باشد یا همه American یا British باشد و تا حد امکان ترکیبی ننوسید.
 • چالش دیگر متقاضیان آموزش زبان انگلیسی آشنا بودن با کالوکیشن ها است مثلا به جای اینکه بگویید یا بنویسید Spend money on something می گویید Spend money for something که کالوکیشن اشتباهی است.
 • ترکیب به جا و صحیح حرف اضافه و فعل و غیره … کالوکشن ها در دسته بندی های مختلفی قرار دارند و دارای یک گستردگی هستند که باید آنها را بشناسیم و نحوه استفاده کردن آنها را بدانیم ، نه همه ولی حداقل بیشترشان را!!

ارزش گستردگی لغات در معیار (دامنه واژگانی)lexical Resource

 • یکی دیگر از معیار LR در ارزیابی رایتینگ آیلتس گستردگی لغات است.
 • زمانی که ما می خواهیم یک متن را produce کنیم باید دقت کنیم از لغات تکراری استفاده نکنیم از مترادف های به جا و مناسب استفاده کنیم، استفاده های مکرر از یک لغت باعث ازدست دادن نمره می شود.البته لازم به ذکر است در این قسمت Accuracy نقش مهمی دارد یعنی اگر شما صحت و درستی را رعایت نکید گستردگی لغات شما هیچ اهمیتی ندارد.
 • سعی کنید تا حد امکان از لغات سطوح پایین زبان مانند Beginner یا  Intermediate استفاده نشود و تا حد امکان از لغات سطوح بالاتر و Advance استفاده شود.
 • در بعضی موارد شما مجبور به Paraphrase  کردن هستید به خصوص در مقدمه و به نوعی نتیجه گیری برای این کار باید گستردگی دانش لغات داشته باشید تا بتوانید جملات را Paraphrase  کنید.
 • هرگز هرگز در رایتینگ آیلتس اصطلاحات عامیانه یا مخفف مکالمات را استفاده نکنید. فراموش نکنید مکالمه با نوشتار متفاوت است و در نوشتار باید نوشتارتان رسمی باشد.
 • سطح کل کلمات باید تقریبا در یک رنج باشد نه اینکه قسمتی از متن خیلی پیشرفته و باقی متن خیلی ساده به عبارتی یک بالانس لغوی باید موجود باشد.

 شرکت در آزمونهای ماک پردیسان بهترین راهکار برای سنجش معیار LR در رایتینگ آیلتس

با شرکت در آزمونهای ماک پردیسان می توانید سطح معیار LR خود را بسنجید، تست زدن و شبیه سازی محیط آزمون میتواند هم استرس شما را در آزمون اصلی کم کند و هم کمک خوبی برای  پیدا کردن اشکالات شما باشد.

بلاگ های مرتبط