منو

چقدر طول میکشه تا زبان فرانسه رو یاد بگیرم؟

چقدر طول میکشه تا زبان فرانسه رو یاد بگیرم؟
چقدر طول میکشه تا زبان فرانسه رو یاد بگیرم؟

در پاسخ به سوال یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می‌کشه؟ باید گفت که مدت زمان یادگیری زبان فرانسه کاملاً به انگیزه، سابقه زمانی، زمان و منابعی که در اختیار دارید بر می‌گردد. آموزشگاه زبان پردیسان در این ضمینه به شما اطلاعات کاملی را هواهد داد. به طور کلی زمان رسیدن به سطح مکالمه متوسط در زبان فرانسه 580 ساعت آموزش با کیفیت تخمین زده می‌شود. در این بخش از متن، مدت زمان تخمینی برای یادگیری زبان فرانسه را که توسط زبان‌شناسان معرفی شده است آورده‌ایم.

  • مبتدی (A1): 80-100 ساعت
  • متوسط مبتدی (A2): 120-150 ساعت
  • متوسط (B1): 310 ساعت
  • متوسط بالا (B2): 420-500 ساعت
  • پیشرفته (C1): 600-800 ساعت
  • مسلط (C2): 800+ ساعت

برای یادگیری زبان فرانسه یا هر زبان دیگری، فقط کافی است اهداف خود را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و با پشتکار و امیدوار بودن، این قسمت‌ها را پشت سر بگذارید. این راز موفقیت زبان آموزانی است که توانسته‌اند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بالاترین بازدهی را به دست بیاورند. اگر در مورد فرصت های شغلی یادگیری زبان فرانسه کنجکاو بودید، مقالات دیگر ما را مطالعه کنید.

آیا زمان یادگیری زبان فرانسه طولانی است؟

آیا زمان یادگیری زبان فرانسه طولانی است؟

همان‌طور که گفتیم، زمان یادگیری زبان فرانسه به عوامل مختلف و گوناگونی بستگی دارد اما اگر همچنان سؤال دارید که ” میانگین زمان یادگیری فرانسوی چقدر است؟ ” باید به موارد زیر توجه داشته باشید. در مقالات دیگر در مورد دوره تربیت مدرس زبان فرانسه هم صحبت کردیم.

1. چندمین زبانی است که یاد می‌گیرید؟

اگر اگر قبلاً به زبان دیگری تسلط دارید، به خصوص اگر آن زبان از خانواده زبانی رومی باشد (مانند اسپانیایی، ایتالیایی یا پرتغالی)، یادگیری زبان فرانسه برای شما آسان‌تر خواهد بود. همچنین اگر از قبل یک زبان خارجی را یاد گرفته باشید تا حد بسیار زیادی با میزان دشواری مسیر و راهکارهای تأثیرگذار آشنا هستید؛ این مورد به کوتاه‌تر شدن زمان یادگیری زبان فرانسه کمک می‌کند.

مدت زمان یادگیری زبان فرانسه

2. میزان تلاش شما

از هر موردی که بگذریم این یک مورد را به هیچ عنوان نمی‌شود نادیده گرفت. بدون شک میزان تلاش، پشتکار و انگیزه شما در سرعت یادگیری زبان فرانسه تأثیر بسیار چشمگیری خواهد داشت. این موضوع بسیار ساده است، اگر انگیزه و اشتیاق زیادی برای یادگیری زبان فرانسه داشته باشید، به احتمال زیاد سریع‌تر یاد خواهید گرفت. هرچقدر زمان بیشتری را برای یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهید، به روند یادگیری سرعت بخشیده‌اید. بسیار مهم است که در طول مسیر آموزش و یادگیری زبان، امید و پشتکار خود را به طور منظم حفظ کنید. (به قول معروف روزی نیم ساعت زبان بخوانید اما هر روز بدون وقفه این کار را انجام دهید.)

میزان تلاش شما برای یادگیری زبان فرانسه

3. منابعی که در اختیار دارید

فراموش نکنید که زمان تخمینی برای یادگیری زبان فرانسه با احتساب منابع آموزشی قدرتمند و با کیفیت بیان شده است. برای یادگیری زبان فرانسه از کتب درسی، برنامه‌های کاربردی یادگیری، منابع آنلاین و هوش مصنوعی استفاده کنید. دوره‌های آنلاین مانند Duolingo، Memrise، Babbel و FrenchPod101 از محبوب‌ترین مواردی هستند که باید با آن‌ها آشنا باشید. همچنین مراجعه حضوری به کلاس‌های آموزش زبان فرانسه را فراموش نکنید. این کار به شما در پیدا کردن دوستانی که با آن‌ها هدف مشترکی دارید کمک خواهد کرد. 

میزان شباهت های زبان مادری شما با فرانسوی

4. شباهت های زبان مادری شما با فرانسوی

زبان آموزان بر این باورند که شباهت های زبان مادری شما با فرانسوی یا هر زبان دیگری، یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند در طولانی یا کوتاه شدن یادگیری زبان فرانسه تأثیرگذار باشد. جالب است بدانید که هر دو زبان فرانسوی و فارسی از خانواده زبانی هندواروپایی هستند، این به شما کمک می‌کند تا ساختارهای دستوری، برخی از واژگان، آواها و قسمت‌هایی از گرامر را راحت‌تر درک کرده و آموزش ببینید. 

فهمیدن درست سطح زبان فرانسوی شم

5. فهمیدن درست سطح زبان فرانسوی شما

فهمیدن درست سطح زبان فرانسوی شما باعث می‌شود تا بدانید کجای مسیر هستید و چقدر تا هدفتان فاصله دارید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بیشترین تمرکز خود را بر روی فاصله تا هدفتان بگذارید و در نهایت بیشترین بازدهی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست آورید. بسیاری از زبان آموزان در سراسر جهان به دلیل ندانستن سطح زبان، بارها این مسیر را اشتباه رفته‌اند و درنهایت نا امیدی بر آن‌ها چیره شده و آموزش زبان را نصفه و نیمه رها کرده‌اند؛ پس این مورد را جدی بگیرید!

چقدر طول میکشه تا زبان فرانسه رو یاد بگیرم؟

6. تاثیر میزان مکالمات فرانسوی شما

کمی بالاتر گفتیم که مراجعه به کلاس‌های حضوری آموزش زبان فرانسوی به شما کمک می‌کند تا دوستان جدید پیدا کنید اما این موضوع چه کمکی به ما می‌کند؟ زبان فرانسوی هم دقیقاً همانند هر زبان دیگری به مکالمه، بازخورد و بهینه‌تر کردن سطح زبان نیاز دارد. از تأثیر میزان مکالمات فرانسوی شما با دیگر افراد فرانسوی زبان غافل نشوید. اگر احساس می‌کنید که پیدا کردن دوستانی که به زبان فرانسوی مکالمه کنند برای شما سخت است، می‌توانید از چت بات‌ها، اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌هایی که برای رفع این مشکل طراحی شده‌اند استفاده کنید. با کمی جستجو در اینترنت می‌توانید این ابزارها را به راحتی پیدا کنید.

تاثیر میزان مکالمات فرانسوی شما

آیا میشه زبان فرانسوی را به طور خود آموز یاد بگیریم؟

آیا میشه زبان فرانسوی را به طور خود آموز یاد بگیریم؟ بله کاملاً شدنی است اما باید این موضوعات را لحاظ کنید که هدف شما از یادگیری چیست؟ چقدر زمان دارید؟ از کدام منابع استفاده می‌کنید و… انعطاف پذیری آموزش زبان به طور خود آموز و همچنین صرفه جویی زیادی در هزینه و زمان از بزرگ‌ترین مزایای یادگیری خودآموز زبان است. از بزرگ‌ترین معایب آموزش زبان به طور خود آموز هم باید به این اشاره کنیم که ممکن است بازخورد لازم را از میزان و سطح زبانتان دریافت نکنید.

آیا میشه زبان فرانسوی را به طور خود آموز یاد بگیریم؟

در نهایت امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را درباره میزان دشواری و طولانی بودن آموزش زبان فرانسوی (How Long Does it Take to Learn French?) به شما ارائه داده باشیم. امیدواریم که در هرجایی و در هر مرحله زندگی‌تان که هستید موفق باشید و هر روز بتوانید گام‌های مثبتی را به سمت موفقیت بردارید.

بلاگ های مرتبط