منو

آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه آنقدرها هم که فکر می کنید دشوار نیست. مسلط شدن به زبان آلمانی همانند دو بال است. یک بال انتخاب منابع آموزشی صحیح و بال دیگر انتخاب یک استاد برای آموزش است. هر ساله تقریبا 20 میلیون نفر در سراسر جهان آلمانی را به عنوان یک زبان خارجی یاد می گیرند. 100 میلیون نفر در جهان به زبان مادری آلمانی صحبت می کنند. این امر زبان آلمانی را به رایج ترین زبان مادری در اروپا تبدیل می کند. زبان آلمانی می ‌تواند چیزهایی را توصیف کند که در زبان‌ های دیگر مثل فارسی واژه ‌ای برای آنها وجود ندارد.

آموزش زبان آلمانی از پایه

آلمانی مانند انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی به یک زبان خارجی استاندارد در سراسر جهان، به ویژه در دنیای غرب تبدیل شده است. آلمانی در میان بهترین زبان های خارجی شناخته شده در اتحادیه اروپا پس از انگلیسی قرار دارد. از نظر تعداد دانش جویان در تمام سطوح تحصیلی، آلمانی در اتحادیه اروپا (پس از انگلیسی و فرانسوی) رتبه سوم را دارد. در سال 2020، تقریباً 15.4 میلیون نفر در تمام سطوح آموزشی در سراسر جهان برای یادگیری آلمانی ثبت نام کردند.

روش های آموزش زبان آلمانی از پایه

در اتحادیه اروپا، بدون احتساب کشورهایی که در آن زبان رسمی آلمانی است، آلمانی به عنوان یک زبان خارجی بیشترین محبوبیت را در شرق و شمال اروپا دارد. در ادامه به برخی از روش های آموزش زبان آلمانی از پایه خواهیم پرداخت.

ایجاد برنامه مطالعه

یکی از کارهایی که باید برای آموزش زبان آلمانی از پایه انجام داد ایجاد برنامه مطالعه است. شما نمی توانید آلمانی را یک شبه یاد بگیرید. ابتدا باید یک دید کلی در مورد زبان آلمانی داشته باشید و بعد از آن باید کل موضوع را به دسته های کوچک تقسیم کنید. فهرستی با تمام موضوعاتی که می خواهید روی آنها کار کنید ایجاد کنید و تعیین کنید که چه زمانی می خواهید با هر یک شروع کنید. سعی کنید واقع بین باشید و خود را تحت فشار زیاد قرار ندهید. یادگیری گام به گام آلمانی در 2 هفته قابل مدیریت تر است. یک برنامه مطالعه همچنین به شما کمک می کند تا عملکرد خود را کنترل کنید و زمان در دسترس خود را مدیریت کنید. شما باید به اهداف شخصی خود فکر کنید و اینکه چرا یادگیری آلمانی برای شما مهم است. آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و هر بار که انگیزه شما از بین رفت، نگاهی به آن بیندازید.

آموزش زبان آلمانی از پایه

مطالعه منظم

از جمله کارهای لازم برای آموزش زبان آلمانی از پایه مطالعه منظم آن است. برای بهبود زبان آلمانی خود به طور منظم مطالعه کنید. اکثر ما بعضی روزها علاقه ‌ای به مطالعه نداریم، در حالی که در روزهای دیگر می‌ توانیم ساعت‌ ها به مطالعه واژگان و گرامر بپردازیم. در واقع مطالعه منظم مهم است. سعی کنید زبان آلمانی را هر روز در بخش های کوتاه تر، اما بیشتر بخوانید. برای مثال می توانید یک درس و تمرینات را در روز انجام دهید. اگر فقط یک ساعت در روز به جای پنج ساعت در هفته انجام دهید، مهارت های زبان آلمانی شما سریعتر بهبود می یابد.

حذف موارد مخل احتمالی

در بحث آموزش زبان آلمانی از پایه باید برای حذف موارد مخل احتمالی کوشا باشیم. شما بالاخره تمام وسایل مطالعه خود را جمع آوری کرده اید و آماده شروع هستید. ناگهان تلفن شما زنگ می خورد و بهترین دوست شما می خواهد از روز مدرسه شما مطلع شود. البته، شما باید فورا پاسخ دهید. به خودتان کمک کنید و سعی کنید از چنین موقعیت هایی دوری کنید. گوشی خود را خاموش کنید و به دوستان خود اطلاع دهید که تا یک ساعت آینده در دسترس نیستید. حتی اگر در ابتدا دشوار به نظر برسد، به زودی متوجه خواهید شد که جلسات مطالعه شما کارآمدتر می شود.

آموزش صحیح کلمات

آموزش صحیح کلمات آلمانی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. احتمالاً متوجه شده اید که مقالات در آلمانی بسیار مهم هستند. بنابراین، هنگام مطالعه واژگان، همیشه باید مقاله صحیح را در نظر بگیرید. علاوه بر این، توصیه می کنیم از همان ابتدا شکل جمع را نیز یاد بگیرید.

ایجاد ابزار مطالعه مفید

در آموزش زبان آلمانی از پایه، ایجاد ابزار مطالعه مفید می تواند بسیار مهم باشد. ابتدا واژگان یا عبارات مهم را روی یک کاغذ بنویسید. برای این کار می توانید از یک پوستر بزرگ استفاده کنید. اکنون، این لیست جادویی را در سرتاسر آپارتمان خود قرار دهید. مکان هایی را انتخاب کنید که زمان زیادی را در آن سپری می کنید مانند کنار دستگاه قهوه ساز، بالای اجاق گاز، روی توالت یا روی آینه. هر زمان که در یکی از این مکان ها باشید، به طور خودکار نگاهی به لیست خواهید داشت و از عملکرد خوب آن شگفت زده خواهید شد.

مغز خود را فریب دهید

چند قلاب حافظه ساده اختراع کنید و مغز خود را فریب دهید. گاهی اوقات کلمات، قوانین یا عباراتی را پیدا می کنید که به سادگی نمی خواهند در مغز شما بچسبند. مهم نیست چند بار سعی کنید آنها را حفظ کنید، روز بعد همه چیز از بین می رود. با قلاب های حافظه، یادگیری و به خصوص به خاطر سپردن چیزها بسیار آسان تر است. در واقع، یادگاری نوعی انحراف ساده زبانی است که به ما کمک می‌کند تا زمینه را درک کنیم و آنچه را که آموخته ‌ایم موثرتر به خاطر بسپاریم.
در این مقاله در مورد آموزش زبان آلمانی از پایه به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره کردیم که یادگیری زبان آلمانی زیاد دشوار نیست اما باید اصول یادگیری آن را بدانیم و برای انجام آن برنامه داشته باشیم. به برخی از روش های یادگیری از پایه اشاره نموده و توضیحاتی پیرامون آن بیان کردیم.

بلاگ های مرتبط