منو

سیزده روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

سیزده نکته راجع به آیلتس

سیزده روش برای موفقیت در آزمون آیلتس تیریکی ترین نکات آزمون است. همانطور که می دانید آزمون آیلتس یکی از آزمون های معتبر و شناخته شده  آموزش زبان انگلیسی در دنیا است  که در سراسر دنیا برگزار می شود.  این آزمون یک آزمون بین المللی است که جهت سنجش  سطح دانش زبان انگلیسی افرادیکه قصد  مهاجرت دارند استفاده می گردد.

کسب نمره ی قبولی در آزمون آیلتس رویای افراد بسیاری است که قصد مهاجرت یا ارتقا سطح دانش خود را دارند. سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده این است که چگونه می توانم در این آزمون نمره ی قابل قبولی کسب کنم؟ در این مطلب چند نکته ی مفید برای موفق شدن در آزمون آیلتس ذکر شده است .

روشهای موفقیت در آزمون آیلتس

 • جهت موفقیت در آزمون آیلتس بهتر است زمانی که به سطح پیشرفته رسیدید اقدام به شرکت در کلاسهای آیلتس کنید.اگر در سطح پیشرفته هستید و در طول روز تمام وقت خود را به مطالعه اختصاص دهید با پشتکار زیاد درعرض چند ماه می توانید برای آزمون آیلتس آماده شوید. اما برخی افراد به دلیل کار و تحصیل، نمی توانند تمام طول روز را تمرین کنند. به اینگونه افراد توصیه می کنیم که حداقل 30 دقیقه تا 1 ساعت در روز را به تمرین زبان اختصاص دهند.
 • یکی از راههای موفقیت در آزمون آیلتس تمرین مستمر و پیوسته به جای فشار یکباره است .اما بطور کلی سعی کنید از چند ماه قبل، خود را برای آزمون آماده کنید این کار اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند .
 • آمارها نشان می دهد که اکثر داوطلبان کمترین نمره را از بخش رایتینگ دریافت می کنند. بنابراین می توان گفت که رایتینگ سخت ترین بخش آزمون است و پس از آن اسپیکینگ در رتبه ی دوم قرار می گیرد. (که قطعا استرس نقش بسزایی دارد)به همین دلیل توصیه می شود که مهارت های خود را در این دو بخش بالا ببرید.
 • شما می توانید از تست های آزمایشی و یا آزمونهای ماک استفاده کنید و به نقاط ضعف خود در بخش های نوشتاری و گفتاری پی ببرید.
 • تست های تمرینی یکی از استراتژی های عالی برای آمادگی در آزمون آیلتس هستند. این تست ها به داوطلبان کمک می کنند که بتوانند وقت خود را در طول آزمون به راحتی مدیریت کنند تا از فشار و استرس امتحان کاسته شود. علاوه بر مبحث مدیریت زمان، دادن این تست ها موجب می شود که شما به شرایط و وقت آزمون عادت کنید و با آمادگی بسیار بیشتری سر جلسه حاضر شوی(خلاصه که اعتماد به نفس و بالا میبره).
 • سعی کنید نوشتن را هر روز تمرین کنید و پس از اتمام کار، اشتباهات تان را تصحیح کنید یا از فردی بخواهید که اینکار را برای شما انجام دهد.
 • برای تقویت مهارت اسپیکینگ، صدای خود را ضبط کنید و بارها وبارها به آن گوش دهید تا به اشتباهات تان پی ببرید. همچنین می توانید از یک پارتنر یا شریک برای تسلط بیشتر در این بخش استفاده کنید. در قسمت زیر، تمرین آینه تاثیر خوبی برای کاهش استرس شما دارد.
 • واژگان، 25 درصد نمره ی شما را تشکیل می دهند و برای کسب نمره ی کامل از این بخش، باید از واژگان پیچیده تر و صحیح استفاده کنید.
 • اگر از کلمات بسیار پیچیده اما اشتباه استفاده کنید، نمره ی بسیار پایینی خواهید گرفت. بنابراین برای کسب نمره ی مورد نظر، باید در این زمینه تعادل داشته باشید. موضوع مهم درباره لغات نحوه درست تلفظ و نوشتار آن می باشد با توجه به استرس بالای امتحان  تلفظ و نوشتار صحیح لغات پیچیده, باید ملکه ذهنتان باشد تا به خاطر استرس امتحان دچار اشتباه نشوید.
 • علاوه بر این توجه داشته باشید که در قسمت رایتینگ، درهرپاراگراف یک ایده بدهید و بطور کامل آن را توضیح دهید. به عبارت دیگر انسجام متن را با استفاده از لینکرهای مناسب حفظ کنید و هرگز سعی نکنید که از یک موضوع به موضوع دیگرجهش کنید.
 • یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اکثر متقاضیان مدرک آیلتس مرتکب می شوند این است که زمانبندی درستی ندارند و بعبارت دیگر نمی توانند وقت خود را در این آزمون مدیریت کنند. به صراحت می توان گفت عدم مدیریت زمانبندی باعث از دست دادن نمره در بخش ریدینگ می باشد؛ دایره لغات و زمانبندی مهمترین عاملهای موفقیت در بخش ریدینگ آزمون می باشند.
 • در بخش های دیگر هم زمانبندی مهم است؛ عدم تنظیم صحیح وقت می تواند نتایج فاجعه باری برای شما بهمراه داشته باشد. به عنوان مثال اگر وقت نکنید، جواب سوالات را به موقع در برگه ی پاسخ وارد کنید، نمره ی زیادی از دست خواهید داد. بنابراین می توان گفت که مدیریت زمان یکی از مهارت های کلیدی برای کسب نمره خوب در آزمون آیلتس است(بله متاسفانه آزمون آیلتس شباهت زیادی به کنکور دارد!!)

موفقیت در آیلتس

آیلتس هم مانند کنکور پر از نکته و تریک است که قطعا مشاوره و اساتید حرفه ای می توانند به شما کمک شایانی کنند.

شما باید برای کسب نمره ی بالا، مهارت های چهارگانه ی خود را بصورت همزمان با هم تقویت کنید که قطعا کار سختی است!!

برای مثال اگر درزمینه ی رایتینگ عالی باشید اما در اسپیکینگ خوب نباشید، نمی توانید نمره ی خوبی کسب کنید. علاوه بر این توجه داشته باشید که برای قبولی درآیلتس، هیچ تضمینی وجود ندارد و تنها تضمین کننده ی قبولی شما، مطالعه ی زیاد و تلاش بی وقفه است.

در این آزمون واژگان و دستور زبان، دو مورد از مواردی هستند که مورد ارزیابی قرار می گیرند. حالا این اساتید حرفه ای و جروات مفید آموزشی را از کجا تهیه کنید بهتره؟؟ آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان با بیش از 11 شعبه فعال درتهران و کلاسهای آنلاین پردیسان با مجرب ترین اساتید در سراسر ایران شما را همراهی می کند.

بلاگ های مرتبط