منو

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان فرانسه

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان فرانسه

در این مقاله می خواهیم در مورد روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان فرانسه صحبت کنیم. شاید اولین سوالی که اکثر زبان آموزان در ابتدای مسیر یادگیری می پرسند این باشد که چرا زبان فرانسه را باید انتخاب کنیم؟ فراموش نکنید که در انتخاب زبان، بایدی در کار نیست. شما باید بر حسب نیاز و اهداف تان از آموزش زبان، زبان مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از آن هم باید بدانید که یادگیری هر زبانی نیاز به تمرین و تکرار زیادی دارد و برای اینکه بتوانید در آن موفق شوید لازم است که وقت و زمان زیادی را صرف کنید.

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان فرانسه

چرا باید زبان فرانسه را بیاموزید؟

ابتدا بیایید قبل از بیان روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان فرانسه در مورد این صحبت کنیم که چرا باید زبان فرانسه را بیاموزید؟ زبان فرانسه یکی از پانزده زبان برتر جهان است که بیشتری تعداد کاربران را دارد. گفته می شود بالغ بر دویست و بیست میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان صحبت می کنند. همین موضوع باعث شده است زبان فرانسه یکی از متداول ترین زبان های جهان باشد. پس شما نیز با یادگیری این زبان می توانید خیلی سریع تر با دیگران ارتباط برقرار کنید. در پنج قاره، زبان فرانسه کاربرد دارد. از خیابان های پاریس گرفته تا سواحل آفریقا و جزایر کارائیب، زبان فرانسه استفاده می شود.

حتی در امریکای شمالی هم می توانید فرانسوی زبان ها را پیدا کنید، ضمن اینکه در اروپا و آسیا نیز فرانسوی کاربرد دارد. پس شما به هر کدام از این قاره ها که بخواهید سفر کنید، زبان فرانسوی به کارتان می آید. با یادگیری زبان فرانسه می توانید وارد محیط های بین المللی شوید. از آنجایی که زبان فرانسه دومین زبان متداول در اروپا است، با یادگیری این زبان امکان این را دارید که در مجامع بین المللی حضور داشته باشید و یا بتوانید آنها را دنبال کنید و اخبارشان را پیگیری کنید.

اصول پایه ای زبان فرانسه

در ادامه بحث روش اصولی یادگیری زبان فرانسه بیایید این اصول را بررسی کنیم. بنابراین قبل از اینکه زبان فرانسه را شروع کنید، باید درباره اصول پایه آن کمی بدانید. ما نمی خواهیم در ابتدای کار به شما یاد بدهیم که چطور در زبان فرانسه سلام کنید و یا تشکر کنید. آنچه در ابتدای راه برای نوآموزان اهمیت دارد، این است که بدانند زبان چیست و از چه نظام و سیستمی پیروی می کند. در ابتدای راه باید بدانید که تلاش تان را معطوف یادگیری چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان فرانسه کنید. این مهارت ها شامل موارد زیر هستند:
– خواندن
– شنیدن
– صحبت کردن
– نوشتن
البته در کنار این مهارت ها تلفظ صحیح کلمات، گرامر و دستور زبان و واژگان هم از اهمیت زیادی برخوردارند. سختی هر کدام از آنها به خود فرد بستگی دارد. اما اگر شما عزمتان را برای یادگیری زبان فرانسه جزم کرده اید، می توانید در تمام آنها موفق شوید. به هرحال ممکن است هر کدام از این مهارت ها برای افراد متفاوت، کمی چالش برانگیز باشد. در ابتدای مسیر با شناسایی نقاط ضعف خود در این مهارت ها می توانید برنامه ریزی دقیقی برای یادگیری و رفع اشکال خود داشته باشید. فراموش نکنید که یادگیری هر کدام از این مهارت ها می تواند اهرمی برای یادگیری مرحله و مهارت بعدی باشد، پس همه آنها را جدی بگیرید. شما که در یادگیری زبان فرانسه نوآموز و تازه کار هستید باید بعد از انتخاب هدف خود از این زبان، به دنبال منابع آموزشی باشید که بتواند نیاز های شما را به خوبی برآورده کند.

روش اﺻﻮﻟﯽ یادگیری زبان فرانسه

گام های موثر در یادگیری زبان فرانسه

در بحث روش اصولی یادگیری زبان فرانسه باید گام های موثر در یادگیری زبان فرانسه را بدانید.

– یک برنامه بازی با فرانسه برای خود ترتیب دهید

یکی از راه های یادگیری زبان فرانسه این است که به آن به چشم بازی نگاه کنید، تا تمام سختی ها و چالش هایش برای شما تبدیل به سرگرمی شود. البته این را در نظر داشته باشید که موفقیت در هیچ زمینه ای یک شبه حاصل نمی شود. پس یادگیری زبان فرانسه هم به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد که اگر همراه با بازی و سرگرمی باشد، برای شما ساده تر می شود.

– یک هدف مشخص برای خود تعیین کنید

در بحث روش اصولی یادگیری زبان فرانسه باید در ابتدای مسیر، هدف خود را از یادگیری زبان فرانسه مشخص کنید و بر اساس همان یک برنامه ریزی مشخصی داشته باشید. برای مثال اگر هدف شما از یادگیری زبان فرانسه تحصیل در این کشور و یا کشور کانادا می باشد، باید مبنای آموزش های خود را بر همین اساس مشخص کنید.

– تمرکز خود را از روی گرامر بردارید

گرامر و یا دستور زبان یکی از آن موضوعاتی است که بسیاری از زبان آموز ها در همان ابتدای کار از آن فرار می کنند و خیال می کنند سخت ترین بخش یادگیری زبان همان است.

– زمان مشخصی برای رسیدن به اهداف تان تعیین کنید

از جمله روش اصولی یادگیری زبان فرانسه این است که زمان بیشتری را برای یادگیری در نظر بگیرید. نوآموزان زبان فرانسه باید برای اینکه به خود انگیزه بیشتری دهند، زمان مشخصی را برای دست یابی به اهداف شان تعیین کنند، تا به مرور و دست یابی به اهداف شان انگیزه بیشتری هم بگیرند.

– تا می توانید تمرین کنید

در نهایت باز هم تکرار می کنیم برای موفقیت در هر کاری تمرین زیاد کلید اصلی است. هر روز که نکته ای را در زبان فرانسه می آموزید باید با خود آن را بار ها و بارها تکرار کنید تا در ذهن ما نهادینه شود. در این مقاله در مورد روش اصولی یادگیری زبان فرانسه مطالبی را عنوان نمودیم. در مورد اینکه چرا باید زبان فرانسه را بیاموزیم صحبت کرده و اهمیت آن را بیان نمودیم. برخی از اصول پایه ای یادگیری زبان فرانسه را بیان کرده و توضیح دادیم که چه گام هایی را می توان برای این منظور برداشت.

بلاگ های مرتبط