منو

آموزش ترکی استانبولی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ

آموزش ترکی استانبولی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ

یادگیری یک زبان جدید فرآیندی است که نیاز به زمان و تلاش دارد. نمی توان آن را یک شبه تکمیل کرد. به عنوان یک زبان آموز مشتاق ترکی، احتمالاً در این مرحله از خود می پرسید: بسیار خوب، پس چقدر طول می کشد تا زبان ترکی را یاد بگیرید؟ من می توانم درک کنم که چرا می خواهید از قبل طول سفر یادگیری خود را بدانید. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید، برنامه ریزی کنید و برای مطالعات آینده خود آماده شوید. اما هیچ فرمولی وجود ندارد که بتوانید چند متغیر را وصل کنید و فورا زمان را محاسبه کنید. به آن سادگی نیست. اما آموزش زبان ترکی استانبولی از صفر تا صد نیز به همان اندازه اهمیت دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم.

چرا باید زبان ترکی را یاد بگیریم؟

در بحث آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد بیایید ابتدا ببینیم که چرا باید زبان ترکی را یاد بگیریم؟ می دانید که زبان ترکی با حدود 90 میلیون گویشور، یکی از رایج ترین زبان های دنیاست. این زبان رسمی ترکیه است و حدود هزار سال است که در شبه جزیره آناتولی صحبت می شود. از آنجایی که ترکیه دارای اقتصاد رو به رشدی است، بسیاری از مردم خاورمیانه و آسیای مرکزی به دلایل اقتصادی اقامت در ترکیه را انتخاب کرده اند. همچنین، ترکیه به دلیل مکان های تاریخی و سواحل، مکان مورد علاقه گردشگران اروپایی است.

آموزش ترکی استانبولی از ﺻﻔﺮ ﺗﺎ ﺻﺪ

آیا یادگیری زبان ترکی سخت است؟

در ادامه بحث آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد باید از خودمان بپرسیم که آیا یادگیری زبان ترکی سخت است؟ ترکی زبانی است که باعث می ‌شود از نظر زبانی با زبان ‌های عربی، فارسی و اروپایی (زبان ‌هایی که اکثریت افرادی که در حال یادگیری ترکی هستند، صحبت می ‌کنند)، بی ‌ربط باشد. بسیاری از مردم در درک گرامر ترکی مشکل دارند زیرا زبان ترکی بسیار چسبنده است. این یک روش فانتزی برای گفتن این است که ترکی پایان ‌های زیادی را به کلمات اضافه می‌ کند. این بدان معنی است که یادگیری ترکی شوخی نیست. در واقع، ترکی اغلب به عنوان یکی از سخت ترین زبان های دنیا برای انگلیسی زبانان در نظر گرفته می شود. اگر یک انگلیسی زبان بومی هستید که زبان اروپایی دیگری مانند اسپانیایی یا آلمانی را انتخاب کرده اید، انتظار نداشته باشید که تجربه شما یکسان باشد. می توانید انتظار داشته باشید که یادگیری ترکی کاملاً متفاوت از زبان هایی باشد که قبلاً می دانید. اما دلسرد نشوید. اگر نوزادان می توانند آن را یاد بگیرند، شما هم می توانید.

چگونه می توانیم ترکی را یاد بگیریم؟

در بحث آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد باید بپرسیم که چگونه می توانیم ترکی یاد بگیریم؟ منابع زیادی برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد و برخی از آنها از بقیه ارزشمندتر هستند. اگر تازه شروع کرده اید، تشخیص اینکه از کجا شروع کنید می تواند سخت باشد. این پست به شما یک نمای کلی از منابع موجود و مزایا و معایب هر یک از آنها را در سطح بالایی ارائه می دهد.

ترفندهای یادگیری سریع زبان ترکی

برای آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد لازم است ترفندهای یادگیری سریع زبان ترکی را بدانیم. مسلط شدن به یک زبان خارجی زمان و تلاش زیادی را می طلبد. پس پشتکار و انگیزه تان را بالا ببرید و برای شروع، این نکات را رعایت کنید:
– الفبای ترکی را یاد بگیرید؛ از نظر دستور زبان و واژگان هیچ شباهتی بین انگلیسی و ترکی وجود ندارد. با این حال، ترکی به جز چند استثنا از همان الفبای لاتین انگلیسی استفاده می کند.
– بر تلفظ کلمات مسلط شوید؛ تلفظ در زبان ترکی خیلی چیز خاص و پیچیده ای نیست زیرا یک زبان نوشتاری آوایی است.
– دایره لغاتتان را گسترده تر کنید؛ اگر می خواهید دایره لغات تان را به سرعت گسترش دهید، با رایج ترین کلمات و عبارات ترکی که می توانید در برنامه روزانه تان به کار ببرید، شروع کنید. حین یادگیری کلمات متوجه خواهید شد تعداد قابل توجهی از کلمات با انگلیسی، فرانسوی و سایر زبان ها مشترک است.
– گرامر پایه و ساختار جمله را تمرین کنید؛ با این که زبان ترکی گرامر منطقی دارد، اما شاید در ابتدا یادگیری برخی از چیز ها کمی دشوار است.
– همواره خودتان را درگیر و غرق زبان ترکی کنید؛ غوطه وری یا درگیر شدن مداوم، بخشی ضروری از فرآیند یادگیری هر زبانی است. اگر می خواهید زبان ترکی را یاد بگیرید و به سرعت پیشرفت کنید، باید تا حد امکان ترکی را وارد زندگی روزمره تان کنید.
– کتاب های کودکان ترکی را بخوانید؛ کتاب‌ های کودکان یک گزینه عالی برای زبان ‌آموزان مبتدی است. آنها جملاتی کوتاه و آسان همراه با تصاویری دارند که واژگان پایه ترکی را در خودشان جای داده اند. این به شما کمک می کند عبارات، اصطلاحات و کلمات جدید ترکی را به سرعت یاد بگیرید.
– اخبار ترکیه را به زبان ترکی دنبال کنید؛ پلتفرم های خبری مختلف، مقالات و ویدیو هایی در مورد آخرین رویداد ها به زبان ترکی ارائه می دهند. خواندن یا تماشای اخبار به شما نگاه اجمالی به زندگی اجتماعی و سیاسی ترکیه می دهد که در حین یادگیری ترکی باعث تقویت آن خواهد شد.
– برای سفر به ترکیه برنامه ریزی کنید
در این مقاله در مورد آموزش ترکی استانبولی از صفر تا صد به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره نمودیم که چرا باید زبان ترکی را بیاموزیم. در مورد اینکه آیا این زبان سخت است صحبت نموده و روش یادگیری آن را بیان کردیم. در پایان نیز در مورد ترفندهای یادگیری سریع این زبان مطالبی را عنوان کردیم.

بلاگ های مرتبط