منو

کارت شانس آلمان و شرایط دریافت آن

کارت شانس آلمان و شرایط دریافت آن

کارت شانس آلمان و شرایط دریافت آن چیست؟ دولت آلمان دائما در تلاش است تا با فراهم کردن شرایط، نیروهای متخصص را از سرتاسر دنیا جذب کند تا بتواند صنایع خود را بیش از پیش، پیشرفت دهد. سابقا ورود به آلمان برای کار کردن برای شهروندان اتحادیه اروپا مجاز بود و آن‌ها می‌توانستند برای پیشرفت و ارتقاء فرصت‌های شغلی به آلمان مهاجرت کنند. آموزشگاه زبان پردیسان در ادامه این مطلب به شما در دریافت کارت شانس آلمان و شرایط آن کمک خواهد کرد. دولت فدرال فعلی در تلاش است تا ورود به آلمان را برای سایر افراد از کشورهای دیگر نیز فراهم کند. طبق گفته‌های وزیر کار آلمان (هوبرتوس هایل)، کمبود نیروی متخصص در این کشور سبب شده تا دولت، استراتژی‌هایی را برای جذب نیرو به کار ببندد. کارت شانس آلمان فرصتی برای افراد است تا بتوانند به کشور آلمان مهاجرت کنند. این مسئله، شبیه یک معامله میان دولت آلمان و نیروهای متخصص است.

کارت شانس آلمان و شرایط دریافت آن

چگونه و در چه زمانی با کارت شانس آلمان مهارجت می‌کنیم؟

داشتن کارت شانس، پس از گذشت ۲ سال، اخذ اقامت دائم آلمان را هم، ممکن می‌کند. همان طور که گفته شد، هدف از اجرای این برنامه، پیشبرد اهداف آلمان در صنایع پیشرفته خود است. نیروی کار در آلمان این روزها به سبب افزایش سن جمعیت و رو به پیری رفتن آن، رو به کاهش است و این مسئله می‌تواند تهدیدکننده صنایع آلمان باشد. با توجه به اینکه آلمان توان حمایت از افراد جدید و تأمین شرایط مطلوب زندگی برای آن‌ها را دارد، ضمن اهدای برخی امتیازات به مهاجرین و فراهم کردن فرصت شغلی برای آن‌ها، از توانایی و مهارتشان برای پیش‌برد صنعت خود استفاده می‌کند. این مسئله هم برای مهاجرین و هم برای دولت آلمان کاربردی و مناسب است. هر دو طرف معامله می‌توانند از این جریان سود ببرند.

کارت شانس آلمان و شرایط دریافت آن

سیستم امتیازبندی کارت شانس برای مهاجرت به آلمان

سیستم امتیازبندی کارت شانس آلمان، فهرستی از ویژگی‌هاست که باید تأیید شوند تا صلاحیت متقاضی برای مهاجرت اثبات شود. توجه داشته باشید که سیستم امتیازبندی مهر تأیید بر امکان ثبت‌نام شماست و به منزله آمادگی برای مهاجرت نیست. برای دریافت شانس کارت آلمان باید ثبت‌نام کنید و احتمالا محدودیت‌هایی هم برای تعداد مهاجرت در سال وجود خواهد داشت.

زمانی که برای دریافت کارت شانس آلمان و امتیازبندی به صورت آنلاین درخواست می‌دهید، باید شرح حالی از زندگی خود و نکات مهم قابل توجه آن ارائه دهید. چهار مورد اصلی وجود دارند که به نوعی جزو شروط دریافت کارت فرصت به حساب می‌آیند. این چهار مورد عبارت‌اند از:

• مدرک تحصیلی دانشگاهی یا مدرک مدرسه فنی (دیپلم فنی)

• سابقه کاری حداقل سه سال

• مهارت‌های زبان آلمانی در حدود سطح B1و…

• سن کمتر از ۳۵ سال

شما برای کسب مهارت زبان آلمانی همین حالا میتوانید به درخواست مشاوره  در پردیسان مراجعه کنید.

اگر سه مورد از این چهار مورد را داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید به آلمان مهاجرت کنید. البته شرایط دیگری نیز برای این کار وجود دارد. برای مثال باید اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی در آلمان را خودتان پرداخت کنید. برای این منظور باید یک حساب مخصوص مسدودشده برای کارت شانس آلمان افتتاح کنید. از طرف دیگر، در صورتی که نتوانید ظرف مدت زمان مشخص کار پیدا کنید، باید به کشور خودتان برگردید.

کارت شانس آلمان و شرایط دریافت آن

برای دریافت کارت شانس آلمان باید چه مراحلی را انجام دهیم؟

برای دریافت کارت شانس آلمان (مانند سایر فرایندهای مهاجرت به این کشور)، متقاضیان باید الزامات خاصی را مد نظر داشته و فرآیند این مسیر مهاجرتی را طی کنند. در ابتدا، باید مجموعه‌ای از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای Germany’s Opportunity آلمان را تهیه کنید که عبارتند از رزومه، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی، گواهی زبان آلمانی. البته در برخی موارد، باید یک حساب مسدود (بلوکه شده) هم ایجاد کنید تا ثابت نمایید که دارای مقدار کافی پول برای شروع کار در آلمان هستید.

دریافت ویزای آلمان با کارت شانس آلمان

بعد از تهیه مدارک مورد نیاز، باید مراحل دریافت این ویزا را به ترتیب زیر طی کنید

 • درخواست قرار ملاقات از نمایندگی آلمان در ایران
 • تحویل مدارک
 • انتظار برای دریافت نتیجه ویزا
 • اعلام نتیجه درخواست دریافت کارت شانس پس از چند هفته
 • آماده شدن برای سفر به آلمان در صورت دریافت نتیجه مثبت
 • کار آزمایشی با ویزا در شرکت‌ها پس از ورود به آلمان با معرفی مهارت‌های خودتان
 • در صورت استخدام توسط یک شرکت، دریافت ویزای کاری آلمان

در صورت عدم موفقیت در یافتن شغل، باید کشور را ترک کنید. احتمالا در برخی موارد ویژه، امکان تمدید ویزای کارت شانس کشور آلمان وجود داشته باشد. اما به دلیل عدم اجرای کامل این نوع ویزا، برخی جنبه‌های این فرآیند هنوز شفاف نیستند.

کارت شانس قطعا به آلمان در جذب نیروی کار ماهر خارجی کمک خواهد کرد. با اجرای کارت شانس، متخصصان مستعدی که مایل به کار در آلمان هستند می‌توانند حتی بدون داشتن پیشنهادی به آلمان مهاجرت کنند. این مشابه چیزی است که ویزای جستجوی کار موجود ارائه می‌دهد.

برخی از محدودیت‌های کارت شانس آلمان

برخی از محدودیت‌های کارت شانس آلمان

 • محدودیت بالایی برای تعداد کارت‌های شانس (German chance card) در یک سال وجود خواهد داشت. اساساً به این معنی است که هر ساله متقاضیان بیشتری و تعداد ویزاهای کمتری در این دسته وجود خواهد داشت.
 • همه افراد واجد شرایط دریافت ویزا تحت این طرح نیستند. شما فقط در صورتی واجد شرایط خواهید بود که معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را که قبلاً ذکر شده بود داشته باشید.
 • ممکن است منجر به تأییدهای اضافی و بوروکراسی شود که منجر به طولانی‌تر شدن زمان انتظار برای تأیید ویزا شود.
 • اگر شما یک متخصص فناوری اطلاعات هستید، معمولاً می توانید یک شغل انگلیسی زبان در آلمان پیدا کنید. اما، معیارهای واجد شرایط بودن کارت فرصت، شما را مجبور به یادگیری زبان آلمانی می‌کند، حتی اگر ممکن است در شغل خود به مهارت آلمانی نیاز نداشته باشید.
 • محدودیت سنی 35 سال نیز کمی ملاک سختی است.
بلاگ های مرتبط