منو

یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

اگر همیشه می خواستید ترکی یاد بگیرید، تنها نیستید. ده ها هزار نفر هر روز در سراسر جهان این زبان را مطالعه می کنند و جای تعجب نیست. ترکی زبانی است که فرهنگ و تاریخ غنی و پیچیده ای را به تصویر می کشد. اما ممکن است سوالات زیادی در مورد اینکه چرا باید ترکی یاد بگیرید یا برای شروع و یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی چه چیزی لازم است. خبر خوب این است که می توانید مطمئن باشید که یادگیری زبان ترکی تلاشی است که ارزش انجام آن را دارد. با ابزارها و فناوری مناسب که شما را در سفر راهنمایی می کند، تلاش های خود را به طرق مختلف به ثمر خواهید رساند.

چرا باید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیریم؟

ابتدا قبل از اینکه یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی را بیان کنیم بیایید ببینیم که اصلا چرا باید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیریم؟ یادگیری هر زبان جدید چالشی است که می تواند ذهن شما را به روی دیدگاه های جدید باز کند و به شما کمک کند با همه نوع افراد در سراسر مرزهای سرزمین و زبان ارتباط برقرار کنید. وقتی صحبت از یادگیری زبان ترکی می شود، این دلایل به ویژه صادق است. برای شروع، اگر زبان ترکی را بلد باشید، با دنیایی از ترک زبانان آشنا می شوید. تقریباً 78 میلیون نفر روی زمین وجود دارند که به زبان ترکی به عنوان زبان اول صحبت می کنند و میلیون ها نفر نیز تا حدودی به آن به عنوان زبان دوم یا سوم صحبت می کنند.

یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

مبانی گرامر ترکی

برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی باید مبانی گرامر ترکی را بدانید. مانند زبان انگلیسی، در ترکی نیز طبقه بندی جنسیتی وجود ندارد، به این معنی که شما مجبور نیستید با یادگیری سیستم غالباً دلخواه دسته بندی گرامری که در بسیاری از زبان های دیگر جهان وجود دارد سر و کار داشته باشید. ضمایر اغلب به هر حال کنار گذاشته می شوند، زیرا پایان فعل معمولاً نشان می دهد که چه کسی عمل فعل را انجام می دهد. اگرچه بخش ‌های ساده ‌ای از دستور زبان ترکی وجود دارد، اما متوجه خواهید شد که گرامر ترکی دارای عناصر پیچیده ‌تری است که ممکن است برای برخی از انگلیسی زبانان مادری دشوار باشد.

تسلط بر الفبای ترکی

تسلط بر الفبای ترکی از جمله مواردی است که باید برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی در نظر داشته باشید. برای این منظور باید موارد زیر را در نظر بگیرید:
– تلفظ یکسان اغلب حروف بی صدای ترکی با انگلیسی؛ زبان ترکی از الفبای لاتین استفاده می کند که شامل تمام حروف موجود در الفبای انگلیسی است و شامل حروف X,q,w نمی شود. با چند استثنا، بقیه حروف مانند زبان انگلیسی تلفظ می شوند.
– صدای مناسب برای مصوت های ترکی بسازید؛ اگرچه این حروف ممکن است یکسان به نظر برسند، اما تلفظ مصوت های ترکی با انگلیسی تفاوت دارد.
– آموختن تلفظ حروف خاص ترکی،
– دسته بندی حروف صدادار. جلو و عقب، تنگ و پهن، جمع و پراکنده؛ طبقه بندی حروف صدادار، بخش اصلی زبان ترکی، براساس این سه عامل است. هر کدام توضیح می دهند که شما چگونه صدای هر مصوت را با استفاده از زبان و دهان خود تولید می کنید.

یادگیری دستور زبان و ساختار جملات

برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی از دیگر موارد لازم یادگیری دستور زبان و ساختار جملات است. برخی از این موارد عبارتند از:
– از یک پسوند برای توضیح وضعیت حاضر استفاده کنید؛ برخلاف زبان انگلیسی، هیچ فعل و انفعالی در ترکی وجود ندارد که به معنای بودن باشد، بلکه باید پسوند شخصی را که مربوط به اسم شی است اضافه کرد. پنج ضمیر برای اول شخص مفرد، دوم شخص مفرد و سوم شخص جمع وجود دارد. ضمیری برای سوم شخص مفرد وجود ندارد.
– هنگام استفاده از ضمایرشخصی، ضمیراشاره را حذف کنید؛ از آنجا که یک پسوند متفاوت برای هر ضمیر وجود دارد، می توانید بگویید که ضمیر توسط پسوند مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل ضمیر شخصی معمولا برای جلوگیری از تکرار در نظر گرفته می شود.
– با اضافه کردن پسوندها مشخصه های دستوری ریشه یک کلمه تغییر می یابند،
– هماهنگی صوتی پسوند با آخرین مصوت ریشه کلمه؛ حروف صدادار، پسوند را با آخرین مصوت ریشه کلمه از نظر جلو و عقب، تنگ و پهن و جمع یا پراکنده بودن تطبیق می دهند.
– تغییر حروف صامت هنگام تغییر تلفظ؛ گاهی اوقات اضافه کردن ضمیر به یک کلمه، باعث تغییر تلفظ آخرین صامت ریشه کلمه می شود. این تغییر جهت سهولت در گفتار انجام می شود. از آنجا که ترکی از روی قواعد آوایی نوشته شده است، اگر تلفظ ریشه کلمه تغییر کند، باید کلمه را نیز تغییر دهید تا تلفظ آن هماهنگ شود.
– فعل را در پایان هر جمله قرار دهید؛ ساختار دستوری زبان ترکی نهاد- شی- فعل است. این ساختار که در زبان های ژاپنی و آلمانی نیز مورد استفاده قرار گرفته می تواند برای افراد فارسی زبان چالش برانگیز باشد.

غرق شدن در زبان: غرق شدن در زبان روشی دیگر برای یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی است. زبان ترکی از مصوت های هم آهنگ استفاده می کند و برخی از این صداها ممکن است به گوش شما عجیب باشند، مخصوصا اگر زبان مادری شما انگلیسی است. گوش دادن به موسیقی ترکی شما را قادر می سازد تا روانیبیان و آهنگین بودن زبان را بشنوید. در این صورت می توانید کلمات را بهتر درک و تلفظ کنید.
در این مقاله در مورد یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی مطالبی را بیان کردیم. اشاره نمودیم که چرا باید زبان ترکی استانبولی را آموخت. درباره مبانی گرامر ترکی صحبت کرده و توضیح دادیم که ابتدا باید بر حروف الفبای ترکی مسلط شد. در ادامه به یادگیری دستور زبان ترکی اشاره کرده و بیان نمودیم که برای یادگیری سریع آن باید در زبان ترکی غرق شد.

بلاگ های مرتبط