منو

آزمونSAT

آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

آزمونSAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد. سئوالات این آزمون توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. آزمون اس ای تی آزمونی است برای علاقمندان جهت تحصیل درخارج به ویژه رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی دردانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی در نظر گرفته شده است. آزمون SAT در اصل آزمون ورودی دانشگاه های آمریکا است. آزمون SAT در فواصل زمانی حدودا ۳ ماه یکبار برگزارمی شود .علاوه برآمریکا، برخی ازدانشگاه های کشورهای نروژ، فرانسه، استرالیا، چک، مجارستان، لهستان، استونی، ترکیه، انگلستان، کانادا و … نیز برای پذیرش دانشجو نمره این آزمون را استناد می کنند. برای موفقیت درآزمون SAT علاوه بر دانش زبان انگلیسی باید به ریاضیات و هندسه نیز تسلط کافی داشته باشید.

انواع آزمون SAT

آزمونSAT به دو صورت جنرال و موضوعی برگزارمی شود. در آزمون اس ای تی جنرال، دانش متقاضیان درزمینه زبان انگلیسی و ریاضیات سنجیده می شود. در آزمون ست موضوعی یا تخصصی، دانش متقاضی برای ورود به دانشگاه در یک رشته و زمینه خاص مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیانی می توانند در آزمونSAT پذیرفته شوند و نمره بالایی کسب کنند که سطح زبان انگلیسی بالایی داشته باشند. آزمون اس ای تی جنرال از دو بخش 1- زبان انگلیسی و 2- ریاضیات، حساب، هندسه و جبر تشکیل شده است. بخش زبان انگلیسی خود شامل بخش رایتینگ، گرامر و ریدینگ است و در مجموع 800 نمره دارد. بخش ریاضیات نیز در مجموع 800 نمره دارد. این آزمون در مجموع 3 ساعت به طول می انجامد.

آزمونSAT معمولا در فاصه زمانی حدودا ۳ ماه یکبار برگزار می شود. نکته مهم این است که این آزمون توسط دانشگاه ها برگزار نمی شود و یک مرکز آمریکایی این آزمون را برگزار می کند. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان ایرانی باید در کشورهای اطراف از جمله ترکیه، آذربایجان و امارات در این آزمون شرکت کنند. از آنجایی که آزمون ست در طول سال 6 الی 7 بار برگزار می شود و ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور، مهر و آبان مهمترین تاریخ های آزمون های SAT هستند.

همچنین نمره آزمون SAT اعتباری 2 ساله دارد که باعث می شود متقاضی با خیال راحت پس از کسب نمره آزمون، به بررسی دانشگاه ها و رشته مورد علاقه خود بپردازد و بهترین تصمیم را بگیرد.

لینک ده نمونه سئوال به همراه ANSWER SHEET آزمونهای SAT

https://satsuite.collegeboard.org/sat/practice-preparation/practice-tests/paper

بلاگ های مرتبط