منو

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

اهمیت زبان انگلیسی و اینکه چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم تقریباً در همه جنبه ‌های زندگی ما قابل مشاهده است. این امر به ویژه در دنیای تجارت که در آن انگلیسی رایج ترین زبان مورد استفاده است، صادق بوده و بنابراین اکثر کارفرمایان در طول فرآیند استخدام انتظار سطح مشخصی از مهارت انگلیسی را دارند. سرمایه‌ گذاری در یک دوره آموزشی زبان انگلیسی با کیفیت، چشم انداز شغلی شما را به میزان قابل توجهی افزایش می ‌دهد. انگلیسی همچنین زبان علوم، ریاضیات، فناوری، گردشگری و حوزه های بی شمار دیگر است. هر یک از این صنایع از انگلیسی به عنوان زبان مشترک خود برای کمک به حرفه ‌ای ها برای برقراری ارتباط و برگزاری جلسات استفاده می ‌کنند و نشان می ‌دهند که چرا انگلیسی اهمیت دارد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

روش های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بسیاری از والدین دوست دارند در خانه به فرزندان خود انگلیسی آموزش دهند، اما نمی دانند چگونه شروع کنند. مهم نیست که انگلیسی شما کامل نباشد. مهمترین چیز این است که شما مشتاق باشید و فرزندانتان را تشویق و تحسین کنید. کودک شما اشتیاق شما به زبان را درک خواهد کرد. اگر فرزندتان بلافاصله شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی نکرد، نگران نباشید. آنها برای جذب زبان به زمان معینی نیاز دارند. صبور باشید و آنها در زمان خود شروع به صحبت انگلیسی خواهند کرد. در ادامه می خواهیم در مورد آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بیشتر صحبت کنیم.

ایجاد یک روال

اولین قدم در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ایجاد یک روال است. یک برنامه روتین برای وقت انگلیسی خود در خانه تنظیم کنید. بهتر است جلسات کوتاه و مکرر داشته باشید تا جلسات طولانی و نادر. پانزده دقیقه برای کودکان بسیار کوچک کافی است. با بزرگتر شدن فرزندتان و افزایش تمرکز او می توانید به تدریج جلسات را طولانی تر کنید. فعالیت ها را کوتاه و متنوع نگه دارید تا توجه فرزندتان را به خود جلب کنید. سعی کنید فعالیت های خاصی را هر روز در زمان مشخصی انجام دهید. کودکان زمانی احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری می کنند که بدانند چه انتظاری دارند. به عنوان مثال، می توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی انجام دهید یا قبل از خواب با فرزندان خود یک داستان انگلیسی بخوانید. اگر فضایی در خانه دارید، می‌توانید یک گوشه انگلیسی ایجاد کنید که در آن هر چیزی را که به زبان انگلیسی مرتبط است، به عنوان مثال کتاب، بازی، دی ‌وی ‌دی یا چیزهایی که فرزندانتان ساخته ‌اند، متصل نگه دارید. تکرار ضروری است، کودکان اغلب نیاز دارند تا کلمات و عبارات را بارها بشنوند قبل از اینکه احساس کنند خودشان آماده تولید آنها هستند.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بازی کردن

برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان چیزی بهتر از بازی کردن نیست. بچه ها وقتی در حال تفریح هستند به طور طبیعی یاد می گیرند. فلش کارت ها راه بسیار خوبی برای آموزش و اصلاح واژگان هستند و بازی های مختلفی وجود دارد که می توانید با فلش کارت بازی کنید. می ‌توانید فلش ‌کارت‌ های قابل دانلود رایگان در مورد طیف وسیعی از موضوعات را در وب ‌سایت ها پیدا کنید. انواع بازی های دیگری نیز وجود دارد که می توانید با کودکان خود انجام دهید تا به آنها در تمرین انگلیسی کمک کنید. بازی های رومیزی مانند مار پله و سایر بازی های سنتی، بازی های کلمه ای مانند به عنوان مثال من جاسوسی می کنم، جلاد و … . همچنین بازی های آنلاین مانند می توانید زمان انگلیسی خود را با یک بازی آنلاین از LearnEnglish Kids به پایان برسانید. اینها بازی هایی است که برای آموزش زبان انگلیسی می تواند مفید باشد.

استفاده از موقعیت های روزمره

استفاده از موقعیت های روزمره در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان تاثیر زیادی دارد. مزیت آموزش زبان انگلیسی در خانه این است که می توانید از موقعیت های روزمره و اشیاء واقعی در اطراف خانه برای تمرین زبان به طور طبیعی و در زمینه استفاده کنید. مثلا زمانی که فرزندتان در حال لباس پوشیدن است، یا زمانی که لباس ‌های شسته شده را مرتب می‌ کنید، درباره لباس ‌ها صحبت کنید. وقتی به فرزندتان کمک می ‌کنید تا اتاق خوابش را مرتب کند، واژگان اسباب ‌بازی‌ ها و مبلمان را تمرین کنید. وقتی در حال آشپزی یا خرید هستید، واژگان غذا را آموزش دهید. وقتی به سوپرمارکت می روید، لیستی از چیزهایی که باید پیدا کند به فرزندتان بدهید. وقتی خرید را در خانه کنار می گذارید، دایره لغات را اصلاح کنید.

استفاده از داستان

استفاده از داستان های انگلیسی نیز میتواند در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان جالب باشد. بچه های کوچکتر عاشق کتاب هایی با رنگ های روشن و تصاویر جذاب هستند. به تصاویر با هم نگاه کنید و کلمات را همانطور که به تصاویر اشاره می کنید بیان کنید. بعداً می توانید از فرزندتان بخواهید که به چیزهای مختلفی اشاره کند. گوش دادن به داستان ها کودک شما را به صداها و ریتم های انگلیسی عادت می دهد. داستان های متحرک یک راه عالی برای کودکان برای توسعه مهارت های شنیداری و خواندن است. بچه‌ های بزرگتر می ‌توانند فعالیت ‌های دانلودی همراه را برای بررسی درک کامل انجام دهند.

استفاده از آهنگ

استفاده از آهنگ ها نیز برای آموزش کودکان مفید خواهد بود. آهنگ ها روشی واقعا موثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. آهنگ‌ های اکشن مخصوصاً برای کودکان بسیار خردسال خوب هستند، زیرا حتی اگر هنوز قادر به خواندن آهنگ نباشند، می ‌توانند به آن بپیوندند. آهنگ های سرگرم کننده و متحرک زیادی در وجود دارد که می توانید با فرزندان خود به آنها گوش دهید.
در این مقاله در مورد آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره کردیم که آموزش انگلیسی به کودکان روش های خاص خود را دارد و برای این کار بازم است به برخی نکات توجه داشته باشید. برخی از روش ها و شیوه های جدید برای آموزش به کودکان را توضیح دادیم و نکاتی را پیرامون آن بیان نمودیم.

بلاگ های مرتبط