منو

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی در تهران

ترکی زبان فوق العاده ای است و با وجود 80 میلیون سخنران در سراسر جهان، صحبت روان آن قطعا برای شما مفید خواهد بود. اما چگونه می خواهید ترکی یاد بگیرید؟ اولین قدم های شما برای روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری ترکی استانبولی چیست؟ ترکی برای مبتدیان می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد. هیچ عددی برای مدت زمان یادگیری یک زبان وجود ندارد. واقعا به شما بستگی دارد. انگیزه شما، زبان مادری و روش یادگیری زبانی که استفاده می کنید. آنچه در این تخمین به حساب نمی آید شما هستید. انگیزه و اشتیاق شما برای رسیدن سریعتر به زبان ترکی بسیار مفید است. اما مهمتر از یادگیری سریع آن، روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی مهمتر و با اهمیت تر است. در این مقاله قصد داریم در این رابطه مطالب و نکاتی را بیان کنیم.

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری ترکی استانبولی

مزایای روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی

مزایای روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی چیست؟ یادگیری یک زبان خارجی مزایای بی شماری دارد. اما دلایل زیادی برای یادگیری اصولی زبان ترکی استانبولی وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از:

– می توانید شغل خود را تقویت کنید

صحبت کردن به زبان دوم در CV عالی به نظر می رسد. شما یک دارایی برای شرکت خود خواهید بود و همچنین شانس دریافت دستمزد بالاتر را خواهید داشت. از آنجایی که زبان ترکی منحصر به فرد است، می توانید با دانش ترکی خود در محل کار خود برجسته شوید.

– می توانید به راحتی سفر کنید

ترکیه کشوری زیبا با فرهنگی غنی است. از بازارهای عجیب و غریب گرفته تا سواحل خیره کننده، ترکیه بهشتی برای کسانی است که فراتر از مرزهای اروپا سفر می کنند. دانستن زبان ترکی در سفرهای شما در شب و روز تفاوت ایجاد می کند. بدون شک صحبت با مردم محلی هر مشکلی را که ممکن است داشته باشید حل می کند.

– مغز خود را تقویت کنید

افراد دوزبانه شانس بیشتری برای مبارزه با زوال عقل و آلزایمر دارند. بنابراین، برای تقویت حافظه خود، یادگیری ترکی یک تمرین عالی است.

نحوه یادگیری ترکی استانبولی

در ادامه بحث روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی بیایید ببینیم نحوه یادگیری ترکی استانبولی به چه صورت است؟ برای سخنرانان زبان رومی که مبتنی بر خط رومی هستند، از دیدن این که ترکی در حالی که در سرزمینی بسیار نزدیک به کشورهای دارای خط عربی صحبت می شود، از خط رومی استفاده می کند شگفت زده خواهید شد. البته با چند حرف اضافه. برای بسیاری، نیازی به یادگیری اسکریپت دیگری نیست. با این حال، با بررسی تاریخچه زبان، خواهید دید که این تنها یکی از جنبه های جذاب زبان است. به عنوان بخشی از بسیاری از اصلاحاتی که در اینجا انجام شد، این زبان در حدود سال 1928 کاملاً فرسوده و مرتب شد و کلمات بیگانه را حذف کرد و به طور کلی زبان را تنظیم کرد. از آنجایی که، به ویژه از نظر دستوری، استثناهای بسیار کمی به این زبان بازگشته اند. بر اساس گزارش ها تنها 13 فعل بی قاعده در کل زبان وجود دارد.

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری ترکی استانبولی

آنچه برای یادگیری زبان ترکی به آن نیاز دارید

آنچه برای یادگیری زبان ترکی به آن نیاز دارید چیست؟ برای اینکه روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی را بیاموزید باید بدانید برای یادگیری آن به چه چیزی نیاز خواهید داشت. در این زبان هنگامی که سه مفهوم زیر را بررسی کنیم، بقیه در جای خود قرار می گیرند:
– ساختار جمله: فاعل – مفعول – فعل
– آگلوتیناسیون: افزودن پسوند به آخر کلمات
– هارمونی واکه ها: حروف صدادار در پسوندها با حروف قبلی تنظیم می شوند تا جریان بهتری به زبان ارائه دهند.
سخنرانان فرانسوی خوشحال خواهند شد که بدانند به دلایل تاریخی، کلمات فرانسوی زیادی در ترکی وجود دارد. اینها به طور روزمره به ویژه در غرب ترکیه استفاده می شوند. به دلایل مذهبی نیز کلمات عربی زیادی در استفاده روزانه وجود دارد.

آموزش گرامر ترکی استانبولی

آموزش گرامر ترکی استانبولی می تواند برای اینکه روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی بسیار مفید باشد. درک دستور زبان ترکی بسیار آسان است زیرا بسیار منطقی است و فقط چند بی نظمی دارد. صرف افعال سازگار است، جنسیت وجود ندارد و در ترکی نیز مقاله ای وجود ندارد. یادگیری این زبان می تواند برای شما آسان باشد اما هنوز هم باید کمی وقت خود را با دستور زبان ترکی بگذرانیم.

هارمونی صدادار

در بحث روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی باید هارمونی صدادار را رعایت کنیم. ترکی یک زبان چسبنده است. این بدان معنی است که شما باید ریشه کلمه را بگیرید و پسوندهایی را به آن اضافه کنید. اما، برای اینکه تصمیم بگیرید کدام پسوندها با ریشه ها مطابقت دارند، باید نگاهی به هارمونی واکه ها بیندازید. در ملودی کلمه خواهید شنید. همانطور که به سمت تسلط ترکی پیش می روید، احساس طبیعی برای هارمونی واکه ها در شما ایجاد می شود.

افعال و زمان ها

بخش بسیار مهم یادگیری گرامر ترکی تسلط بر افعال و زمان ها است. شما باید یاد بگیرید که چگونه افعال را در زمان حال، آینده و گذشته به هم متصل کنید تا به روانی برسید. با استفاده از مهم ترین افعال ترکی در حافظه، مطمئناً هنگام صحبت کردن، شبیه یک محلی خواهید بود. در این مقاله در مورد روش اصولی یادگیری ترکی استانبولی به بیان مطالبی پرداخته و اشاره نمودیم که یادگیری زبان ترکی استانبولی مزایایی دارد. نحوه آموزش آن را بیان کرده و توضیح دادیم برای یادگیری آن به چه چیزهایی نیاز پیدا خواهید کرد. در مورد آموزش گرامر زبان ترکی و هارمونی صدادار آن صحبت کردیم و در پایان نیز توضیح دادیم که افعال و زمان ها را در این آموزش چه اهمیتی دارند.

بلاگ های مرتبط