منو

یادگیری سریع زبان آلمانی

یادگیری سریع زبان آلمانی

یادگیری سریع زبان آلمانی نیازمند تلاش سخت است. میانبری وجود ندارد. اولین قدم این است که بدانید اهداف یادگیری زبان شما چیست و چقدر سریع می خواهید به آنها برسید. هنگامی که برنامه ای در ذهن دارید، دوره های ما را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین است. یادگیری هر زبانی سفری پر از توقف و شروع است و یادگیری آلمانی تفاوتی ندارد. در واقع، آلمانی به عنوان یکی از دشوارترین زبان های اروپایی برای یادگیری شهرت دارد. با همه کلمات طولانی، قواعد دستور زبان و گزینه های مختلف برای گفتن یک چیز، یادگیری آلمانی می تواند بسیار دشوار باشد.اما اجازه ندهید این شما را بی انگیزه کند. همچنین دلایل زیادی وجود دارد که چرا یادگیری زبان آلمانی ممکن است ساده تر (و سریع تر) از آنچه فکر می کنید باشد. بنابراین، چگونه می توانید آلمانی را سریع یاد بگیرید؟

یادگیری سریع زبان آلمانی

چطور زبان آلمانی را سریع یاد بگیریم؟

بسیاری از افراد قصد یادگیری سریع زبان آلمانی را برای مهاجرت کاری یا تحصیلی دارند اما چطور می توان زبان آلمانی را سریع یادبگیریم؟ در این مقاله در مورد این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شناسایی هدف

برای اینکه بتوانید در یادگیری سریع زبان آلمانی موفق شوید باید بتوانید هدف خود را بشناسید و برنامه ریزی کنید که چگونه به آنجا برسید. بهترین راه برای یادگیری آلمانی این است که بدانید از تجربه یادگیری خود چه می خواهید. به این فکر کنید که چرا آلمانی را یاد می گیرید تا مشخص کنید که چه اهدافی باید داشته باشید. اگر یک سفر کاری به آلمان داشته باشید، در مقایسه با دانش آموزی که آلمانی را برای کلاس یاد می گیرد، اهداف شما به وضوح متفاوت خواهد بود. بنابراین شناسایی هدف می تواند در یادگیری سریع زبان آلمانی تاثیر زیادی داشته باشد.

مطالعه روزانه

یادگیری آلمانی (یا هر زبان دیگری) اگر هر روز برای مطالعه وقت بگذارید، آسان ‌تر است. این در ابتدا آسان است زیرا احتمالاً در مورد یک پروژه جدید هیجان زده هستید. با گذشت زمان، این شور و شوق ممکن است شروع به کاهش کند. اگر از قبل عادت به مطالعه روزانه دارید، به نظر آزاردهنده نخواهد بود که فقط گاهی اوقات مطالعه می کنید.

اولویت بندی کلمات کلیدی

برای اینکه بتوانید در یادگیری سریع زبان آلمانی بهتر موفق شوید باید اولویت بندی کلمات کلیدی را در دستور کار خود قرار دهید. آلمانی و انگلیسی بسیار شبیه به هم هستند، از جمله استفاده از چند کلمه کلیدی. هدف نهایی شما دیکته کردن کلمات کلیدی است. اگر آن را برای کار یاد می گیرید، کلمات کلیدی بسیار متفاوت از زمانی است که آلمانی معمولی یا آلمانی فنی را یاد می گیرید. کمی وقت بگذارید تا بفهمید کدام کلمات و عبارات به شما کمک می کند تا روزانه از آلمانی استفاده کنید. هرچه بیشتر از کلمات استفاده کنید، احساس راحتی با زبان جدید آسان تر خواهد بود.

یادگیری سریع زبان آلمانی

صحبت کردن را از ابتدا شروع کنید

باید صحبت کردن را از ابتدا شروع کنید. این سخت ترین بخش یادگیری سریع زبان آلمانی است. اکثر ما در ابتدا به اندازه کافی برای صحبت کردن به یک زبان جدید احساس اعتماد به نفس نداریم. مشکل این است که هرچه صحبت کردن به زبان آلمانی را بیشتر به تعویق بیندازید، احتمال اینکه زبان را خوب صحبت کنید کمتر می شود. شما در ابتدا احمقانه به نظر خواهید رسید. اما آیا بهتر نیست این کار را در روزهای اول انجام دهیم تا اینکه بعد از چند ماه به زبان آلمانی صحبت کنیم؟

مطالعه واژگان روزانه

برای یادگیری سریع زبان آلمانی باید مطالعه واژگان روزانه را در نظر داشته باشید. علاوه بر مطالعه روزانه آلمانی، به تمرین روزانه واژگان آلمانی نیز نیاز دارید. ساختن دایره لغات خود صحبت کردن را آسان تر می کند، که شما را تشویق می کند بیشتر صحبت کنید. همچنین طیف وسیع تری از موضوعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در مورد آن بحث کنید، که باعث می شود در یادگیری آلمانی مشتاق باشید.

از برنامه ها و ابزارهای رایگان استفاده کنید

از برنامه ها و ابزارهای رایگان استفاده کنید. تصور یادگیری زبان بدون اپلیکیشن و ابزار رایگان تقریبا غیرممکن است. امروزه برای مهارت در یک زبان نیازی به سفر ندارید بلکه فقط به چند برنامه خوب نیاز دارید. برخی از برنامه ها به واژگان اختصاص داده شده اند، برخی به شما در گرامر کمک می کنند و برخی دیگر به شما در یافتن شرکای زبان کمک می کنند. استفاده از چندین اپلیکیشن نیز باعث می‌ شود که تجربه احساس بی‌ سوادی نکنید. گاهی اوقات تنها چیزی که می خواهید تغییر در مطالب یا موضوعات آموزشی است. برنامه‌ های دلخواه خود را به طور منظم استفاده کنید تا پیشرفت بیشتری را سریع ‌تر ببینید.

شریک زبان آلمانی

چند شریک زبان آلمانی پیدا کنید. این می تواند کمی ترسناک باشد، اما همچنین می تواند فوق العاده پاداش دهنده باشد. آلمانی زبان ‌های بومی زیادی وجود دارند که می ‌خواهند زبان انگلیسی را بیاموزند، بنابراین یافتن شرکای زبانی که می ‌توانند به شما در بهبود زبان آلمانی کمک کنند، آسان می‌ کند. به یاد داشته باشید که محدودیت زمانی برای صحبت کردن به هر دو زبان تعیین کنید. راحت بودن و صحبت کردن به انگلیسی بیشتر از آلمانی بسیار آسان است. با تعیین یک چارچوب زمانی برای صحبت کردن به هر زبان، اطمینان حاصل می کنید که شما و شریک تان هر دو فرصتی برای یادگیری خواهید داشت.

از اشتباهات درس بگیرید

باید بتوانید از اشتباهات درس بگیرید تا در یادگیری سریع زبان آلمانی بیشتر به موفقیت برسید. بسیاری از ما سخت تلاش می کنیم تا در کارهایی که انجام می دهیم کامل باشیم. وقتی صحبت از یادگیری آلمانی می شود، این امکان پذیر نیست. حقیقت این است که هر چه بیشتر اشتباه کنید، بیشتر و سریعتر یاد خواهید گرفت.در این مقاله در مورد یادگیری سریع زبان آلمانی مطالبی را عنوان کردیم. اشاره نمودیم که برای انجام آن باید کارهایی را به صورت منظم انجام دهید. برخی از این کارها را بیان کرده و توضیحاتی پیرامون آن دادیم.

خوبی که زبان آلمانی دارد این است که صحبت با دیگران در این کشور عمدتا به صورت رسمی و کتابی صورت می گیرد و به همین دلیل بر خلاف فارسی و انگلیسی که لهجه بسیار ضروری ست در آلمانی همانطور که در کتاب ها می خوانید، صحبت می شود. جالب است بدانید صحبت کردن به آلمانی راحتتر از خواندن و نوشتن آن است. یک اسم می تواند مونث، مذکر و یا خنثی باشد. باید جمع اسامی را یک به یک یاد بگیرید (در فارسی و انگلیسی قواعد جمع بستن داریم. مثلا در انگلیسی یک s به اخر کلمات اضافه می کنیم ولی در آلمانی برای هر کلمه یک اسم جمع جداگانه وجود دارد).

زمان ها در این زبان مشابه زبان انگلیسی است و زمان های کامل در فارسی معادلی ندارند. در این زبان صفات هم صرف می شوند. مفعول در جمله جایگاه مشخصی ندارد و فقط از طریق حالت آن می توان تشخیص داد. خب البته که کلمات زبان آلمانی، جنسیت محور هستند، و برخی از آنها واقعا طولانی هستند. البته که گرامر آلمانی خیلی آسان نیست و تلفظش هم سخت است. ما در این مقاله می خواهیم در مورد یادگیر سریع زبان آلمانی به بیان مطالبی بپردازیم. 

چرا باید زبان آلمانی را بیاموزیم؟

بایید ابتدا قبل از بیان موارد یادگیری سریع زبان آلمانی ببینیم که چرا باید زبان آلمانی را بیاموزیم؟ برای یک نفر یادگیری زبان آلمانی بخاطر ادامه تحصیل در رشته ای که به آن علاقه دارد، مهم است. اما دلایل دیگری نیز دارد مانند:

  • ادامه تحصیل 
  • علاقه به صحبت حضوری یا مجازی با افراد یا دوستان آلمانی زبان 
  • کار کردن در شرکت های آلمانی
  • سفر توریستی به آلمان
  • مطالعه ادبیات یا فلسفه آلمانی
  • آشنایی با فرهنگ آلمانی و … .

کلمات و عبارات ساده و پرکاربرد را یاد بگیرید

در اولین قدم از یادگیری سریع زبان آلمانی باید کلمات و عبارات ساده و پرکاربرد را یاد بگیرید. پس از این که کاملاً به حروف الفبای آلمانی مسلط شدید، نوبت به پرکاربردترین کلمات در همه زبان ‌ها می ‌رسد:

  • سلام و احوال ‌پرسی
  • بله و خیر
  • راه ‌های تشکر و درخواست
  • روش‌های عذرخواهی

اگر فقط همین عبارت‌ها را بلد باشید می‌ توانید از پس یک گفتگوی خیلی کوتاه و ساده بربیایید. این عبارت ‌ها ضروری ‌ترین مکالمه ‌های هر زبان هستند.

دایره لغاتتان را بزرگ کنید

شما باید دایره لغاتتان را بزرگ کنید تا بتوانید در یادگیری سریع زبان آلمانی بیشتر موفق شوید. حالا وقت آن رسیده است که واژه ‌های بیشتری یاد بگیرید. از واژه ‌های ساده ‌تر و پرکاربردتر استفاده کنید. به ویژه چیزهایی که در زندگی روزمره با آنها سر و کار دارید. هر بار که چشمتان به چیزی خورد سعی کنید نام آن را به زبان آلمانی به یاد بیاورید. دقت کنید که همزمان نقش واژه ‌ها را نیز یاد بگیرید. یعنی تشخیص بدهید هر کلمه اسم، فعل، صفت یا قید است. می ‌توانید در لیست واژه‌ هایتان تعدادی لغت خنده‌ دار و جالب هم قرار دهید. سعی کنید یادگیری زبان آلمانی را تا جایی که می ‌توانید به کاری سرگرم ‌کننده تبدیل کنید.

شروع به جمله ساختن کنید

باید شروع به جمله ساختن کنید. در یادگیری سریع زبان آلمانی این روش بسیار موثر است. پس از این که چند اسم و فعل یاد گرفتید، آنها را با هم ترکیب کنید و جمله بسازید. منتظر نمانید تا یک لیست بلند از کلمات را یاد بگیرید. هر چه سریع‌ تر جمله ساختن را شروع کنید. وقت آن رسیده است که کمی گرامر زبان آلمانی را یاد بگیرید و واژه‌ها را کنار هم بچینید. با ساختارهای زبان آلمانی آشنا شوید.

فعالیت ‌های روزمره ‌تان را به زبان آلمانی یاد بگیرید

فعالیت ‌های روزمره ‌تان را به زبان آلمانی یاد بگیرید. یاد بگیرید کارهایی را که در طول روز انجام می‌ دهید به زبان آلمانی بگویید. به زبان آلمانی فکر کنید. لیست خریدتان را به زبان آلمانی بنویسید و حتی منوی گوشی موبایلتان را آلمانی کنید. اجازه بدهید زبان آلمانی در جریان زندگی روزمره شما وارد شود و جزئی از آن باشد.

فیلم و ویدئوهای کوتاه به زبان آلمانی ببینید

در ادامه بحث یادگیری سریع زبان آلمانی می توانید فیلم و ویدئوهای کوتاه به زبان آلمانی ببینید. به محض این که کمی در فهمیدن جمله‌ ها پیشرفت کردید، دیدن فیلم‌ های زبان آلمانی را شروع کنید. می‌ توانید در قدم اول سراغ انیمیشن‌ های خیلی ساده بروید که به زبان آلمانی ترجمه شده‌ اند و همزمان زیرنویس فارسی یا انگلیسی نیز دارند. با این کار دست کم نیمی از لغت ‌ها را متوجه می ‌شوید. کمی که پیشرفت کردید فیلم ‌ها یا انیمیشن                         ‌های آلمانی یا را با زیرنویس ببینید. فراموش نکنید که مشاهده سریال های آلمانی نیز یک روش تاثیرگذار در یادگیری این زبان محسوب می ‌شود.

به زبان آلمانی مطالعه کنید

به زبان آلمانی مطالعه کنید. با در نظر گرفتن یک برنامه مطالعه به زبان آلمانی، مهارت خواندن را در خودتان بالا می‌ برید. پس از این که به ساختارهای زبان آلمانی مسلط شدید و گرامر را تا حد قابل قبولی یاد گرفتید باید این مهارت را تقویت کنید.

کلاس خصوصی

به کلاس خصوصی زبان آلمانی بروید. شاید برای یادگیری بهتر به کمک نیاز داشته باشید. یکی از بهترین روش ‌ها این است که سراغ تدریس خصوصی زبان آلمانی بروید. با کمک یک معلم خصوصی کارآزموده هم سریع ‌تر پیشرفت می ‌کنید و هم خیالتان از بابت مسیری که برای یادگیری طی می‌کنید راحت است.

بلاگ های مرتبط