منو

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان انگلیسی

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان انگلیسی

یکی از بهترین روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از نرم افزارها و فیلم های آموزشی کامل می باشد. زیرا این بسته های آموزشی توسط مدرسان مجرب جهانی تهیه شده اند و حاصل سال ها تجربه و تحقیق هستند. برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشید. قبول شدن در یک امتحان، دلیل به اندازه ی کافی قانع کننده ای نیست. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام اینکار نیاز دارید. اگر مشوق شما می تواند پول باشد، تصور کنید که زبان انگلیسی چگونه می تواند شما را پولدار کند. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویاییتان را تجسم کنید. اگر عشق محرک شماست، تصور کنید که چه انسان های فوق العاده ای را می توانید در دیگر کشورها ملاقات کنید. دلیل تان را بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید و در اتاق تان بچسبانید. اما آموزش زبان انگلیسی باید از روی اصول باشد تا بتوانید به نتیجه خوبی دست یابید.

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان انگلیسی

روش های اصولی یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه قصد داریم در مورد روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی مطالبی را بیان کنیم.

تماشای ویدئو

برای اینکه روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی را بیاموزید ابتدا باید بدانید که از کجا شروع کنید. تماشای ویدئو می تواند شروع خوبی باشد. بنابراین بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی این است که تلویزیون تماشا کنید یا ویدیو ببینید. برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کارتون ببینید. شاید کارتون خانواده سیمپسون را بشناسید. این انیمیشن کمدی در همه  دنیا مشهور است و مخاطبانش را با همه  فراز و نشیب  های یک خانواده  پرتنش آمریکایی همراه می  کند. این انیمیشن، بامزه است و از نظر فرهنگی هم اهمیت دارد؛ چون با جنبه  های مختلف زندگی روزانه مثل مدرسه، کار و زندگی اجتماعی سر و کار دارد. این برنامه همچنین از نظر کلمات عامیانه بی  نظیر و یک منبع فرهنگی خوب است.

به دنبال محتوای جذاب باشید

در ادامه بحث روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی باید به دنبال محتوای جذاب باشید. محتوای بسیاری به زبان انگلیسی وجود دارد از فیلم ‌های آموزشی تا مصاحبه ‌ها و ویدیو‌های متعدد در دنیای آنلاین، هر کدام از این موارد مخصوصا اگر در زمینه علاقه شما باشد می‌ تواند به عنوان آموزش انگلیسی عمل کند. مثلا تصور کنید که شما به تکنولوژی علاقه دارید، می ‌توانید ساعت ‌ها ویدیو در این زمینه‌ بیابید. بزرگترین حسن این روش این است که شما به حوزه ویدیو علاقه دارید و آشنایی خوبی با آن دارید، به همین دلیل هم از دیدن آن خسته نمی ‌شوید و هم اینکه آشنایی اولیه شما با مبحث به شما کمک خواهد کرد که زودتر کلمات و ترکیبات را به خاطر بسپارید و زودتر کل موضوع را درک کنید.

پادکست

پادکست‌ ها در یادگیری زبان انکلیسی بسیار مهم هستند. بنابراین برای اینکه بتوانید روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی را بیاموزید باید بتوانید از این قابلیت نیز استفاده کنید. پادکست‌ ها از نظر بسیاری از افراد بهترین روش یادگیری زبان هستند. این فایل ‌های صوتی که نسبتاً کم حجم و در دسترس هستند و خیلی زود هم به ‌روزرسانی می‌ شوند، می ‌توانند به شکل رسمی یا غیررسمی باشند. معمولاً این فایل‌ ها حول یک موضوع گردآوری می ‌شوند و عموماً به ‌صورت رایگان در دسترس افراد هستند. خیلی از پادکست ‌ها ویژه یادگیرندگان زبان انگلیسی ساخته شده که طبعاً بسیار مفید فایده است.

اخبار

از دیگر روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی دنبال کردن اخبار به زبان انگلیسی است. بسیاری از وب ‌سایت‌ ها، کلیپ‌ ها و فایل‌ های صوتی مرتبط با اخبار روز دنیا را به ‌صورت رایگان در اختیار علاقه‌ مندان قرار می ‌دهند. اگر در سطوح پایه هستید و به نظرتان گوش دادن به اخبار کار سختی است می ‌توانید از وب‌ سایت ‌هایی مانند English Club Monthly News دیدن کنید.

گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی انگلیسی نیز از جمله روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی است. ممکن است لازم باشد یک قسمت از موسیقی را بارها و بارها گوش دهید تا متوجه معنی آن شوید. خوشبختانه متن اصلی اغلب ترانه ‌ها در اینترنت موجود است و این امکان را برای علاقه ‌مندان فراهم می‌ کند تا بتوانند با خواننده هم‌ سرایی کنند و از یادگیری، لذت مضاعف ببرند. شما همچنین می‌ توانید موسیقی ویدیو‌ها را به همراه زیرنویس تماشا کنید تا همزمان با تقویت مهارت شنیداری روی مهارت لغت و دیدن کلمات نیز کار کنید.

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان انگلیسی

دیکته

در حین تمرین listening، شما می ‌توانید مهارت spelling و writing و حتی مهارت تایپ کردن خود را بهبود ببخشید. می ‌توانید از طریق خواندن داستان برای یک دوست و دیکته گفتن به او یا برعکس علاوه بر مهارت listening دیکته خود را تقویت کنید. بنابراین تقویت دیکته از جمله روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی است.

مکالمه

اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می ‌کنید یا به ‌واسطه تحصیل یا حرفه خود با افراد انگلیسی زبان ارتباط دارید با آنها مکالمه کنید و یواشکی به مکالماتشان گوش بدهید. به این روش Eavesdropping می ‌گویند. که در یادگیری زبان انگلیسی بسیار تاثیرگذار است.

تلفظ صحیح

تلفظ صحیح را تمرین کنید. داشتن یک ریتم صحیح و طبیعی موقع حرف زدن بسیار مهم است. ریتم، شامل جنبه ‌های مختلف تلفظ صحیح می ‌شود مانند تلفظ کلمات، استرس و تشدید، تلفظ صحیح حروف و … می ‌شود. انگلیسی زبانان موقع حرف زدن به این نکات توجه نمی ‌کنند اما یک یادگیرنده باید حتماً این نکته را مدنظر قرار دهد. در این مقاله در مورد روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی مطالبی را عنوان نمودیم. بیان کردیم که برای این منظور باید به دنبال محتوای مناسب و جذاب بود تا بتوان در یادگیری زبان انگلیسی ناامید نشد. تماشای ویدئو، استفاده از پادکست ها، دنبال کردن اخبار، گوش دادن به موسیقی، تقویت دیکته و مکالمه با انگلیسی زبانان می تواند در یادگیری زبان انگلیسی به ما یاری رسانند.

بلاگ های مرتبط