منو

انواع دوره های آمادگی آزمون سفارت

دوره آزمون سفارت

 انواع دوره های آمادگی آزمون سفارت در انستیتو گوته ( یک موسسه غیر دولتی و آزاد) با هدف گسترش زبان و فرهنگ آلمانی در بیرون از مرزهای آلمان مشغول فعالیت است لازم به ذکر است , دولت آلمان در سالهای اخیر در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است چنانچه  زبان آلمانی توانسته بسیاری از زبانهای قومی در اروپا را از بین ببرد و در حال حاضر جمعیت زیادی در اروپا آلمانی زبان هستند.

آزمون‌های بین المللی و موردتائید سفارت آلمان این موسسه از سطح A1 تا C2 در درون و بیرون از آلمان برگزار می‌شود. آزمون های بین المللی موسسه گوته در ایران به واسطه موسسه آموزش زبان آلمانی که توسط سفارت جمهوری فدرال آلمان راه‌اندازی شده برگزار می شود.

موسسه آموزش زبان آلمانی در حال حاضر فاقد شعبه بوده و بعد از موسسه فرهنگی اتریش(OKF) تنها مرکز برگزاری آزمون های بین المللی زبان آلمانی در تهران می باشد. لازم به ذکر است, علاوه بر آزمون های رسمی انستیتو گوته، آزمون های TestDaF و TestAS نیز در این مرکز برگزار می شوند.

آزمون تست داف و دوره های آمادگی آزمون سفارت چه مزيتي دارد؟

  كارنامه آزمون تست داف براي تمامي مراكز آموزش عالي و شغلی آلمان معتبر است. اگر در تمامي بخشهاي آزمون موفق به كسب حداقل سطح تست داف 4 (TDN 4) شويد، قادر خواهيد بود در همه مراكز آموزشي آلمان مشغول به تحصيل شويد. (ديگر مدارك پيش نياز براي پذيرش شما نيز بايد از طرف آن مركز مورد قبول قرار گيرد). اينكه نتايج پایین تر از سطح تست داف 4 (TDN 4) براي اخذ پذيرش از دانشگاهي قبول گردد، بستگي به همان دانشگاه، رشته مورد نظر و مدت دوره تحصيل دارد .

مضمون تمامي بخشهاي آزمون تست داف مربوط به مطالب علمي مورد نياز، مسائل روزمره مراكز آموزش عالي و دوره تحصيلي مي باشد. در نتيجه تست داف مهارتهاي لازم در زبان آلماني را براي تحصيل در دانشگاههاي آلمان مي آزمايد.

– آزمون تست داف از بخشهاي خواندن و درك مفهوم، شنيدن, نگارش و سرا نجام لهجه به زبان آلماني تشكيل شده است كه هر كدام به طور جداگانه ارزيابي مي شوند. از اين رو در كارنامة صادر شده هر چهار نتيجه مربوط به آزمون قيد مي شود. بدين ترتيب مي توانيد ارزيابي دقيقي از مهارتهاي مختلف خود و نقاط قوت و ضعف خود در زبان آلماني به دست آوريد.

آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان با سابقه طولانی در برگزاری دوره های آمادگی آزمون سفارت و کسب تجربه های بسیار در امر آماده سازی زبان آموزان جهت موفقیت در این آزمونها توانسته کارنامه درخشانی ارائه دهد.

شركت در آزمون تست داف در ایران ميسر است و مجبور نيستيد تنها براي شركت در يك آزمون به آلمان سفر كنيد. گواهي و كارنامه برايتان ارسال مي گردد و بدين ترتيب مي توانيد قبل از سفر به آلمان تمامي مدارك لازم براي درخواست پذيرش از دانشگاههاي آلمان را با هزينه كمتر فراهم كنيد و در زمان خود نيز صرفه جويي كنيد.

در دوره های آمادگی آزمون سفارت آماده سازي براي شركت در آزمون تست داف هدفمند است، زيرا اين آزمون هميشه همانگونه طراحي مي شود كه در نمونه سؤال آزمون (قابل دسترسي از طریق اساتید حرفه ای پردیسان) به چشم مي خورد. بنابراين تمامي بخشهاي آزمون بدون توجه به تاريخ شركت در آن از دشواري يكسان برخوردار خواهند بود.

مؤسسه تست داف شبكه گسترده اي شامل مراكز متعدد رسمي و مجاز آزمون در سرتا سر دنيا را در بر مي گيرد كه اطلاعات فراگيري درباره نحوه آزمون ارائه مي دهند. براي دريافت اطلاعات بيشتر ميتوان به دفاتر تبادلات آكادميك آلمان (DAAD )، مراكز انستيتو گوته ، آموزشگا ههاي رسمي زبان آلماني و سفارت جمهوري فدرال آلمان مراجعه كرد.

ساختار آزمون چگونه است؟

از آن جا كه آزمون تست داف مخصوص متقاضيان تحصيل در رشته هاي مختلف دانشگاهي مي باشد، مطالب و سؤالات آن همگي مربوط به مسائل دانشگاه مي باشد. برای اطلاع بیشتر از چگونگی این ساختار به سایت آلمانی مراجعه نمایید.
اکنون شما اطلاعاتی کلی درباره آزمون تست داف در اختيار داريد. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به جزییات بیشتر آزمونهای سفارت می توانید با شرکت در دوره های زبان آلمانی پردیسان به کسب نمرات بالا فکر کنید.

همانطور که گفته شد مي توانيد اطلاعات بيشتر و نمونه سؤالات آزمون را در سایت پردیسان یا از طریق مشاوره های رایگان پردیسان دریافت کنید.

موسسه زبان پردیسان اميدوار است تا شما با آمادگی خوب آزمون را با موفقيت پشت سر گذاشته و در آينده ای نزديک به آرزوی خود مبني بر تحصيل در آلمان جامه عمل بپوشانيد.

Goethe-Zertifikat B2
گواهی گوته B2 به سطح زبان پیشرفته نیاز دارد. برای مثال می توانید پس از قبولی در امتحان:
– درک طیف گسترده ای از متون، از جمله متون کوتاه تر (مانند تبلیغات) ، نظرات و گزارش های

 طولانی تر و پیچیده تر.
– نظرخود را به صورت کتبی در مورد مسائل پیچیده به شیوه ای واضح و ساختارمند بیان کنید، و متون نادرست دیگران را نیز تصحیح کنید.
– ارائه‌های شفاهی با ساختار واضح در مورد موضوعات عمومی یا تخصصی خود ارائه دهید.
– فعالانه در بحث‌ها درباره موضوعاتی که با آنها آشنا هستید شرکت کنید، موضع بگیرید و دیدگاه‌های خود را ارائه دهید.

Goethe-Zertifikat C1
گواهی گوته 1 C به سطح زبان بسیار پیشرفته نیاز دارد. با شرکت در دوره های c1 آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان می توانید به راحتی در آزمونهای سفارت قبول شده و مهارت های  مختلفی را کسب کنید. برای مثال می توانید پس از قبولی در امتحان:
– بدون تلاش زیاد گزارش های رادیویی طولانی تر، برنامه های تلوزیون و سخنرانی ها,  روزنامه و مجله ها را درک کنید.
– طیف وسیعی از متون خواندنی، از جمله متون طولانی تر و پیچیده تر، تفسیرها و گزارش ها را درک کنید .بتواند نظر خود را در مورد مسائل پیچیده به روشی واضح و ساختارمند بیان کند .

پردیسانی شوید تا در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود در آزمون تست داف برسید.

سوالات متداول

✓نمره قبولی در آزمونTESTDAF چند می باشد؟

میزان نمره شما در تست داف می تواند مقداری بین ۱ تا ۵ را شامل شود. اما، حداقل نمره قبولی در این آزمون TDN3 می باشد.

✓ آیا امکان اعتراض بر روی نتیجه آزمون وجود دارد؟

اگر از نتيجه كسب شده در آزمون راضي نباشيد، مي توانيد مجددا (نا محدود) در آزمون شركت كنيد.

✓ هزینه این آزمون حدودا چقدر است؟

هزینه این آزمون حدودا ۱۳۰ یورومی باشد.

✓ ✓ مدرک آزمون TESTDAF تا چه زمانی معتبر است؟

زبان آلمانی، زبان رسمی کشور‌های آلمان و اتریش و همچنین بخشی از سوئیس، ایتالیا، بلژیک و لیختن اشتاین است.

بلاگ های مرتبط