منو

بهترین مجله ها برای زبان آموزان انگلیسی ۲۰۲۴

بهترین مجله ها برای زبان آموزان انگلیسی ۲۰۲۴

۷ مجله برای زبان آموزان انگلیسی ۲۰۲۴

یکی از بهترین روشها برای یادگیری و تقویت مهارتها در زبان انگلیسی به ویژه مهارت ریدینگ و افزایش دانش لغات مطالعه مجلات به این زبان می باشد. آموزشگاه زبان پردیسان، در این مقاله بهترین مجله ها برای زبان آموزان انگلیسی سال 2024 را معرفی خواهد کرد. البته باید در نظر داشت که از مجلاتی استفاده شود که به طور ویژه برای زبان آموزان منتشر می شوند. این مجلات به گونه ای طراحی شده اند که برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی بیشترین فایده را داشته باشند. در این مقاله به معرفی تعدادی از این مجلات می پردازیم.
برای آموزش زبان انگلیسی در مجموعه ی ما به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

Hot English Magazine

Hot English Magazine

این مجله به آموزش اصطلاحات، گرامر و نکات مکالمه می پردازد.

هر شماره از این مجله دارای 500 اصطلاح است که می توانید در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنید.

همچنین موضوعاتی را برای شروع مکالمه به همراه آخرین اخبار دنیای انگلیسی در اختیار شما قرار می دهد تا هنگام صحبت با دیگران احساس بی اطلاعی نکنید. این مجله برای زبان آموزانی که برای کار یا امتحان نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند، ایده آل است.

از آنجایی که این مجله با اصولی مانند گرامر و واژگان شروع می شود، برای مبتدیانی که نیاز به ایجاد اصول اولیه دارند خوب است.

Just English

Just English

در این مجله، مقالات سطح بندی شده اند و زبان اموزان با توجه به سطح زبانی خود می توانند مقاله مناسب را انتخاب و مطالعه کنند. از این مجله می توان در کلاس های درس و یا به صورت خودآموزی  نیز استفاده کرد.

این مجله توسط یک شرکت مالزیایی منتشر می شود و دارای دو نسخه است (Just English Explorer) : برای زبان آموزان راهنمایی و متوسطه و ( Just English) برای نوجوانان و بزرگسالان با سطوح بالاتر است.

مجله Just English اخبار، ورزش، حقایق تاریخی و داستان های کوتاه را پوشش می دهد. همچنین نکاتی را برای موفقیت در امتحانات زبان انگلیسی ارائه می کند. این نسخه بیشتر بر مهارت ها تمرکز دارد و دارای مقالاتی است که به توضیح گرامر و واژگان می پردازد.

Scholastic Scope

Scholastic Scope

این مجله  توجه خاصی به دو مهارت Reading  و Writing  دارد.

این مجله توسط ناشر معروف Scholastic برای زبان آموزان با سطح متوسط منتشر می شود و بر مهارت های نوشتاری و توانایی ایجاد استدلال در یک مناظره تمرکز دارد. در کنار متن هایی که جهت تقویت مهارت Reading گذاشته شده است، تمریناتی نیز برای خوانندگان وجود دارد که پس از اتمام مقاله آنها را انجام دهند.

Scholastic Scope همچنین الگوهایی (templates) را برای نوشتن مقاله ارائه می دهد که می تواند به زبان آموزان کمک کند تا بفهمند چگونه نظرات و استدلال های خود را در قالب یک نوشته منسجم ساختار دهند. البته در این مجله، یک ستون هم برای آموزش نکات گرامری در نظر گرفته شده است.

Let’s Find Out

Let’s Find Out

این مجله که یگی دیگر از محصولات ناشر معروف اسکولاستیک می باشد بر هر چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان تمرکز دارد.

این مجله برای کودکان و مبتدیانی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اند در نظر گرفته شده است و دارای فعالیت های مختلفی برای این منظور می باشد. از جمله آنها می توان به مقالات کوتاه و ساده در مورد علوم و مطالعات اجتماعی اشاره کرد که می توانند به عنوان تمرین سریع خوانی عمل کنند.

از آنجایی که این مجله  برای مبتدیان است، از تصاویر زیادی استفاده می کند تا زبان آموزان بتوانند بین تصاویر و کلمات ارتباط برقرار کنند.

Storyworks

Storyworks

این مجله نیز از انتشارات اسکولاستیک می باشد و یادگیری از طریق مقالات مختلف در مورد یک موضوع را فراهم می کند.

این مجله دارای متون جفتی (paired texts) است که مقالات مختلفی در مورد موضوعات مشابه هستند. متون جفتی به خوانندگان کمک می کند تا مفاهیم و اصطلاحات مرتبط با یکدیگر را در دو متن مجزا از یگدیگر تشخیص دهند و بیاموزند.

همانند سایر محصولات اسکولاستیک این مجله نیز دارای تمریناتی برای زبان آموزان می باشد. در هر شماره، مقالاتی در مورد علم، فرهنگ، تاریخ و مباحثه برای زبان آموزان از سطح مبتدی تا متوسط خواهید یافت. همچنین شامل شعر، داستان، اساطیر و دیگر انواع متون است.

بهترین استفاده از این مجله در کنار نسخه آنلاین آن است که در آن فیلم ها و برگه های مربوط به تمرینات را نیز خواهید یافت.

Language Magazine

Language Magazine

این مجله به آموزش جنبه های فرهنگی و علمی زبان انگلیسی می پردازد.

مجله Language حدود 18 سال پیش تأسیس شد و منبع معتبری برای  اخبار وسایر منابع آموزشی برای زبان آموزان می باشد. ماموریت بزرگتر این مجله ترویج ایده شهروند جهانی و مرتبط ساختن اهمیت یادگیری زبان برای مردم در سراسر جهان است.

این مجله نه تنها نکات و تکنیک هایی را برای یادگیری زبان انگلیسی ارائه می دهد، بلکه بر فرهنگ نیز تمرکز دارد. خوانندگان این مجله در جریان تحقیقات، اخبار و سازمان های بین المللی قرار می گیرند.

British Council Magazine

British Council Magazine

British Council یکی از معتبرترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی است. این مجله به ویژه برای تمرین مهارت Reading ساخته شده است. داشتن نسخه های صوتی از مقالات بهمراه تمرینات متنوع از ویژگیهای خاص این مجله می باشد.

این مجله برای یادگیری موضوعات جدید گزینه خوبی می باشد. زبان آموزان می توانند مقالاتی در مورد موضوعات مختلف مرتبط با زندگی روزمره را در این مجله پیدا کنند. در پایان هر مقاله، سوالات و تمریناتی در مورد آن مقاله وجود دارد.

بلاگ های مرتبط