منو

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟ یادگیری زبان آلمانی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان اصلی ترین سئوال در ذهن زبان آموزان آلمانی این است. ولی سئوال اینجاست که معیار شما از سطح تسلط چیست؟ در روز چه قدر زمان میگذارید برای یادگیری زبان جدید؟ در این مدت زمان چه قدر تمرکز دارید؟ چه امکاناتی در اختیار دارید؟ منابع شما برای یادگیری چیست؟

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی

در این مقاله سعی شده نکاتی جهت آموزش زبان آلمانی و اینکه یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد ارائه دهیم.

۱- دلیل و انگیزه خود را برای آموزش زبان آلمانی پیدا کنید. قبل از اینکه به این فکر کنید که کدام یک از مطالب و منابع را مطالعه کنید یک قدم به عقب برگردید و دلیل اصلی خود را برای تمایل به صحبت به زبان آلمانی را درک کنید. این دلیل بزرگ شما است. این دلایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • مطالعه آثار متفکران، نویسندگان بزرگ، فیلسوفان آلمانی به زبان اصلی (تجربه نشان داده است مطالعه آثار ارزشمند به زبان اصلی درک بهتری برای خواندن دارد تا ترجمه شده آن، زیرا بعضی از اصطلاحات در زبان دیگر شاید معنی دقیق تری نداشه باشند)
  • شغل (کاریابی در کشور های اروپایی و آلمان)
  • سفر به آلمان (صحبت با بومیان هنگام سفر در قلب اروپا)
  • تحصیل در کشورهای اروپایی مانند سویس، اتریش، سوئد، آلمان و …

۲- محدوده افرادی که در جهان، آلمانی صحبت می کنند را بررسی کنید . ۳- تماشای فیلم های آلمانی ۴- شنیدن موسیقی و پادکست های آلمانی ۵- زمان و مکان جلسات یادگیری به نوبه خود حائز اهمیت است ۶- اهمیت منابعی که استفاده می کنید ۷- یادگیری کلمات، اصطلاحات یا جملات جدید مهم ۸- چگونگی انجام تمرین  ۹- استفاده از نرم افزار برروی تلفن همراه برای یادگیری زبان به شما کمک می کند تا با سایر زبان آموزان در سراسر جهان ارتباط بر قرار کنید.

مدت زمان آموزش زبان آلمانی

برای رسیدن به سطحA1-B1 از طریق کلاس زبان یک سال و بصورت مدام ، فشرده شبانه روزی خواندن یا زندگی در کشورهای آلمانی زبان (۳-۶) ماه زمان می برد.
برای رسیدن به سطح B2-C1-C2 از طریق کلاس زبان یک تا دوسال و بصورت مدام ، فشرده شبانه روزی خواندن یا زندگی در کشورهای آلمانی زبان یک سال زمان می برد.

یادگیری زبان آلمانی کار بسیار دشواری نیست و اگر شما با زبان انگلیسی نیز تا حدودی آشنا باشید، کار آسانتر خواهد بود . به این دلیل که آلمانی و انگلیسی ریشه ی یکسانی دارند در نتیجه هزاران کلمه هستند که ریشه یکسانی دارند.

و اما کلام آخر… آموزشگاه زبان پردیسان با سابقه طولانی درآموزش زبان آلمانی ادعا می کند که شما زبان آموز، عزیز یازده ماهه با B2  آلمانی مهاجرت کن بدست آوردن این سرعت همراه با تکنیک پردیسان خود عامل مهمی است برای سریع ترین راه مهاجرت به اروپا و در نهایت متوجه می شوید برای راه های مهاجرت به آلمان داشتن مدرک B2 چقدر مفید و کاربردی خواهد بود  .

بلاگ های مرتبط