منو

آموزش زبان انگلیسی در خانه

آموزش زبان انگلیسی در خانه

برای تسلط بر زبان انگلیسی نیازی به زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ندارید. اگر در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی باهوش هستید، حتی نیازی به ترک شهر خود ندارید. زبان انگلیسی توسط حدود 360 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می ‌شود و در بیش از 118 کشور تدریس می ‌گردد که آن را به یک زبان فوق ‌العاده مفید برای یادگیری تبدیل می‌ کند. یادگیری زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌ دهد که با مردم از سراسر جهان به طور موثر ارتباط برقرار کنید، سفر را بسیار آسان‌ تر می‌ کند و به شما کمک می‌ کند تا در مورد فرهنگ ‌های مختلف بیشتر بدانید.

آموزش زبان انگلیسی در خانه

نکات مهم در آموزش زبان انگلیسی در خانه 

اهمیت زبان انگلیسی و اینکه چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم تقریباً در همه جنبه ‌های زندگی ما قابل مشاهده است. این امر به ویژه در دنیای تجارت که در آن انگلیسی رایج ترین زبان مورد استفاده است، صادق بوده و بنابراین اکثر کارفرمایان در طول فرآیند استخدام انتظار سطح مشخصی از مهارت انگلیسی را دارند. سرمایه‌ گذاری در یک دوره آموزش زبان انگلیسی با کیفیت، چشم انداز شغلی شما را به میزان قابل توجهی افزایش می ‌دهد. انگلیسی همچنین زبان علوم، ریاضیات، فناوری، گردشگری و حوزه های بی شمار دیگر است. هر یک از این صنایع از انگلیسی به عنوان زبان مشترک خود برای کمک به حرفه ‌ای ها برای برقراری ارتباط و برگزاری جلسات استفاده می ‌کنند و نشان می ‌دهند که چرا انگلیسی اهمیت دارد. در ادامه می خواهیم در مورد آموزش زبان انگلیسی در خانه بیشتر صحبت کنیم.

اطراف خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید

ابتدا برای آموزش زبان انگلیسی در خانه باید اطراف خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید. برای اینکه اطراف خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید، لازم نیست در یک کشور انگلیسی زبان باشید. راه هایی بیابید که انگلیسی را به بخشی از زندگی روزمره خود در خانه تبدیل کنید، مانند نوشتن لیست خرید، خواندن روزنامه، گوش دادن به رادیو، نوشتن یک دفتر خاطرات به زبان انگلیسی، یا گوش دادن به انگلیسی با تلفن همراه خود در هنگام سفر به محل کار.

دوستان انگلیسی پیدا کنید

در ادامه آموزش زبان انگلیسی در خانه باید دوستان انگلیسی پیدا کنید. حتی اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی کنید، احتمالاً خارجی های زیادی در این نزدیکی زندگی می کنند. راه‌ هایی برای ملاقات با انگلیسی ‌زبان ‌های بومی بیابید؛ رفتن به رستوران‌ های خارجی، پیوستن به باشگاه ‌های ورزشی و اجتماعی و یا ترتیب دادن تبادل زبان. حتی می توانید به عنوان یک راهنما در یک جاذبه توریستی محلی داوطلب شوید تا با انگلیسی زبانان سراسر جهان ملاقات کنید.

از مواد معتبر استفاده کنید

برای آموزش زبان انگلیسی در خانه می بایست از مواد معتبر استفاده کنید. صرفا خواندن انگلیسی در کتاب های درسی می تواند خسته کننده شود. سعی کنید متون انگلیسی را که توسط افراد بومی نوشته شده است بخوانید. در ابتدا یک چالش خواهد بود اما زمانی که بتوانید آن را انجام دهید بسیار جالب خواهد شد. اگر نمی توانید کتاب یا مجلات انگلیسی پیدا کنید، از اینترنت برای خواندن اخبار به زبان انگلیسی هر روز استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی در خانه

برای خود اهداف واقع بینانه تعیین کنید

در ادامه برای خود اهداف واقع بینانه تعیین کنید. دلیلی برای تحصیل به خود بدهید؛ آیا می خواهید ترفیع بگیرید، بتوانید با همکاران خارجی خود صحبت کنید، در خارج از کشور تحصیل کنید یا تعطیلات بعدی خود را در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید؟ اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و پیگیر پیشرفت خود باشید.

به انگلیسی واقعی گوش دهید

در بحث آموزش زبان انگلیسی در خانه باید بتوانید به انگلیسی واقعی گوش دهید. گوش خود را با گوش دادن به زبان انگلیسی با سرعت معمولی تمرین دهید، حتی اگر همه چیز را نمی فهمید. همچنین گوش دادن را بدون دیدن چیزهای نوشته شده تمرین کنید و از شنیدن چندین بار چیزها نترسید تا واژگان جالب یا غیرعادی را در آنجا پیدا کنید. یافتن پادکست های رایگان انگلیسی به صورت آنلاین آسان است و آژانس های خبری اکثر کشورهای انگلیسی زبان اخبار صوتی و تصویری را به صورت آنلاین رایگان در دسترس دارند.

یافتن راه های سرگرم کننده برای آموزش

از دیگر راه های آموزش زبان انگلیسی در خانه می توان به یافتن راه های سرگرم کننده برای آموزش اشاره نمود. اگر به آواز خواندن علاقه دارید، کلمات مربوط به آهنگ های انگلیسی مورد علاقه خود را جستجو کنید. یا اگر آنچه را که می بینید به خاطر می آورید، کلمات جدیدی را روی یادداشت ها بنویسید و آنها را در اطراف خانه خود بچسبانید. جملات خنده دار بسازید یا تصاویر کوچکی را در کنار واژگان جدید بکشید تا به شما کمک کند آن را به خاطر بسپارید.

تماشای فیلم

تماشای فیلم می تواند در آموزش زبان انگلیسی در خانه کمک زیادی کند. تماشای تلویزیون یک راه محبوب برای بهبود گوش دادن و حتی بهبود دایره لغات است. تماشای تلویزیون از دو جهت می تواند برای یادگیری مفید باشد. اولین راه این است که از آن به عنوان بخشی از مطالعه خود استفاده کنید. این بدان معناست که یک ویدیو می گیرید و به آرامی آن را تماشا می کنید و سعی می کنید تک تک کلمات را با زیرنویس ها درک کنید و واژگان جدید را یادداشت کنید. راه دوم تماشای تلویزیون غیرفعال است. این کار چندان موثر نیست، اما اگر برای مطالعه خیلی خسته هستید انجام دهید.
در این مقاله در مورد آموزش زبان انگلیسی در خانه به بیان مطالبی پرداختیم و اشاره کردیم که امروزه آموزش زبان انگلیسی امری ضروری است و برای ارتباط با دنیا مجبوریم این زبان را بیاموزیم. به دلایل یادگیری زبان انگلیسی اشاره نموده و روش های مختلفی را که بتوان به راحتی این زبان را آموخت بیان کردیم.

بلاگ های مرتبط