منو

زبان کودکان

زبان کودکان

زبان کودکان مقوله ای مهم برای والدین عزیزمان می باشد که قطعا نگرانی والدین کاملا به حق و به جاست. بنا به درخواست والدین عزیز و احساس نیاز در این زمینه، آموزشگاه زبان پردیسان درصدد است تا در مقوله آموزش زبان کودکان به نوگلان عزیزمان خیلی پررنگ تر از قبل با روشها و متدهای نوین آموزشی حضور پیدا کند. لذا برای رسیدن به این هدف از اساتید باتجربه که همگی دوره های رفتار درمانی با کودکان را گذرانده اند استفاده می شود.

موفقیت در آموزش زبان به کودکان

در دوره های مخصوص کودکان  هدف ، آموزشی آشنایی با اصول اولیه یادگیری زبان انگلیسی می باشد. در این دوره ها توجه و تمرکز بر روی مهارت اصلی گفتاری (speaking)  و نوشتار(writing) جلسات آموزش انجام می شود. با توجه به اینکه کودکان دلبند ما در مدارس هم واحدهای درسی زبان انگلیسی دارند ولی برخی موارد قابل تامل است به عنوان مثال، مدت زمانی که درهفته دانش آموزان کلاس زبان انگلیسی دارند محدود می باشد و فقط زبان انگلیسی را تدریس می کنند درصورتیکه در آموزشگاهها بنا به درخواست والدین مدت زمان بیشتری را در هفته برای آموزش در نظر گرفته می شود و همچنین تمامی زبانها قابل تدریس هستند، از طرفی درآموزشگاه های زبان از ابزار های کمکی مختلف برای تکمیل کردن آموزش استفاده می شود.

توجه کردن به متد و شیوه آموزش برای زبان کودکان بسیارحائز اهمیت است زیرا اگر به تدریس به این رده سنی توجه نشود کودک برای همیشه از یادگیری زبان دلزده می شود، از اینرو اساتید پردیسان سعی می کنند با متدهای نوین آموزشی یادگیری زبان کودک را لذت بخش کنند.

بهترین روش آموزش زبان کودکان تفریح و بازی است در این حالت به طور طبیعی مفاهیم را یاد می‌گیرند. فلش کارت شیوه‌ی بسیار خوبی برای آموزش و تکرار کلمات است و بازی‌های بی‌شمار و متنوعی وجود دارد که شما می‌توانید با فلش کارت انجام دهید. با روشهای مختلف بازی می توانید مباحث گوناگون را آموزش دهید.

 • بازی‌های هیجان‌انگیز: مثل پانتومیم، یعنی الان ساعت چنده؟
 • بازی‌های فکری: کلید بازی و شکل سازی با کارتها و لگو
 • بازی‌های آنلاین
 • بازی با کلمات
 • نقاشی و استفاده از شابلونها برای آموزش اشکال هندسی

با توجه به شیوع و گستردگی ویروس کرونا بسیاری از والیدن مایل به برگزاری کلاس آنلاین زبان هستند. آموزشگاه زبان پردیسان با بستر اینترنتی مناسب توان برگزاری کلاس آنلاین با مجرب ترین اساتید را برای زبان کودکان دارد. لازم به ذکر است که به دلیل همه گیری ویروس کرونا پردیسان اعزام استاد به منزل یا محل کار را برای والدین علاقمند جهت یادگیری زبان کودک انجام می دهد.

آموزش زبان به کودکان در شرایط مختلف

مزیت آموزش انگلیسی در خانه این است که اساتید می‌توانند از موقعیت‌های روزمره و اشیای واقعی در داخل خانه برای تمرین و یادگیری زبان کودکان به شکل طبیعی و در یک محیط واقعی استفاده کنند.

به عنوان مثال:
وقتی کودک‌ در حال لباس پوشیدن است درباره‌ی نوع و رنگ لباس‌ها صحبت کنید؛ (Let’s put on your blue socks, It’s Dad’s T-shirt)
وقتی به کودک‌ در مرتب کردن اتاقش کمک می‌کنید، کلمات را برای اسباب‌بازی‌ها و لوازم دیگر به کار ببرید؛ مثلا (?Let’s put your teddy bear on the bed!, Where is the blue car)
در حین آشپزی یا خرید، کلمات مرتبط با غذا را آموزش دهید یا زمانی که در سوپرمارکت هستید، فهرستی به کودک‌تان بدهید تا چیزهای مختلف را پیدا کند (براساس سن کودک از تصاویر یا کلمات استفاده کنید). در هنگام سامان دادن به وسایلی که خریده‌اید، مجددا کلمات را به کار ببرید.

در هنگام تفریح و قدم زدن در طبیعت اساتید و یا خود والدین می توانند از اصطلاحات پیرامون طبیعت استفاده کنند . بصورت کلی شهود از نزدیک برای یادگیری زبان کودک بسیار مفید است، این همان یادگیری practical یا کاربردی است.

ترانه‌ها راهی واقعا مؤثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. مخصوصا آهنگ‌هایی که با حرکت همراه هستند، برای سنین دو تا پنج سال جذاب‌ترند. چون آنها حتی اگر نتوانند با آهنگ بخوانند، می‌توانند حرکات را تقلید کنند. این حرکات اغلب معنای کلمات موجود در ترانه را نشان می‌دهند این روش خود یکی از روشهای مفید برای آموزش زبان کودکان است.

 • Let it Go آهنگ معروف فروزن

 • Part of your world برای یادگیری احساسات

 • “Put on Your Shoes” برای یادگیری کلمات لباس
 • “Rainbow Song” برای یادگیری رنگ­ها
 • tinkle song آهنگی مناسب برای خواب کودکان
 • old macdonald had a farm  که یک شعر نوستالژی است برای معرفی حیوانات که از نوسالژی های دوران کودکی خود من هم بوده!!!

هنر روشی خارق العاده برای علاقمند کردن کودکان به یادگیری زبان کودکان است.کارهای هنری باید در ابتدا و انتهای کلاس یا آموزش‌تان در منزل انجام شود. بعد از آموزش واژه جدید، از آن­ها بخواهید که تصویر آن واژه را نقاشی کنند در مورد کارشان با آنها گفتگو کنید. مثلا با عبارت “What color is this?  بپرسید، از چه رنگی استفاده می‌­کنند تا از این طریق با رنگ‌­ها نیز آشنا شوند. یا در سطوح بالاتر که انواع شغل، میوه­‌ها، رنگها و نام حیوانات را یاد می‌­گیرند، در کنار ترسیم واژه از آن­ها بخواهید، آن واژه را نوشته و به صورت لیبل روی نقاشی خود برچسب کنند  .

. سایتهای40 of the Best Art Projects for Kids و Art Projects for Kids ایده­‌های بیشتری برای انجام فعالیت­های هنری به شما ارائه می­‌دهد که برای آموزش لغات بسیار مناسب می باشند. این سایت توسط اساتید تأیید شده و سرشار از منابع و ایده‌­های جدید است. همچنین ایده­‌های سرگرم کننده‌­تر در سایت Artful Parent، ایده‌­های کاردستی درسایت Enchanted Learning  و کاردستی­‌های موضوع دار در Funology ارائه شده­‌است که همراه با ساخت این کاردستی ها لغات و شعر های مرتبط با آن موضوع بیان می شود. لازم به ذکر است تمامی این کارهای خلاقانه برای زبان کودکان بسیار مفید است و اساتید مجرب پردیسان برای زبان کودکان از تمامی این روشها و تکنیک های جذاب استفاده می کنند.

آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان با حفظ و رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در دپارتمان کودکان برای تمامی زبانها نموده است، کلاسها بصورت حضوری، آنلاین ، خصوصی ، گروهی ، فشرده، ترمیک تشکیل می شود. همچنین بعد ازگذراندن هر دوره برای زبان آموز مدرک معتبر صادر می شود.

 

 

بلاگ های مرتبط