منو

آزمون گوته

زبان آلمانی یکی از زبان هایی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. سطوح بالای مهاجرت تحصیلی و کاری به کشور آلمان باعث شده است که افراد برای یادگیری این زبان اقدام کنند. بهتر است بدانید هر چقدر زبان آلمانی شما قوی تر باشد، به همان اندازه در کشورهای آلمانی زبان موفق تر عمل می کنید و همین امر نقش بسیار مهمی در موفقیت و درخشش شما در خارج از کشور دارد. یکی از آزمون آلمانی که نشان می دهد شما به زبان آلمانی تسلط کافی دارید آزمون گوته است. این آزمون در تمامی کشورهای خارجی مورد قبول است و اگر شما آن را ارائه دهید شانس پذیرش شما به همان اندازه افزایش پیدا می کند.

آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته دقیقا مشابه به آزمون تافل و یا آیلتس است که برای سنجش دانش شما به زبان آلمانی به کار می رود. در این آزمون چهار مهارت خواندن، شنیدن، سخن گفتن و نوشتن مورد توجه قرار می گیرند و شما باید در هر 4 مهارت خود را تقویت نمایید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید چرا نام این آزمون به نام گوته نام گذاری شده است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم گوته نام شاعر بلندآوازه آلمانی است و کشور آلمان از این نامگذاری هدف داشته است که اقتدار زبان آلمانی را به رخ جهانیان بکشد. مسئله دیگری که در رابطه با این آزمون باید بدانید این است که گوته تنها آزمونی نیست که به زبان آلمانی برگزار می گردد و سطح دانش آلمانی شما را مورد سنجش قرار می دهد. آزمون های دیگری نیز وجود دارند که برای سنجش زبان آلمانی به کار می روند، اما بی شک، گوته یکی از بهترین آزمون هاست.

آزمون آلمانی گوته

برخی از افراد که در آزمون گوته شرکت می کنند تصور می کنند مدرک آنها برای همیشه معتبر است. بهتر است بدانید گوته مانند تمامی آزمون های معتبر بین المللی تاریخ انقضا دارد و تنها دو سال می توانید از آن استفاده نمایید. در نتیجه، کسانی که آمادگی کامل برای شرکت در این آزمون را دارند و یا می خواهند اقدام به مهاجرت تحصیلی کنند باید در این آزمون شرکت نمایند. اگر هنوز کارهای خود را برای مهاجرت انجام نداده اید و یا به دنبال روش های مختلف هستید و می خواهید پس از آن تصمیم قطعی بگیرید، بهتر است دست نگه دارید و در این آزمون شرکت نکنید. زمانی که تمامی کارهای شما به خوبی پیش رفت و می دانستید می خواهید چه کاری انجام دهید، می توانید در این آزمون شرکت کنید.

آزمون گوته

سطوح آزمون گوته

مسئله دیگری که در رابطه با این آزمون پرسیده می شود در رابطه با سطح بندی آن است. به طور کلی، این آزمون در 6 سطح است و می توانید میزان تسلط شما را به زبان آلمانی نشان دهد. جدول بندی سطوح زبان آلمانی به شرح زیر هستند:
A1 افرادی که در این سطح هستند آشنایی اولیه با زبان آلمانی دارند و می توانند از عبارات ساده برای ارتباط با دیگران استفاده کنند.
A2 در این سطح زبان آموزان درک بهتری از زبان آلمانی دارند و می توانند در مکالمات روزمره شرکت کنند.
B1 در این سطح درک زبان آموزان از زبان آلمانی بالاتر می رود و آنها می توانند مکالمات طولانی تر و پیوسته تری داشته باشند.
B2 در این سطح زبان آموزان می توانند جملات دشوار زبان آلمانی را به خوبی درک کنند و تعاملات گسترده داشته باشند.
C1 در این سطح، دانش زبان آموزان بالا می رود و آنها می توانند بدون فکر کردن به این زبان صحبت کنند.
C2 این بالاترین سطح زبان آلمانی است که زبان آموزان تسلط کاملی به این زبان دارند.

نحوه ثبت نام آزمون گوته

برای اینکه بتوانید در این آزمون شرکت کنید، بهتر است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:
• ابتدا وارد وب سایت می شوید و فرم عضویت را پر می کنید.
• برای ثبت نام باید صفحه اول از پاسپورتتان را آپلود کنید.
• سپس صفحه درخواست آزمون ها را باز می کنید. در این صفحه آزمون مورد نظر و تاریخ آن را انتخاب می کنید.
• شما باید مشخص کنید که در کدام ماژول های خواندن، شنیدن، مکالمه و نوشتن می خواهید آزمون دهید.

زمان ثبت نام آزمون گوته

آزمون گوته در زمان های مختلفی برگزار می گردد اما باید بدانید با توجه به این موضوع که رقابت برای آن بسیار زیاد است، شما باید حداقل از 5 ماه قبل برای شرکت در آزمون در تاریخ مورد نظر خود اقدام نمایید. برای اینکار باید وارد سایت شوید و تاریخ هایی را که برای شرکت در این آزمون باز است انتخاب نمایید.

زمان و نحوه برگزاری آزمون گوته

پس از آنکه تاریخ آزمون را انتخاب کردید، باید 8 صبح در موسسه و یا محلی که از سوی موسسه اعلام می گردد حاضر شوید و سپس می توانید در آزمون شرکت نمایید و به نتایج مورد نظر خود برسید.
تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد آزمون گوته در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این آزمون می تواند توانایی افراد را برای مکالمه به زبان آلمانی بسنجد و مدرک آن در تمامی کشورهای آلمانی زبان قبول است. این آزمون دارای 6 سطح مختلف است و هر سطح آن نشان می دهد که شما به کدام بخش های زبان آلمان تسلط دارید. بی شک، هر چقدر مدرک شما در سطوح بالاتری باشد، به همان اندازه سطح زبان آلمانی شما بالاتر است و در نتیجه اعتبار مدرک شما بالا می رود و پذیرش شما راحتتر خواهد بود

بلاگ های مرتبط