منو

یادگیری ترکی استانبولی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان

آموزشگاه زبان ترکی استانبولی

یادگیری ترکی استانبولی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر واقعا از نحوه یادگیری زبان ترکی لذت ببرید، در کیفیت و سرعت یادگیری شما تاثیر بسزایی دارد. در حالی که زبان ترکی می‌ تواند یکی از چالش برانگیزترین زبان‌ ها برای یادگیری باشد، دارای ویژگی‌ های جذابی نیز هست. زبان ترکی، زبان مادری ۷۵ میلیون نفر از افراد، در سراسر کشور ترکیه، محسوب می ‌شود و بسیاری از مردم در سراسر جهان، زبان ترکی استانبولی را به عنوان زبان دوم خود برگزیده ‌اند. زبان ترکی استانبولی، جزء ۱۵ زبان اول جهان است و به دلیل اینکه حدود ۱۵ میلیون نفر در سراسر دنیا به زبان ترکی صحبت می کنند و زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده ‌اند (به طور مثال زبان ترکی در آلمان، دومین زبان پرکاربرد است) این زبان، زبان بسیار پر اهمیتی است. در این مقاله قصد داریم در مورد یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان مطالبی را بیان کنیم.

سرعت یادگیری ترکی استانبولی

برای اینکه ببینیم یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان چگونه است باید در مورد سرعت یادگیری آن صحبت کنیم. در ابتدا باید برای شما عزیزان خاطر نشان کرد که سرعت یادگیری هر زبانی به دلیل اینکه از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است یک امر نسبی تلقی می ‌شود و اما اینکه سرعت یادگیری ترکی استانبولی چقدر است، به هدفی که برای یادگیری زبان ترکی دارید، بستگی دارد. عامل مهم دیگر در سرعت یادگیری زبان ترکی یا سایر زبان ‌های دیگر، اشتیاق و میزان انگیزه شما برای یادگیری است. چیزی که در رابطه با بازه زمانی یادگیری زبان ترکی، مهم ‌تر است، میزان انگیزه و جدیتی است که هر زبان آموز دارد. این مهم می ‌تواند بازه ذکر شده را کمتر از حد معمول و یا حتی بیشتر نماید. در این میان افرادی بوده ‌اند و هستند که این بازه ۱ تا ۲ ساله را تنها در کمتر از ۲ ماه می ‌گذرانند و این موضوع قطعا بدون جدیت در خواستن، میسر نخواهد شد. خواندن داستان های کوتاه به زبان ترکی، گوش دادن به آهنگ های ترکی، دیدن فیلم هایی به زبان ترکی و صحبت کردن با افراد بومی ترک زبان، از جمله راه‌ های مؤثر در سرعت بخشیدن به یادگیری زبان ترکی می ‌باشند.

یادگیری ترکی استانبولی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان

مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی

در ادامه بحث یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان باید ببینیم مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر است. مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی به عوامل زیادی بستگی دارد. از اشتیاق شما گرفته تا میزان تلاش روزانه. ممکن است شما بتوانید در کمتر از ۴ ماه مسیری را طی کنید که دوست شما برای آن ۸ ماه تلاش کرده است. اما شما بیش از اینکه به یک راه یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی نیاز داشته باشید به نظم و تمرین نیاز دارید. به طور کلی می ‌توان گفت حداقل بین ۳ تا ۶ ماه بسته به تلاش و مدت زمانی که زبان ‌آموز برای یادگیری و تمرین زیاد صرف می ‌کند، نیاز است. برای گرفتن سطح C1 زبان ترکی زبان ‌آموز حدود ۹۰۰ ساعت زمان نیاز دارد. پس از ۳ ماه شما می‌ توانید صحبت کردن به زبان ترکی را شروع کنید و با مطالعه روزانه ۳ تا ۴ ساعت بدون وقفه می ‌توانید در ۶ ماه به سطح B1 برسید. پس از سطح B1 همه چیز آسان خواهد شد زیرا شما دیگر توانایی ‌های لازم را برای درک بهتر زبان و قوانین کسب کرده ‌اید. این بدان معنا است که شما می ‌توانید تا ۹۰ درصد مشکلات احتمالی را حل کنید. همچنین شما قادر به شناسایی ایرادهای خود در بخش تلفظ و دستور زبان و اصلاح آنها هستید.

عوامل موثر بر یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان

در این بخش می خواهیم عوامل موثر بر یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان را بررسی کنیم. این عوامل عبارتند از:
– تلاش و انگیزه؛ تلاش و انگیزه زبان آموز، از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی یادگیری زبان ترکی استانبولی می باشد. شما در ابتدا باید مشخص کنید که چرا می خواهید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرد؟ مسافرت؟ تحصیل؟ کار؟ و یا مهاجرت؟ هر چه برای رسیدن به هدف خود اشتیاق بیشتری داشته باشید، برای یادگیری زبان ترکی استانبولی نیز انگیزه بیشتری خواهید داشت.
– سن زبان آموز؛ عامل مهم دیگری که بر روی مدت زمان آموزش زبان ترکی استانبولی تاثیر می گذارد، سن زبان آموز می باشد. هر چه فرد از سنین پایین تر به یادگیری زبان جدید به غیر از زبان مادری بپردازد، سریع تر این زبان را یاد می گیرد.
– تمرین کردن؛ هر چه زبان آموز زمان بیشتری را به تمرین زبان ترکی استانبولی اختصاص دهد، سریع تر به این زبان تسلط پیدا خواهد کرد.
– اساتید آموزشی؛ از دیگر فاکتورهای مهمی که در یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی بسیار مؤثر است، اساتید آموزشی می باشند. اینکه شما تحت نظر چه استادی آموزش های خود را آغاز کنید و استاد تا چه سطحی به آموزش زبان ترکی استانبولی تسلط دارند و در این حوزه چندین سال سابقه داشته باشند. زیرا هر چه کیفیت و نحوه تدریس اساتید آموزشی بهتر باشد زبان آموز سریع تر به زبان ترکی استانبولی تسلط پیدا خواهد کرد.
– منابع آموزشی؛ استفاده از منابع آموزشی معتبر نیز در آموزش زبان ترکی استانبولی بسیار موثر است. زبان آموز باید همیشه سعی کند با توجه به میزان سطح یادگیری و تسلط به زبان ترکی استانبولی از بهترین منابع آموزشی روز در جهان استفاده کند.
– آموزشگاه؛ از دیگر فاکتورهای اصلی که در یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان نقش دارد، آموزشگاه می باشد. زبان آموز همیشه باید سعی کند آموزشگاهی را انتخاب کند که در راستای هدف او فعالیت دارد.
در این مقاله در مورد یادگیری ترکی استانبولی در کوتاهترین زمان به بیان مطالب و نکاتی پرداختیم. اشاره کردیم که سرعت یادگیری ترکی استانبولی به چه صورت است. در مورد مدت زمان یادگیری آن مطالبی را بیان کرده و به برخی از عوامل موثر بر یادگیری سریع ترکی استانبولی اشاره نمودیم.

بلاگ های مرتبط