منو

طرح اجرای آموزش زبان فرانسه در مدارس

خبر فوری در پردیسان

آیا آموزش زبان فرانسه در مدارس عملی می شود؟

آموزش زبان فرانسه در مدارس  بصورت آزمایشی در صدر برنامه های آموزش و پرورش برای شروع سال جدید تحصیلی.

به نقل از خبرگزاریهای مختلف مانند همشهری، ایرنا، ایسنا، فارس، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برای شروع سال جدید برنامه های جدیدی در آموزش زباهای خارجی خواهند داشت.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از ورود آموزش زبان فرانسه به مدارس متوسطه اول از مهر 1401 خبر داد.

احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص ورود زبان‌های خارجی به مدارس غیردولتی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب درباره انحصارزدایی از زبان‌های خارجی، اظهار کرد: از مهر امسال برای پایه هفتم، آموزش زبان خارجه را برای دانش‌آموزان مدارس غیردولتی اجرا می‌کنیم.

آموزش زبان فرانسه در مدارس اختیاری است با اجباری؟

چندی پیش محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در گفت و گو با خبرگزاریهای مختلف اعلام کرده بود، مصوبه شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در این زمینه صریح است، زبان‌های مجاز خارجی برای تدریس فقط انگلیسی نیست بلکه مجوز تدریس چند زبان دیگر هم وجود دارد.

همچنین وی افزود: در صورت وجود متقاضی برای یادگیری سایر زبان‌ها، امکان و مجوز ارائه و تدریس در مدارس وجود دارد.

امانی اذعان داشت زیرساختار آموزشی برای تدریس زبان فرانسه در آموزش و پرورش وجود دارد، شرایط مختلفی برای انتخاب معلم وجود دارد، حتی برای این دروس از معلم حق‌التدریس هم می‌توان استفاده کرد ولی موضوعی که حائز اهمیت است حضور دانش آموزان متقاضی برای آموزش این زبانها می باشد.

 

اما در این بین اعتراضاتی هم پیرامون این طرح آزمایشی به چشم می خورد. مهدی صالحی، دبیر انجمن ویرایش و درست‌نویسی اذعان کرد، بیچاره زبان پارسی که کمکان در محاصره  استعمار زبانهای بیگانه قرار دارد و در طول تاریخ این عرصه تنگ تر شده است.

بلاگ های مرتبط